Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Troleone

Fallout 3 - cannot locate DVD-ROM, Windows 7

Polecane posty

Własnie przed godziną kupiłem sobie wreszcie Fallouta 3. Wczoraj zaś za namową Allora przeszedłem na Windows 7. Sam w sobie windows jest świetny ale Fallout 3 wykrzacza mi błędem jakoby w stacji DVD nie było orginalnej płyty... Tymczasem płytka jest... Ktoś wie co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam windows 7 i gram od paru dni w fallouta 3(wersja premierowa bez żadnych patchy) i z płytą nie miałem problemów. Wirtualnych napędów też nie mam. Mój komp nie jest na stałe podłączony do netu, więc może w tym tkwi problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z Falloutem3. Przesiadłem się na Windowsa 7 home premium, i kiedy próbowałem instalować, byłem informowany, że komputer nie może zlokalizować dvd-romu. Udało mi się w końcu zainstalować grę przez plik setup na płycie, jednak nie mogę jej uruchomić nawet z pliku .exe, ciągle mam komunikat 'cannot locate dvd-rom'. próbowałem różnych opcji zgodności z poprzednimi windowsami, przeinstalowywałem grę, uruchamiałem jako administrator, nie mam programów do napędów wirtualnych... Nic. Nie wiem czego próbować już, proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak łatwo się domyślić również mam problem z grą fallout 3 oraz Windowsem 7 :(

Jestem (pół)szczęśliwym posiadaczem Edycji kolekcjonerskiej gry Bethesdy dzięki empikowi który postanowił dać takąsamą cene edycji kolekcjonerskiej jak normalnej wersji (podejżane). Może w tym tkwi problem. Idąc tą myślą, że EK jest to wydanie prawie przedpremierowe, pomyślałem, że może być nie spatchowana więc ściągnąłem patch 1.7, który nic nie dał.

Ale w czym problem ? Otóż gra sie pięknie instaluje i wszystko ok. Włączam gre, pojawia się to czarne okienko w lewym górnym rogu jak w każdej grze Bethesdy ekran robi się czarny (serce roście - wreszcie w to zagram) i kicha - wywala siędo windowsa.

Dodam jeszcze, ze płyta jest ok bo na laptopie z Windows Vista wszystko działało. W Interneci wyszukałem że ktoś miał jakiś błąd z wywalaniem do windowsa tylko, że w trakcie gry. Ponoć na to pomaga ograniczenie możliwości silnika gry do jednego rdzenia ( przy dwurdzeniowych procesorach).

Moje pytanie jest takie, czy ktoś się spotakał z takim samym błędem i ew. jak go rozwiązał.

PS Jeszcze na początku wyskakiwało okienko, żeby zmienić schemat kolorów na taki zgodny z Vistąale po zmianie nic się nie polepszyło tylko przestało to okienko wyskakiwać.

z góry dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest kompatybilna. To co śmiga na Viście powinno i na 7. Ale być może coś się tam gryzie. Ten path, który podał lapa65 powinien pomóc. Kolega też do Falllout-a potrzebował jakiegoś patha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z Falloutem 3. Chcę zainstalować na Win 7 64 bit, ale podczas uruchamiania autostartu wyskakuje "cannot locate DVD-ROM". Płytka oczywiście oryginalna. Programów emulujących napędy nie mam, wyłączyłem nawet avasta, ale i to nie pomogło. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, instalkę obszedłem: Wziąłem mój komputer - eksploruj dvd - uruchom setup.exe. Gierka się instaluje, ale parę postów wyżej ktoś napisał, że pomimo tego gra nadal nie chodzi. Przy okazji ściagnę tego patcha, zobaczymy co to da. Za parę minut napiszę czy działa.

PS. Lofffciamy Cenegę! :)

Gra działa: wystarczy zainstalować patcha podanego kilka postów wyżej, są tam wszystkie wcześniejsze poprawki. Gra chodzi bez zarzutu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Również mam windows 7 64-bit i miałem ten sam problem z instalacją fallouta 3 lecz po wejściu w płytę idzie ją zainstalować przez (że tak powiem) setup.exe ;p Lecz gierka po instalacji wywalała info że nie może znaleźć płyty co mnie irytowało i czytając forum zrobiłem parę podejść i gra ruszyła:):):):) Więc tak. W windowsie 7 wszystkie programy i gry automatycznie instalują się do C:Pliki programów (x86)/Bethesda Softworks/Fallout 3. a wydaje mi się że gra jest przystosowana do Xp w którym nie ma takiego folderu. Wystarczyło zmienić podczas instalacji aby gra instalowała się do C:Program files/Bethesda Softworks/Fallout 3. ;];] Po instalacji radzę jeszcze zainstalowac patcha 1,7 i powinno wszystko chasać. Aby odpalić grę należy wejść w mój komputer->dysk lokalny C->Program files->Bethesda Softworks->Fallout 3 i tu mamy ikonke ,,Fallout3'' z której odpalamy gre. ;p Mam nadzieję że pomogłem i miłego Playerowania...

Ps jeżeli gra i tak nie ruszy proponuje jeszcze Program ,,Nero''pamiętam że kiedys blokował mi gierke więc radze go usunąć. Pozdro..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...