Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Qbuś - taka zabawa jak najbardziej. W końcu pojawiłby się temat wymagający wiedzy z czegoś więcej niż zakresu gier ;) Jeśli chcesz, to mozesz zakładać, no chyba że Ci się nie chce, to ja mogę się tym zająć. Proponuję Jakże Pomysłowy Tytuł: "Co to za miejsce?" z podtytułem "To nie jest kolejna zabawa o grach ;)".

Troche byłem półobecny ostatnio na forum, dzisiaj pojawi się kilka nowych tematów w tym dziale.

Poza tym tak sobie myślałem - może przydałyby się jakieś "zagadki" w języku angielskim? Co o tym sądzicie? Mogą być o grach, mogą być po prostu w stylu "co to jest: zielone z czerwonym bananem na głowie"?

EDIT: Dodałem dwa tematy, wspominane wcześniej.

Nadal czekam na reakcję na kilka bieżących pomysłów:

1. Opowieść kryminalna by Ramzes,

2. Zagadki o starszych platformach (Amiga, Commodore, itp)

3. Zagadki hardcorowe (o mało znanych albo baaardzo starych grach).

4. Zagadki w językach obcych.

I nowe:

5. Pieśń o Krwistostekim Jacku - połączenie "Szarad Barda" z "Mrocznym Lordem". Pisana przez forumowiczów, rymowana pieśń o nieudolnym piracie imieniem Jack Krwistosteki (kijowa nazwa, jeśli ktoś wymyśli lepsze imię, będę wdzięczny :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, może Edward Kicz xD

Ale jestem za piątką. Wprawdzie bard ze mnie beznadziejny, ale czasem może mnie najść poetyckie uniesienie ;) No i chętnie poczytam co wymyślili inni.

Edytowano przez Ruffian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję połączyć punkt 2 i 3 w jeden temat - zagadki tak hardcorowe, że aż obejmujące wszystkie możliwe urządzenia do grania nawet z epoki renesansu ;)

ALe ponieważ nie moderuję tu sam, no i nie znam się na takich tytułach - poczekamy na Rankina. On zadecyduje czy tak, czy nie, i ew. założy temat/y z zagadką ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł:

Któryś z użytkowników będzie dawał w poście screen lub opis a pozostali muszą zgadnąć jaka to gra. Ten kto zgadnie kontynuuje zabawę. Myślę, że to mogło by się przyjąć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaBa

1. przed skompromitowaniem się w "Prośbach...", przeglądamy listę dostępnych tematów, których nie jest w końcu tak dużo,

2. NIE ZAKŁADAMY tematów sami, o ile moderacja nie wyrazi na to zgody.

@Kagex - są dwie możliwości. Przesilenie tematów z zagadkami o grach (to jest pierwsza), i brak świadomości konsolowców o tym, że taki temat istnieje :P

Kolejna propozycja tematu: "Przepytka ze sportu".

Zabawa polegałaby na zadawaniu pytan związanych ze sportem, od "W jakiej dyscyplinie odbija się pomarańcze bananami, gra 18 zawodników itp" przez "kto zdobył taki i taki puchar tyle i tyle razy" do "Co powinien zrobić sędzia piłki nożnej, gdy zawodnik wbiegnie w stroju kąpielowym na pole karne" i wiele, wiele innych - związanych ze sportem. Możliwe również zgadywanie na podstawie obrazków np jakiej drużyny to logo, co to za zawodnik, itp. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze sportem świetny. Sprawdzimy czy gracze wiedzą też co nieco o tej "obcej" dla nich rzeczy^^ Jestem za tym żeby główkowanie zaczęło się już dziś, a przy okazji też mam nowy pomysł na zabawę pt. "Producenci gier". Chodziło by oto, że dajemy krótką notkę, obrazek, screen ze słynnej gry studia itp, a reszta miałaby odgadnąć o kogo nam chodzi. Przykład: Studio powstało w roku xxxx, założycielem był xyz. Mają na koncie wiele gier MMO. Dobre?

IMO nie za bardzo, bo... nie będzie czego zgadywać. Producentów gier (tych znaczących) nie ma zbyt wielu. Więc byloby tak, że odpowiedzi wyglądałyby w stylu "Blizzard" "EA" "Blizzard" "Activision" "EA" i tak w kółko. - Lord

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94
[...]5. Pieśń o Krwistostekim Jacku - połączenie "Szarad Barda" z "Mrocznym Lordem". Pisana przez forumowiczów, rymowana pieśń o nieudolnym piracie imieniem Jack Krwistosteki (kijowa nazwa, jeśli ktoś wymyśli lepsze imię, będę wdzięczny :P).

Całkowicie popieram. Robiliśmy kiedyś takie coś w 4 osoby w szkole :) Każdy dopisywał ile chce (wers, strofa, albo nawet słowo jak ktoś nie miał weny) i całkiem fajne wyszło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem, i stad powstal temat "Czyje to...?"

Nie wiem tylko czy warto rozszerzyc te istniejace, czy po prostu zalozyc nowy temat... IMO gier do zgadywania nie zabraknie, a poza tym nie ma przeciwwskazan zeby sie powtarzaly (inny screen - zupelnie nowa zagadka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działu i owszem, ale tamtych tematów nie. Za parę dni założy się jakiś temat o filmach itp, ale póki co musi być trochę przerwy; ostatnio założyłem dużo tematów i trzeba dać czas forumowiczom na zapoznanie się z nimi. Ba, jeden leży całkowicie nieaktywny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja tematu: "Przepytka ze sportu".

Zabawa polegałaby na zadawaniu pytan związanych ze sportem, od "W jakiej dyscyplinie odbija się pomarańcze bananami, gra 18 zawodników itp" przez "kto zdobył taki i taki puchar tyle i tyle razy" do "Co powinien zrobić sędzia piłki nożnej, gdy zawodnik wbiegnie w stroju kąpielowym na pole karne" i wiele, wiele innych - związanych ze sportem. Możliwe również zgadywanie na podstawie obrazków np jakiej drużyny to logo, co to za zawodnik, itp. Co sądzicie?

IMO świetny pomysł. Szczególnie, że nie ma jeszcze żadnych zagadek dotyczących sportu. Pytanie tylko, czy wrzucić wszystko do jednego worka, czy jeszcze jakoś to podzielić (na sposób zadawania zagadek albo dyscypliny sportowe)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o czymś takim, ale to byłoby bardzo cięzkie do zrealizowania od strony technicznej własnie + problemy z prawami autorskimi, gdyby ktoś chciał zamieścić muzyczkę z gry :]

Ciekawostkoupdate - właśnie wywaliłem temat "Liczymy do 1000 (albo i więcej)". Ludziska, litości :D - Ran

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do wspomnianej przez Ciebie strony są na tym forum zabronione, bo nikt tam nie kontroluje legalności zamieszczonych plików :] Dlatego odpada....

A ja wpadłem w międzyczasie na trochę głupawy pomysł - temat o nazwie "Hałs M.D.", w którym wcielalibyśmy się w drużynę jednego z najbardziej znanych lekarzy. Rozpatrywalibyśmy jeden przypadek na 2-3 dni, jeden forumowicz byłby "Hałsem" i komentowałby propozycje innych, oraz zlecał badania. Do niego również należałoby na koniec określenie o jakie schorzenie chodziło.

Oczywiście nie musimy używac terminologii medycznej. Musielibyśmy UDAWAĆ, że to brzmi po medycznemu. Np "Pacjent Henry Lord <zaczniemy ode mnie, a co ;]>. Objawy: drgawki, halucynacje, niekontrolowane wzdęcia i mdleje gdy słyszy piosenki Rickiego Martina"

A forumowicze wymyślaja: Gorączka mrówek bananowych? inny: "Nie, to tłumaczy wzdęcia i halucynacje, ale zostają jeszcze drgawki" .....<chwila (nie)poważnej dyskusji medycznej>.... Hałs: "Dobra, wszyscy kłamią. Zróbcie mu tomografię jelita grubego i autopsję węzłów chłonnych pod pachami. Xxx zrób to, yyy zrób tamto". Potem dani forumowicze wracają z wymyślonymi przez siebie wynikami, często napotykając pewne problemy na swojej drodze (Pacjent nie jest ubezpieczony, co robić? - Ubrać go w garnitur, przyczepić wąsy i udawać że to były prezydent) I tak jedziemy przez jakiś czas, aż "Hałs" akceptuje jedną z hipotez i przekazuje "Hałsowatość" innemu forumowiczowi.

Trochę to pokręcone i głupawe, ale - co sądzicie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka megaparodia House MD? Idę na to! Rzeczywiście, może być ciekawie, zwłaszcza, że maniaków House'a na FA naprawdę sporo. Miejmy nadzieję, że rozkręci się szybciej od przygód pirata Jacka, które nie idą szybkim tempem (jednak mam nadzieję, że temat się rozkręci).

Edit: Byłoby ciekawie, gdyby pojawił się ktoś w stylu Cuddy (Kaddi?) - okazjonalnie blokował (ktoś) cześć ruchów Hałsa, więc zmuszał do ciekawszych zagrań (tia, i wyszłoby, że w obawie przed tą Kaddi wszyscy graliby przez PW :happy:)

Proponuję, żeby to Ran został Cuddy :whistle:

Nie no, żartuję. Możemy się tym jako moderacja zająć. Ale najpierw niech jeszcze paru chętnych do zabawy się znajdzie ;P - Lord

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parodia "Hałsa" ?? Stanowcze ZA:))

Zabawa będzie na pewno przednia^^

EDIT:

Co jakiś czas można by dodawać wyjątkowo uciążliwych pacjentów, takich na przykład, którzy uciekaliby przez okna szpitala albo z jakimiś halucynacjami.

Edytowano przez Ruddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat z wiedzy ogólnej?

Moim zdaniem nie ma to wielkiego sensu, każdy wzór matematyczny czy cokolwiek innego można wyguglać w kilka sekund. Ale ja z czymś innym:

W związku z tym uprasza się również o nie dawanie w pozostałych tematach zagadkowych do zgadnięcia tytułów starszych niż ok 10-letnie.

Skąd taka regulacja? Nie zauważyłem w tym temacie takiej propozycji, powstanie tematu o hardkorowych zagadkach nie równa się automatycznie wprowadzaniu sztucznych ograniczeń w jakimś innym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...