Skocz do zawartości
Cardinal

Muzyka III

Polecane posty

Dobra, teraz ja.

Słucham głównie starego, dobrego rocka - głównie Queen (zarówno wielkich hitów, jak i mało znanych piosenek)

Guns N' Roses, Aerosmith, Nirvana i muzyka tego typu.

Słucham też innych gatunków muzyki: popu - np.: Michael Jackson, elektro - Jean Michell Jarre i wiele więcej.

Z polskiej muzyki lubię: "stary" Perfect, Lombard, Dżem.

Techno i Hip-Hopu nie słucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuhu, w końcu ktoś zna Rise Against :P

Wybierasz się na koncert w sierpniu?

Ja też lubie RA, więc jest już nas trzech :happy: W sumie ulubionej płyty nie mam, z każdej jest kilka naprawdę fajnych piosenek, reszta taka sobie. Moje ulubione kawałki to Injection, Behind close doors, Hero of war, Life less frightening, Prayer of the Refugee, Drones, Paper wings, Give it all. I tu mała ciekawostka, bo dzięki tej ostatniej piosence w ogóle zacząłem się interesować Rise Against. Czemu? Spotkałem tą nutkę w: NFS:UG2, FlatOut 2, MX vs. ATV Unleashed. Po trzeciej grze stwierdziłem, że to przeznaczenie i że wypadałoby poznać RA troszkę lepiej :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do wszystkich. Jakie godne polecenia produkcje z szeroko pojętego chilloutu, downtempo wyszły w tym roku? Wiecie, klimaty a la Tru Thoughts, Zero 7 itp. Poza tym możecie podać kilka tytułów jeżeli jakieś ciekawe płyty wyszły pod szyldem muzyki world - niezależnie czy Capo Verde, fado czy Kuba. Byle by miało charakterystyczny dla tej muzyki ciepły choć i często (jak w przypadku fado) melancholijny klimat.

Skoro już przy muzyce teog typu jesteśmy to od siebie polecam pana Tito Paris i Camane - pierwszy pochodzi z Capo Verde, drugi to reprezentant Lizbony i królującego tam fado. Obaj artyści poznani dzięki nieocenionej audycji "Siesta" Marcina Kydryńskiego. Jeżeli chcecie poznać pojedyncze utwory wyżej wymienionych artystów zapraszam na stronę muzyka.pilsner.pl. Miłego słuchania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię słuchać starego, dobrego rocka (Rainbow, Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC), metalu (Metallica, Iron Maiden, Motorhead, Dream Theater), grunge (Nirvana, Alice in Chains). Muzyką klasyczną (Mozart, Bethoven) i jazzem (np. Amstrong) też nie pogardzę. Słucham też wszystkiego, co związane z Ritchiem Blackmorem, Johnem Petruccim, Davidem Gilmourem. Muzykę z filmów i gier też lubię :) Ogólnie staram się nie ograniczać w muzyce, choć są gatunki, które mi się po prostu nie podobają (np. disco polo, techno). Tyle ode mnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham duzej ilości zespołów ;p

a oto one (kolejność przypadkowa):

muse

radiohead

pink floyd

queen

placebo

moby

abba

Aerosmith

Depeche Mode

kings of leon

frank sinatra(to akurat nie zespół ale co tam:D)

dżem

iron maiden

myslovitz

Sigur Rós

FlyKKiller

I moja nowa miłość la roux!!! 29 czerwca wychodzi jej debiutanca płyta ale na last.fm mozna juz odsłuchać pare kawałków(chyba 3). Jeśli ktoś chce jej posłuchac to tu ma link:http://www.lastfm.pl/music/La+Roux/+videos/22852641

Edytowano przez hahahahahaha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Borze zielony, czego lubię słuchać? Głównie rock i wszystkie jego odmiany, choć jak wpadnie mi coś w ucho, to słucham na okrągło, aż mi się znudzi. Zespołów za dużo, żeby wymieniać wszystkie, bo by się z tego zrobił jednozdaniowy esej na stron siedem, a nie post, dlatego wypiszę kilka.^^"

Wymienię tylko parę ;P

Począwszy od U2, Ery, Depeche Mode, Enyi, Petera Cincotti, tudzież Coldplaya, na Agalloch, Disturbed, Kamelocie, Nightwishu, Iron Maidenie, Radioheadzie, Static-X i SoaDzie kończąc.

Offspring, Metallica, Floydzi, Guns'n'Roses, Queen, Scorpions, Deep Purple - o nich się wypowiadać nie będę, bo toć to klasyki!

Jeśli chodzi o muzykę z gier/filmów - Zimmer, Akira Yamaoka, Troels Folmann, Yoshihisa Hirano i Hideki Taniuchi, etc. etc.

Nie mogłabym zapomnieć również o moim najukochańszym Sunrise Avenue, do którego miłość została mi przekazana z mlekiem matki ;P

@down No, no, Nicuś ;P zostaw mi SA w spokoju. Każdy ma własny gust. ;)

Edytowano przez Kathai_Nanjika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunrise Avenue

:nuke::nuke::nuke::smile:

Ha! Ja ostatnio wkręciłem się w cięższe klimaty. Nie tylko Iron Maiden, którego ( a raczej którą :D ) słucham dość długo.

Sabaton-> IMHO najlepszy zespół na świecie ^^.

Linkin Park-> Razem z IM zajmują II miejsce na pudle. A wszystko zaczęło się po What I've done. filmik mnie zabił.

Green Park. Nie każda piosenka mi pasuje, ale mają kilka świetnych.

Do tego dochodzi Nighwish, Evanescence, Gunses and Roses, Creedence oraz uwaga "Bitelsi" :D Lucy in the sky with diamonds \m/

A tak na koniec, to Eminem i STFW:D

No i, tak jak pisała Kathai, Hans Z. jest świetny ;]

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Hans Zimmer, Angelo Badalamenti, Ennio Morricone, Jerry Goldsmith, John Williams, Vangelis. Jakich kompozytorów filmowych preferujecie? Osobiście wolę, gdy soundtrack stanowią przeboje niekiedy zapomnianych lub mało znanych zespołów. Kocham ten klimat lat 70, dlatego mymi ulubionymi są soundtracki z filmów Scorsesa i Tarantino.

A muzyka z gier? Jedno słowo: Planescape :)

Listy zespołów, których słucham robić nie będę, bo, nie oszukujmy się, kogo to obchodzi? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lubię słuchać? Głównie wszelakie odmiany rocka i metalu lecz tego drugiego jest zdecydowanie mniej w moim sercu.

Lista zespołów, które słucham i lubię byłaby ogromna więc wypiszę tylko część (kolejność przypadkowa):

PINK FLOYD !! (to akurat nie przypadek. :P), U2 (to też nie), Placebo, Muse, Guano Apes, Blur, Franz Ferdinand, Incubus, The Kooks, AC/DC, Scorpions, Deep Puprle, Queen, P.O.D, Yeah Yeah Yeahs, Smashing Pumpkins, Pearl Jam, Soundgarden, Nirvana, Alice in Chains, Foo Fighters, Queens of The Stone Age, Rage Against The Machine, Audioslave, Eagles of death metal, Coldplay, MGMT, Manic Street Preachers, The Rolling Stones, The Beatles, Linkin Park, The White Stripes, Archive, The Killers, Aerosmith, Garbage, The Cranberries, The Cure, Razorlight, R.E.M, Bon Jovi, Van Halen, INXS, KISS, Nazareth, Iron Maiden, The Verve, Tool, A Perfect Circle, ZZ Top, Janis Joplin, Evanescence, Led Zeppelin, Dragon Force, Eagles, Oasis, Lady Pank, Sex Pistols, Republika, Black Sabbath, Green Day--> dobra wystarczy, i tak pewnie nikt nie przeczytał do końca.

Jakaś 1/10 listy wystarczy, żeby dowiedzieć się czego słucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja na woodstock pojadę poraz pierwszy. Miałem się udać już w zeszłym roku, ale problemy finansowe dały o sobie znać. W tym roku również z takowymi muszę się zmagać, niemniej jednak pojawię się tam na bank. Nie ma bata, jak to mówią. Co prawda niezbyt orientuję się jakich artystów spodziewać się na scenie (jakoś niewiele mnie to obchodzi szczerze mówiąc), ale myślę że innych atrakcji również nie zabraknie. W końcu trza ten klimat poczuć.

A teraz się przyznawać kto jeszcze będzie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arglebargle

O, o, o! Po obejrzeniu "Wściekłych psów", zacząłem słuchać na youtub'ie Little green bag i Stealers wheel. W ogóle George Baker robi/robił dobrą muzykę.

No i coś z klasyki.( Czy aby na pewno klasyki?) Ostatnio często słucham popisy dudzistów. Np. 700 dudzistów grających przed jakimś meczem. :]

Niby nic, a jednak podoba się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio jakoś na powrót zacząłem słuchać porzuconego ładnych parę lat temu Linkin Park. Zdobyłem bowiem od kumpla CD "Road to Revolution: Live at Milton Keynes". Właściwie nigdy nie słyszałem LP na żywo, więc miłe zaskoczenie. Dają radę live, szczególnie wokalista (a ich perełki na żywo znalazłem na YT - nagrania dla AOL, sprawdźcie jeżeli lubicie ;P).

Ogólnie nie rozumiem powszechnego - zdaje się - stereotypu, że to wiocha dla niewyrobionych nastolatków i wstyd tego słuchać (takie przekonanie istnieje przynajmniej wśród odbiorców punk rocka, hc/punka itd.). Nie mówię, że podoba mi się cała ich twórczość, ale mają parę naprawdę niezłych numerów tj. Papercut, From the inside, Given up etc. A i totalnie niedających się słuchać jest więcej, niż mniej xP

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o linkin park to mi ta ich nowa plyta kompletnie nie przypadla do gustu. Jak dla mine to stracili w nim swoje nowatorskie i ostre brzmienie z hybrid theory. Choc nie oskarzam ich. chcieli i stworzyli cos w nowym stylu co jednoczesnie przynioslo im niezly sukces kasowy...

Jesli chodzi o moje gusta muzyczne :

ukochana metallica ("one" - kawalek-mistrzostwo sczególnie w polaczeniu z genialnym teledyskiem), godsmack, , disturbed(ciekawy dosc specyficzny glos wokalisty), z ostrzejszych: slipknot, soulfly

z polskich:

hunter, coma , troche klasyki: (perfect, dzem republika), ostatnio takze frontside (absolutus - bardzo ciekawa plyta szczegolnie utwor "wspomnienia jak relikwie")

z innych rytmow cypress hill oraz prodigy.

a tu podaje linka do utworu nietety nieistniejacego juz zespołu z mojej okolicy (szkoda zapowiadali sie ciekawie):

http://gooral666.wrzuta.pl/audio/2GjOKfQOA...ght_-_lauenburg

Edytowano przez GooRAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostrzejszych: slipknot, soulfly

Sorry, ale Slipknot jest "ostrzejszy" od starej Metalliki? Słyszałeś For Whom the Bell Tolls, The Four Horsemen (riff będący tłem dla drugiego sola), Battery, Seek & Destroy? Same prawie-growle (i tak Corey Taylor nie umie się drzeć, szczególnie na żywo) nie czynią muzyki brutalną.

Ogólnie nie rozumiem powszechnego - zdaje się - stereotypu, że to wiocha dla niewyrobionych nastolatków i wstyd tego słuchać (takie przekonanie istnieje przynajmniej wśród odbiorców punk rocka, hc/punka itd.)

Ja akurat zauważyłem ten stereotyp wśród fanów metalu. Ogólnie nu-metal nie jest przez nich lubiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, co do LP... Ostatnia płyta niezbyt mi się podoba, tak jakby gdzieś zagubili wewnętrzny power z "Reanimation", "Hybrid Theory" czy "Meteora".

Spotkałem się z wyżej wspomnianym stereotypem wśród fanów metalu... Twierdzili że LP to "ciepłe kluchy w porównaniu do Korna i Slipknota", z czym się nie zgadzam. Nadal lubię ich kawałki, ale te nowe... jakoś mnie od nich odtrąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...