Skocz do zawartości

Sonda!  

529 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile książek czytasz średnio w ciągu roku?

    • wogule nieczytam xD
      10
    • 1-2
      9
    • 3-5
      42
    • 6-10
      86
    • 11-20
      96
    • 21-30
      77
    • 31-50
      46
    • 51-100
      40
    • ponad 100
      25
    • Och, ależ nie liczę przeczytanych książek.
      106


Polecane posty

Czytał może już ktoś Diabelski Dług z uniwersum StarCraft?

Na koncie mam przeczytane "Heaven's Devils", "Punkt Krytyczny" oraz "Krucjata Liberty'ego".

Warto, nie warto?

No i przy okazji - jak z innymi książkami z tego uniwersum? Pomijając te 'stare' części ("Nim zapadnie ciemność" oraz "Cienie Xel'naga") to widziałem, że są jeszcze dwie książki z podserii Ghost oraz chyba ze trzy z podserii Dark Templar, ale jakoś nie miałem okazji dorwać ich w swoje łapki (na rodzimych stronach ceny tych książek oscylują w okolicach 70-90zł, co nie jest małą kwotą, szczególnie biorąc pod uwagę, że grube tomiszcza to to nie są).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się poradzić, czy książka Darda Stefana Starzyzna to coś ciekawego, czy to jakiś horror czy nie.

Tak ja patrzę na okładkę i po niektórych opiniach w necie, to coś o jakimś gostku i truposzach. Ale nie jestem na 100% przekonany czy mnie nie znudzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić dobre audiobooki z rodzaju tych "superprodukcji", gdzie w bohaterów wciela się kilku aktorów/lektorów? Miałem styczność już z dorobkiem pana Sapkowskiego, a teraz zastanawiam się nad Solaris i Ojcem Chrzestnym z audioteka.pl 
Polecacie może jakieś inne serwisy z audiobookami? Może jakiś jeszcze ma w ofercie książki czytane przez zespół lektorów/aktorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SteamPunker

Stworzenie takiej superprodukcji jest dość kosztowne, więc nie ma ich aż tak wiele. Z wymienionych na stronie Audioteki rzeczy czytanych przez zespół aktorów warto się zapoznać prawie ze wszystkim: Gra o tron, Blade runner, Lśnienie, adaptacje komiksów. Z Lema oprócz Solaris jeszcze Niezwyciężony. Poza Audioteką także Fonopolis porywa się na takie realizacje, ale to powinieneś wiedzieć, jeśli przesłuchałeś wszystko Sapkowskiego. Warto jeszcze zwrócić uwagę na Święty chaos oraz coś nietypowego, bo grę audio - Serce zimy. Kiedyś była dostępna na Androida, ale już nie jest. Na szczęście wersja windowsowa jest za darmo na oficjalnej stronie. Jeszcze jedna ciekawostka na koniec - cały czas powstaje i jest udostępniana za darmo Biblia audio w postaci takiej właśnie superprodukcji z muzyką, efektami i wieloma aktorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W odróżnieniu od tutejszych forumowiczów, większość (ponad 60%) Polaków nie czyta w ogóle książek. A szkoda, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego daje czytanie:

  • Poprawia naszą znajomość języka, w którym napisana jest książka (Turambar niestety słabo tu wypadł, popełniając aż 3 błędy w jednej (!) tylko opcji do ankiety : "wogule nieczytam" - powinno być "w ogóle nie czytam";
  • Pomaga się skoncentrować;
  • Relaksuje;
  • Chronimy nasze oczy, kiedy czytamy, zamiast patrzeć w ekrany urządzeń elektronicznych;
  • Zwiększa nasz zasób słownictwa;
  • Gdy poświęcamy na to ostatnie 30-60 minut przed położeniem się spać, pomaga nam to zasnąć (podczas gdy elektronika utrudnia zaśnięcie);
  • Ale także (i przede wszystkim) zwiększa nasze szanse na zrobienie kariery i podwyższenie naszych dochodów!

Wiecie, ile czyta przeciętny Amerykanin? Zaledwie 1 książkę rocznie. Wiecie, ile książek czyta co roku najbogatsze 20% Amerykanów? Średnio 24 na osobę  (czyli 2 książki miesięcznie).

Poza tym ważne jest też to, CO się czyta. Bogaci ludzie czytają książki o wiedzy, zwłaszcza o biznesie, finansach i o rozwoju osobistym. Biedni ludzie i klasa średnia czytają beletrystykę (tzw. "literaturę piękną"). Bogaci ludzie (których staram się naśladować), czytają po to, by się czegoś nauczyć, i bezustannie pogłębiają swoją wiedzę i rozszerzają horyzonty. Biedni ludzie i klasa średnia czytają natomiast po to, żeby się zabawić.

Warren Buffett, Elon Musk i Bill Gates już jako dzieci (!) byli molami książkowymi. Do dziś Buffett czyta codziennie 500 stron różnych tekstów, a Bill Gates czyta co roku 50 książek.

Oczywiście nie wystarczy czytać i wiedzieć, trzeba też zastosować to, czego się człowiek nauczył. Jak powiedział słusznie Goethe: "Nie wystarczy wiedzieć, trzeba zastosować. Nie wystarczy chcieć, trzeba działać."

Ale po to właśnie bogaci ludzie czytają książki - żeby się czegoś nauczyć, a potem to zastosować w praktyce!

 

Edytowano przez Emigrant
Zbyt ostro się wypowiedziałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Emigrant said:

W odróżnieniu od tutejszych forumowiczów

A skad przekonanie, ze takich milosnikow ksiazek tu mamy?

5 hours ago, Emigrant said:

(Turambar niestety słabo tu wypadł, popełniając aż 3 błędy w jednej (!) tylko opcji do ankiety : "wogule nieczytam" - powinno być "w ogóle nie czytam";

Przeciez on to "z jajem" napisal. Gdzie Twe poczucie humoru? :-]

5 hours ago, Emigrant said:
  • Pomaga się skoncentrować;
  • Relaksuje;
  • Chronimy nasze oczy, kiedy czytamy, zamiast patrzeć w ekrany urządzeń elektronicznych;
  • Zwiększa nasz zasób słownictwa;
  • Gdy poświęcamy na to ostatnie 30-60 minut przed położeniem się spać, pomaga nam to zasnąć (podczas gdy elektronika utrudnia zaśnięcie);
  • Ale także (i przede wszystkim) zwiększa nasze szanse na zrobienie kariery i podwyższenie naszych dochodów!

Czytam nadal niemal wylacznie beletrystyke (glownie fantastyke), mimo ze trzydziestke skonczylem kilka lat temu. Nie przemawiaja do mnie wysuniete argumenty o zbawiennym wplywie na: koncentracje, oczy, sen i kariere. Chociaz… nudna ksiazka faktycznie usypia.

5 hours ago, Emigrant said:

Wiecie, ile czyta przeciętny Amerykanin?

Wiesz jak ogromnym imperium jest USA? Ile pomiesciloby sie w niej takich malenstw jak Polska?

5 hours ago, Emigrant said:

Poza tym ważne jest też to, CO się czyta. Bogaci ludzie czytają książki o wiedzy, zwłaszcza o biznesie, finansach i o rozwoju osobistym. Biedni ludzie i klasa średnia czytają beletrystykę (tzw. "literaturę piękną"). Bogaci ludzie (których staram się naśladować), czytają po to, by się czegoś nauczyć, i bezustannie pogłębiają swoją wiedzę i rozszerzają horyzonty. Biedni ludzie i klasa średnia czytają natomiast po to, żeby się zabawić.

Matko przenajswietsza… (rzekl ateista). Obys z wiekiem sie obudzil I zmadrzal.

5 hours ago, Emigrant said:

a Bill Gates czyta co roku 50 książek.

No nieslychana liczba ksiazek w roku… Ale wiesz, ksiazka ksiazce nierowna… Moze ksiazki, ktore czyta nie sa tak opasle, jak te pisane przez Sandersona, przykladowo.

5 hours ago, Emigrant said:

Jak powiedział słusznie Goethe: "Nie wystarczy wiedzieć, trzeba zastosować. Nie wystarczy chcieć, trzeba działać."

Nie wystarczy przeczytac, trzeba jeszcze rozumiec tekst, ktory sie czyta. Powiedzialem ja.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2018 o 16:14, Coenn napisał:

Przeciez on to "z jajem" napisal. Gdzie Twe poczucie humoru?

:-]

>>>Racja, poczucie humoru nigdy nie było moją mocną stroną :)

>>>Czytam nadal niemal wylacznie beletrystyke (glownie fantastyke), mimo ze trzydziestke skonczylem kilka lat temu. Nie przemawiaja do mnie wysuniete argumenty o zbawiennym wplywie na: koncentracje, oczy, sen i kariere. Chociaz… nudna ksiazka faktycznie usypia.

 

Tak jak czytanie Twoich postów ;) Jeśli chodzi o karierę, sprawa jest prosta : jesteśmy tylko tyle warci na rynku pracy, ile wiemy u imiemy. Każdy z nasz zaszedł już tak daleko w swojej karierze, jak to było możliwe, ze swoim obecnym stanem wiedzy. Jeśli chcemy zdobyć lepiej płatną pracę, musimy zdobyć nową wiedzę i umiejętności, za które inni będą skłonni nam więcej zapłacić. Wiedzę tą możemy zdobyć albo poprzez książki, albo poprzez kursy/szkolenia, a potem zastosować w praktyce.

A co do oczu: światło emitowane przez urządzenia elektroniczne (komputery, tablety, smartfony i telewizory) uszkadza nasze oczy, a także "zmyla" je, aby myślały, że nadal jest dzień i patrzyły dalej na ekran. Książki papierowe nie emitują oczywiście żadnego światła.

Dnia 28.10.2018 o 16:14, Coenn napisał:

Wiesz jak ogromnym imperium jest USA? Ile pomiesciloby sie w niej takich malenstw jak Polska?

 

Wiem doskonale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Emigrant said:

Jeśli chodzi o karierę, sprawa jest prosta : jesteśmy tylko tyle warci na rynku pracy, ile wiemy u imiemy. Każdy z nasz zaszedł już tak daleko w swojej karierze, jak to było możliwe, ze swoim obecnym stanem wiedzy. Jeśli chcemy zdobyć lepiej płatną pracę, musimy zdobyć nową wiedzę i umiejętności, za które inni będą skłonni nam więcej zapłacić.

Nie szkoda Ci czasu na pisanie takich banalow? :-]

2 hours ago, Emigrant said:

Wiedzę tą możemy zdobyć albo poprzez książki, albo poprzez kursy/szkolenia, a potem zastosować w praktyce.

Polecam od razu zaczac od praktyki.

2 hours ago, Emigrant said:

A co do oczu: światło emitowane przez urządzenia elektroniczne (komputery, tablety, smartfony i telewizory) uszkadza nasze oczy, a także "zmyla" je, aby myślały, że nadal jest dzień i patrzyły dalej na ekran.

Brednie wypisujesz. Reklamy klamia, pamietaj. Marketingowcy Cie urobili. Od przeszlo 20 lat slecze przed ekranem po 6 i wiecej godzin dziennie. Wzrok mam nadal ostry i niepotrzebuje okularow ani do czytania, ani do odczytania czegos w oddali. Przed ekranem czesto siedze do poznej nocy, a zasypiam natychmiast, jak dziecko.

2 hours ago, Emigrant said:

Książki papierowe nie emitują oczywiście żadnego światła.

Polecam czytnik ebookow. Genialny wynalazek i znaczaca oszczednosc pieniedzy przy nalogu czytelniczym.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi nutkę science fiction i ma dosyć romansów, w których nie brakuje gwałtów i spraw łóżkowych, zachęcam do zapoznania się z tego przeciwieństwem - powieścią „Ognisty pył” :) Książka skupia się bowiem na rozmowach, relacjach i uczuciach bohaterów. Na celownik idzie istota ludzka, jak i altruistyczny gatunek z kosmosu, który znajduje się wysoko w skali Kardaszowa, więc patrzy zupełnie inaczej na egzystencję niż człowiek. Zna odpowiedzi na wszystkie najtrudniejsze pytania ludzkości. W powieści poruszone są współczesne problemy: ostracyzm, depresja, elektroniczna epoka jaskiniowa, znieczulica społeczna, osłabienie komórki rodziny, bezrobocie, nietolerancja do mniejszości seksualnej, niedopasowanie jednostki do systemu szybko zmieniającego się świata. Oprócz elementu obyczajowego i psychologicznego nie zabraknie oczywiście science fiction, z naciskiem na hard i space operę, czyli bitw kosmicznych i kampanii wojennych, okraszonych technologią obcych.

Link do strony wydawcy: https://www.e-bookowo.pl/fantasy-i-science-fiction/ognisty-pyl.html

Fragment książki PDF: https://drive.google.com/file/d/14lX6o0ZY-BBNtaRB2g92hcqydUa5LAMv/view

Lubimyczytać: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4876819/ognisty-pyl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale trochę się zapuściłem jeśli chodzi o ilość książek jakie czytam. Przyznam, ze kiedyś czytałem dużo więcej,  w ostatnim czasie miałem znacznie inne rzeczy na głowie. Ale licze na to, ze maj będzie spokojniejszy, to uda mi się przeczytać coś nowego. Mam już listę książek za które chciałbym sięgnąć

seria Wiedźmin - dawno czytałem i szczerze powiedziawszy pamietam jedynie powierzchownie

Praktyczne uczenie maszynowe - pozycja siedzi mi w głowie od jakiegoś czasu, traktuje o logicznym myśleniu oraz o sztucznej inteligencji.  https://ksiegarnia.pwn.pl/Praktyczne-uczenie-maszynowe,802518135,p.html

Edytowano przez chances
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wciągnęła mnie literatura faktu. Od siebie mogę polecić:

Czapkins

Spod zamarzniętych powiek

Światło ukryte w mroku

Czerń i purpura

Łowca Nastolatek

Kryptonim skóra

Dobra rodzina

Sprawa Hoffmanowej

Warto jest zajrzeć na pewno na stronę wydawnictwa Foksal https://www.gwfoksal.pl/ Aktualnie maja promocje na wiele ciekawych książek, poza tym mają sporo nowości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...