Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czyzyk

The Wolverine (seria), Hood, Mangold

Polecane posty

post-58149-1243341580_thumb.jpg

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Produkcja: USA

Data premiery: 2009-04-30 (Polska) , 2009-04-08 (Świat)

Reżyseria: Gavin Hood

Scenariusz: David Benioff

Zdjęcia: Donald McAlpine

Muzyka: Harry Gregson-Wiliams

Czas trwania: 107 minut

Jeden z lepszych filmów na jakich byłem w tym roku w kinie. Ciekawa fabuła, dużo akcji, ciekawie opowiedziana historia, dużo efektów specjalnych. Również ciekawa obsada w filmie występują między innymi Hugh Jackman, Liev Schreiber , Dominic Monaghan. Moim zdaniem jest to najlepszy film z serii X-men. Gdy oglądałem film w kinie wcale się nie nudziłem oczywiście zaraz jak ukażę się na DVD to kupię bez wachania i bardzo chętnie obejrzę go sobie jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem film jest dobry ale niema sie czym zachwycac ;] owszem - efekty specjalne sa swietne ale jest to , ze tak powiem kolejny batman , spiderman czy inny film na podstawie komiksu. Dla mnie cienizna =/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejny Batman"?! Jakby ten film był na poziomie "Mrocznego Rycerza" to wyszedł bym zadowolony, zachwycony z kina, a tak... Film za nudny nie był, ciekawa historia Wolverine, ale nie było tego czegoś. Ogólnie uważam, że filmy z X-menami nie należą do udanych. Ta część na pewno jest najlepsza. Według mnie nie warto, lepiej iść na coś innego i poczekać, aż film pojawi się w telewizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kawał rozrywkowego kina i nic poza tym. Fajne efekty, treść ładnie i składnie opowiedziana. I to by było na tyle.

Jeśli chodzi o Gavina Hooda to wolałabym żeby zrobił jeszcze coś w klimacie Tsotsi. Najlepsze jego dokonanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na film bardzo czekałam - Wolverine to jedna z moich ulubionych postaci Marvela i czy się zawiodłam?

Raczej nie, chociaż miałam aż tak duże wymagania, że pozostaje lekki niedosyt. Najłatwiej będzie jak wymienię wszystkie spostrzeżenia w plusach i minusach:

+Wolverine to ciekawa postać, widać że nie jest to drugi Superman i dobrze;]

+Hugh Jackman naprawdę pasuje do tej roli :wub:

+Bardzo dobre efekty specjalne - szczególnie gdy zawalają się silosy elektrowni

+Dobra obsada aktorska, oprócz Hugh'a spotkamy jeszcze Ryan'a Reynoldsa i chociażby Dominic'a Monaghana

+Z reguły motyw amnezji jest już strasznie oklepanym pomysłem, ale tutaj się sprawdza, no i otwiera duże pole do popisu dla scenarzystów drugiej części, bo ta już została zapowiedziana

+Podobały mi się sceny gdy Rosomak ucieka z kompleksu i trafia na parę staruszków, nie dziwię się wściekłości Wolverine'a jak ich zabito.

+Elementy humorystyczne - np. problemy z umywalką :tongue:

Plusów znalazłoby się jeszcze więcej, no ale zawierałyby dość dużo spoilerów. Minusy:

-Ja rozumiem że efekty specjalne są ważne a Rosomak ma dużą moc, ale... No skakanie na helikoptery to drobna przesada, naprawdę;p

-Nie lubię Xaviera, denerwuje mnie;p Rosomak ratuje wszystkich a ten zjawia się na koniec, odgrywa śmieszną scenkę z rozmową w myślach i zabiera zbłąkane owieczki;p

-Mimo wszystko Rosomak jest za mało zwierzęcy, ugrzecznili wersję filmu :dry:

Niemniej film bardzo dobry, czekam na drugą część, a póki co daję 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jeszcze bardziej nakręciliście mnie ten film- mam nadzieję, że moje lokalne kino go nie przeoczy, bo jak na razie nie ukazał się w nim dosłownie żaden film z bohaterem Marvela (kpina i tyle....). Skakanie na helikoptery? Myślałem, że tylko w grze (swoją drogą genialnej) odchodzą takie wiksy- ale widzę niedoszły Borsuk szaleje i na dużym ekranie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Wolverine to ciekawa postać, widać że nie jest to drugi Superman i dobrze;]

+Hugh Jackman naprawdę pasuje do tej roli :wub:

+Bardzo dobre efekty specjalne - szczególnie gdy zawalają się silosy elektrowni

+Dobra obsada aktorska, oprócz Hugh'a spotkamy jeszcze Ryan'a Reynoldsa i chociażby Dominic'a Monaghana

+Z reguły motyw amnezji jest już strasznie oklepanym pomysłem, ale tutaj się sprawdza, no i otwiera duże pole do popisu dla scenarzystów drugiej części, bo ta już została zapowiedziana

+Podobały mi się sceny gdy Rosomak ucieka z kompleksu i trafia na parę staruszków, nie dziwię się wściekłości Wolverine'a jak ich zabito.

+Elementy humorystyczne - np. problemy z umywalką :tongue:

-Ja rozumiem że efekty specjalne są ważne a Rosomak ma dużą moc, ale... No skakanie na helikoptery to drobna przesada, naprawdę;p

-Nie lubię Xaviera, denerwuje mnie;p Rosomak ratuje wszystkich a ten zjawia się na koniec, odgrywa śmieszną scenkę z rozmową w myślach i zabiera zbłąkane owieczki;p

-Mimo wszystko Rosomak jest za mało zwierzęcy, ugrzecznili wersję filmu :dry:

Niemniej film bardzo dobry, czekam na drugą część, a póki co daję 8/10

Jak najbardziej zgadzam się z plusami i minusami, ale mnie film troszkę rozczarował.

Sam nawet nie wiem, czego po nim oczekiwałem, może większej brutalności i krwawych scen, więcej wściekłości Wolverine'a, jeszcze więcej akcji i walk między znanymi mi mutantami, większych ról Gambita czy mutantów granych przez Monaghana, Reynoldsa czy Will.i.am'a?

Jak zwykle po niesamowicie efekciarskim zwiastunie zawierającym najlepsze kawałki filmu poszedłem do kina na ten film i po nim czułem lekkie rozczarowanie. :confused: Te cholerne zwiastuny! Muszę przestać je oglądać. :smile:

Ale i tak z niecierpliwością czekam na część drugą wściekłego Rosomaka, miejmy nadzieję, że się poprawią i więcej Gambita proszę! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetytu sobie nie rozbudzałem, oczekując typowego średniaka i dokładnie to dostałem. Ogląda się nieźle, wątek przewodni nawet ciągnie widza za sobą ale jako całokształt jest zbyt przebiegany. Zbyt wiele krótkich, szarpanych wątków.

Weapon-X - jak na koszmary senne Wolviego, ukazywane w poprzednich trzech filmach, to dosyć gładko i przyjemnie cały zabieg powlekania adamantium przebiegł. Kompletnie spraprany wątek korelacji ekipy, zero klimatu i głębi znanej z komiksów. Przychodzi Wolvie, akcja na 10 minut i już odchodzi zniesmaczony. Deczko za mało, a śmiało można było tu dołożyć nieco scenek zgrywania się drużyny bo film dosyć krótki.

Deadpool - oczekiwałem najgorszego i... nawet nienajgorszy wyszedł. Oczywiście smagać należy autorów za raptem parę minut obecności, nikłą ilość gagów (bodaj jeden z manicure, inne nie były zabawne) itd. acz im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej jestem gotowy go zaakceptować. W sumie to jego początek, debiut w filmowym uniwersum. Nie ukrywam, że kupiło mnie złamanie czwartek ściany na samym końcu :laugh: Zapowiedziano dla niego osobny film, oby tego nie spaprali.

Mam nadzieję, że wywalą strzelanie z oczu oraz teleportację - niechaj 'Pool sie warpuje z paska niczym w komiksie ^^

Obok Transformers: Revenge of the Fallen jest to najbardziej oczekiwany przeze mnie film w tym momencie.

Ocena: 7/10, naciągane, głównie za to że lubię marvelowe uniwersum i Deadpoola w jakiejkolwiek formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film ukazujący początki Wolfka w społeczności Super Extra Hiper itd. mutantów nie wypalił do 100%... moim zdaniem zatrzymał się naaa..... 85%

Twórców było stać na bardziej widowiskowe kino. Patrząc na efekty specjalne, które uzyskali mieli do dyspozycji całkiem niezły sprzęcior, którego nie wykorzystali do końca... może przez niewystarczającą kreatywność.... może przez lenistwo.

Podsumowując te króciutkie rozważania mam na myśli, że mogli zafundować Wolfkowi bardziej emocjonujące początki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po katastrofie zwanej X-men 3 spodziewałam się czegoś o wiele gorszego. Wprawdzie i tak ten film to pomieszanie z poplątaniem, ale tym razem układa się w jedną, całkiem składną fabułę. Tak, tak, znowu mamy prześladowane mutanty, eksperymentowanie na nich i inne tego typu rzeczy. No, ale trudno się spodziewać jakiejś super ambitnej rozrywki po Wolviem i jego pazurkach. Są wybuchy, haratanina, supermoce i tym podobne przyjemności, plus specyficzne poczucie humoru Logana. Całkiem dobrze im to wyszło.

Co do minusów - Gambit. To niewybaczalne, co zrobili z moim ulubionym mutantem. Jedyne, co to miało wspólnego z Gambitem to imię i rzucanie kartami...

Ale żeby nie truć więcej - całkiem przyjemna, lekka rozrywka. Ale mogło być dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie film bardzo udany. Długo czekałem, myślałem jak będzie pokazany ten "zły" Wolverine i po obejrzeniu filmu byłem pozytywnie zaskoczony. Bardzo dobry wstęp , najlepszy jaki widziałem w bardziej udanych adaptacjach komiksów, a za wiele ich nie ma. Co do samej fabuły jest ona trochę płytka. Spodziewałem się cięższego klimatu, takiego bardziej mrocznego, podobnego do tego z komiksu . Moim zdaniem bardziej powinni wzbogacić wątek z dzieciństwem Logana ,przedstawić go w jakiś bogatszy sposób. Reszta filmu jak najbardziej w porządku. Wolałbym równie aby Wolverine był trochę brutalniejszy. Oczywiście nie wymagam scen pokroju Piły czy Hostela, ale trochę krwi by się w filmie przydało. W końcu adamantium potrafi w świecie komiksu spowodować poważne szkody:).

Jeżeli miałbym ocenić ten film to w 10 stopniowej skali dałbym, hmm.. 8. Uwielbiam uniwersum Marvela i samego Logana. 10 wystawiłbym jeżeli w filmie pojawiłby się mój ulubiony symbiot,czyli Venom :laugh: . Ale to tylko moje skromne marzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super film,efekty pierwsza klasa.Fabuła według mnie fajnie złożona,dialogi też niczego sobie.Tylko na początku miałem lekkie obawy co do filmu,ale dalej akcja poszła w ruch i było dobrze.Walki z Logana z Szamblozębnym wyśmienite.Dla mnie ogromne zaskoczenie inplus.9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2009-05-05-themovie.jpg

Na tym mógłbym zakończyć komentarz...

Beznadzieja. Totalna beznadzieja. Jak można było tak spaprać mającego jeden z najciekawszych originów herosa? Czy tak cięzko było zekranizowac po prostu komiksowego Weapon X? Historia to jedna wielka masakra, nie mająca wiekszego sensu. Deadpool, cała historia z Bronia X, pojawienie się Cyklopa, czy to że Logan i Sabretooth są braćmi (!). Koszmar.... Jeden wielki koszmar...

Procz głównego duetu (Wolverine i Sabretooth), który w swoich rolach sprawdza się znakomicie, nie zachwyca też dobór aktorów. Cyclops jest, jak zwykle zresztą, nijaki. Gambit kompletnie do swojej roli nie pasuje (zresztą, jego postać wydaje sie być na siłe wpisana w scenariusz). Wg mnie idealnym Gambitem byłby Josh Holloway (Sawyer z Zagubionych). Kompletnie rozłożyl mnie profesor Xavier, który... wygenerowany jest komputerowo. Do tego w fatalnym stylu.

Jedna z gorszych komiksowych adaptacji. O ile w x-trylogii odstępstwa od oryginału jakoś niezbyt mi przeszkadzały 9a filmy były całkiem fajne), o tyle aż takich zmian w originie Wolverine`a wybaczyc nie mogę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanem serii filmów jestem od niedawna, a postać Rosomaka zawsze była moją ulubioną. Nie miałem wygórowanych ambicji co do tego najnowszego filmu. Podobał mi się stanowczo najbardziej ze wszystkich części i nie sprawił mi zawodu. To mi wystarcza, ale szkoda, że grze udało się utrzymać lepszy klimat niż filmowi. Mimo to Wolverine wymiata ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Miałem akurat okazję dzięki VOD z telewizji 'n' i powiem, że dostałem typowego średniaka. Akcja nawet niezła, wątek główny ujdzie, bohaterowie nawet są dobrani, a to jak wielkie odstępstwa są od komiksowej wersji... nie wiem, bo ich nie znam ;P, ale mimo tego film nie aspiruje do bycia wielkim hitem. Zwyczajnie, IMO, źle się nie oglądało, ale brakowało tego "czegoś". Ot, obczaić i zapomnieć, taka jest moja opinia :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE WOLVERINE

Q4H5P1n.png

http://www.youtube.c...d&v=AWemNKXIou4 - Oficjalny Trailer Amerykański

Reżyseria: James Mangold

Scenariusz: James Mangold, Christopher McQuarrie, Scott Frank, Mark Bomback

Premiera: 24.07.2013 r.(Światowa Premiera), 26.07.2013 r.(Polska premiera)

Za prośbą tajemniczego Japończyka, Wolverine wędruje do kraju kwitnącej wiśni. Ma nadzieję, że w końcu odkryje tajemnicę swego pochodzenia. Wkrótce staje się świadkiem strasznych wydarzeń i ponownie wpada w kłopoty. Tym razem Logan zostanie popchnięty do granic zarówno fizycznych jak i emocjonalnych.

Zwiastun nieidealny i na pewno gorszy niż trailer Iron Mana 3, ale bardzo przyzwoity. biggrin_prosty.gif Miniserii "Wolverine", na której ma opierać się film, nie czytałem, toteż nie wiem czego mogę się spodziewać. Wygląda jednak na to, że otrzymamy coś znacznie lepszego niż (bądźmy szczerzy)żałosna "Geneza".

Choć na obraz czekam od dawna, podchodzę doń nieco sceptycznie i na pewno "jaram się" nim mniej niż IM3. Pozostaje nam mieć nadzieję, że dostaniemy wspaniałe widowisko, godne tej postaci ;]

http://m5.paperblog....r-L-eKXcUM.jpeg

http://i2.cdnds.net/...rine-poster.jpg

http://i2.cdnds.net/...rine-poster.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o nowym filmie z Rosomakiem w roli głównej cieszy mnie niezmiernie, ponieważ to jedna z moich ulubionych postaci Marvela. Trailer w moim odczuciu średniawy, choć sceny walki oraz efekty specjalne cieszą oko i jak zwykle są zrealizowane na wysokim poziomie. Również nie znam miniserii, więc nie mam pojęcia, jak będzie to wyglądało fabularnie.

Wolverine z kataną? Czekam. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba mogę napisać, że trailer mi się podoba. Fajne ma oszcza.lol.gif Jakoś wielkim fanem Wolverina nie byłem, ale obejrzeć oczywiście można. Zwłaszcza, że zapowiada się co najmniej ciekawie. Moje wymagania co do filmu bardzo duże nie są, mam tylko nadzieję, że dostanę najlepszy film z tym bohaterem w roli głównej.jezyk1.gif

EDIT: W sumie to byłbym zdziwiony, gdybyś nie odniósł się do Iron Mana...trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieję, że dostanę najlepszy film z tym bohaterem w roli głównej.jezyk1.gif

Cóż, to powinniśmy dostać na pewno, bo jedynym innym filmem z Rosomakiem w roli głównej, była ta paskudna "Geneza" trollface.gif(chociaż gdyby się uprzeć, I i II część trylogii najbardziej traktowała o Wolverinie biggrin_prosty.gif)

W sumie to byłbym zdziwiony, gdybyś nie odniósł się do Iron Mana...trollface.gif

Musiałem to porównać z jakimś innym zbliżającym się filmem Marvela, a że Irona na dodatek bardzo lubię cheesy.gif

EDIT Panie i Panowie, o to polski zwiastun filmu :D: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+2+%28polski%29-30380

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Najbardziej boli mnie fakt, że mamy do czynienia z tak fajną postacią, przy której nie widzę sposobu - jak i w przypadku reszty X-Menów - aby bez jakiegoś retcona pojawili się w Avengersach :/ Film zapewne będzie w porządku, trailer zapowiada to czego mam się spodziewać po tym gatunku, ale dla mnie bomba została odpalona by wtedy gdyby pod koniec pojawił się Stark, Nick Fury albo ktoś inny ważny z SHIELD i zaproponował współpracę. BTW. na to samo zresztą mam ciągle nadzieję w przypadku Spider-Mana ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...