Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

LOST (2004-2010)

Polecane posty

lockeiswin.th.jpg

Wprawdzie niedawno skończyła się piąta seria, w dodatku dosyć kontrowersyjnym finałem, i czekamy na serię ostatnią, nie znaczy to jednak, że nie można sobie o Lost porozmawiać. Ogólnie: jeden z moich ulubionych seriali, które aktualnie są emitowane. Twórcy, mimo pewnych (hm, licznych) potknięć coraz wyraźniej pokazują, że wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi i mają konkretny plan na dotarcie do ostatniego odcinka. Sposób, w jaki to robią, już nie wszystkim się podoba, ale ja to trawię i duetowi Lindelof&Cuse kibicuję. Finał piątej serii wprowadził nowe wątki, ale dał też odpowiedzi na kilka pytań, to już tradycja w tym serialu. Po ostatniej scenie możliwe jest wszystko - i trudno mi snuć jakiekolwiek przypuszczenia na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierzyłem w "Lost" od samego początku, od kiedy usłyszałem o czym był pilot serialu. Był to pierwszy z seriali, który oglądałem co tydzień w czwartki w polskiej TVP1 (pierwszy sezon), z niecierpliwością i zaciekawieniem czekałem na każdy nowy odcinek słynnych "zagubionych". Serial posiadał wszystko, aby przyciągnąć mnie przed ekran telewizora/monitora: intrygującą fabułę z wieloooma znakami zapytania i tajemnicami, bardzo dobrą obsadę głównych postaci (Sawyer, Locke, Hugo, Desmond, Juliet, Jin, Charlie, Faraday), ogromny klimat i idealną do niego pasującą muzykę tworzoną przez Michael'a Giacchino. Serial pomimo głosów głupich antyfanów nie stał się "tasiemcem", a tylko długą, ciekawą podróżą, której koniec został zaplanowany na 2010 rok.

Po cliffhangerze 5-tego sezonu, który bardzo przypominał mi finał 1-szego sezonu, pozostaje tylko czekać na ostatnią serię "Zagubionych" i mieć nadzieję, że chociaż na część pytań dostaniemy zadowalające odpowiedzi. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kiedy zobaczyłem w Tele-tygodniu, pierwszy raz, że będzie emitoawny ten serial, myślałem, że będzie to zwykły, kiepski serial przygodowy. Ale już po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków, wiedziałem, że to będzie prawdziwy hit! Po prostu zakochałem się w tym serialu <3. Piątej serii nie oglądałem, czekam aż będzie w TVP1. Czwarta była najgorsza ze wszystkich no i to

zniknięcie wyspy

jakoś mi się nie spodobało. Ale mam nadzieję, że piąta seria mi się spodoba ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartej serii wymiótł odcinek z Desmondem. Jeden z fajniejszych, jakie widziałem w całym serialu. No i niestety był początkiem akcji, jakie miały miejsce w serii piątej.

Pierwsze odcinki, w których na wyspie przenosili się cały czas w czasie nie przypadły mi do gustu. Później zaczęło być lepiej -> osiedlenie się w Dharmie było przyjemnym rozwiązaniem.

Ogólnie rzecz biorąc, piąty sezon poziomem stopniowo wzrasta. Od słabszych akcji na początku do hollywoodzkiego finału,

z zakończeniem, którego się spodziewałem, od chwili wpadnięcia na pomysł wysadzenia wyspy w powietrze.

. Piątka trzyma poziom, choć pewne rozwiązania mogą niektórym do gustu nie przypaść (mi na przykład się średnio podobały).

Za to rozwiązanie wątku z Lockiem wymiotło. I to kompletnie. Na początku powrót z drugiego świata, a później rozwiązanie jego tajemnicy. A wraz z rozwiązaniem, wątek Jacoba w ostatnim odcinku, który był imo świetny.

Dobra, kończę. Trochę rozstrzelony spoilerami mi wyszedł ten post, ale co tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty sezon świetny tylko

Dlaczego do jasnej cholery musiała umrzeć Juliet?? TO POWINNA BYĆ KATE, bo nigdy w życiu nie widziałem bardziej mdłej i beznadziejnej postaci. Moim zdaniem tak na prawdę wybuch bomby to jest właśnie ten incydent. Przecież sam Fahraday powiedział, że nie da się zmienić czasu, a wszystko co robią i tak już miało miejsce w przeszłości. Co do Locka to moim zdaniem zyskał on jakąś nadnaturalną moc i to teraz on będzie nowym Jacobem wyspy.

Niestety na kolejne odpowiedzi przyjdzie nam poczekać aż do lutego przyszłego roku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty sezon świetny tylko

Dlaczego do jasnej cholery musiała umrzeć Juliet?? TO POWINNA BYĆ KATE, bo nigdy w życiu nie widziałem bardziej mdłej i beznadziejnej postaci. Moim zdaniem tak na prawdę wybuch bomby to jest właśnie ten incydent. Przecież sam Faraday powiedział, że nie da się zmienić czasu, a wszystko co robią i tak już miało miejsce w przeszłości. Co do Locka to moim zdaniem zyskał on jakąś nadnaturalną moc i to teraz on będzie nowym Jacobem wyspy.

Jeszcze nie wiadomo, czy Juliet zginęła

:smile: i zgadzam się z tobą co do Kate, bardzo nie lubię tej postaci, a odcinek o niej w 5 sezonie był chyba najgorszym odcinkiem serialu jak dla mnie.

A jeśli chodzi o Locke'a to chyba nie skumałeś co tam się działo.

:happy: Sęk w tym, że Locke zginął - "Dead is dead", zabił go przecież Ben. Moim zdaniem ten Locke na wyspie to tak naprawdę kumpel Jacoba z początku finałowego odcinka 5 sezonu (który jak widać może wchodził w ciała zmarłych na wyspie, m.in. w ojca Jacka, Christiana czy córkę Bena, Alex), który bardzo chciał go zabić i jak widać w finale prawdopodobnie mu się to udało.

P.S. Kurde, spoiler-post mi wyszedł. :confused: Ale pewnie ktoś jeszcze nie oglądał, więc nie będę psuł zabawy w snuciu nowych teorii. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem pierwszy i drugi, a nawet kawałek trzeciego sezonu i zrezygnowałem...

według mnie z tego bardzo dobrego (na początku) serialu zrobił się zwykły tasiemiec.

Fabuła zrobiła się tak głupia, że nie wytrzymałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem pierwszy i drugi, a nawet kawałek trzeciego sezonu i zrezygnowałem...

według mnie z tego bardzo dobrego (na początku) serialu zrobił się zwykły tasiemiec.

Fabuła zrobiła się tak głupia, że nie wytrzymałem.

Może fabuła zrobiła się dla ciebie zbyt skomplikowana i jej po prostu nie zrozumiałeś i nie próbowałeś zrozumieć??? :smile: Taa, bo jak coś jest niezrozumiałe to od razu jest głupie, [beeep]iste podejście. :happy: I na koniec pytanko dlaczego zrobił się z "Lostów" zwykły "tasiemiec"??? :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasiemiec ma miejsce w tedy kiedy nie wiadomo kiedy serial się skończy i ciągnie się już od kilkuset odcinków (moda na sukces) co do lostów to wiadomo że będzie nie więcej niż 6 sezonów, czyli następny będzie ostatnim. Słyszałem jeszcze pogłoski o tym że ma powstać pełnometrażowy film, ale to chyba nie ma sensu, bo finałowe odcinki trwają tyle co niejedna pełna ekranizacja.

elmaq

tak słyszałem o tej teorii, tylko nie pasuje mi to, że ta obecna postać ma wszystkie wspomnienia locka no i jak na lost to troche oczywiste. Znając pomysły scenarzystów, nie raz zdołają nas jeszcze zaskoczyć, bo na prawdę nie rozumiem czemu dym chciałby zabić Jacoba (kazał benowi podążać za lockiem więc na pewno znał jego zamiary) poza tym jeżeli była by to ta postać co mówisz, dobrze wiedział by gdzie znaleźć Jacoba, bo przecież na początku spotkali się przy statule.

no cóż, rok sobie możemy tak pogadać a i tak dopiero w 2010 dowiemy się tak na prawdę co i jak:D Wiem tylko że na pewno

Claire ma powrócić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem pierwszy i drugi, a nawet kawałek trzeciego sezonu i zrezygnowałem...

według mnie z tego bardzo dobrego (na początku) serialu zrobił się zwykły tasiemiec.

Fabuła zrobiła się tak głupia, że nie wytrzymałem.

Dokładnie takie odczucia miałem podczas 3 sezonu - to był ten moment gdzie nosiłem się z tym aby powiedzieć "dość". Głupoty fabularne, idiotyczne flashbacki, które rujnowały postacie, takież dialogi; po 2 mocnych sezonach miałem wrażenie jakby 3 był wręcz pisany na kolanie albo był dziełem scenarzystów o klasę gorszych. Zresztą sama obsada przyznawała, że wówczas entuzjazm na planie opadł, a scenarzyści kluczyli.

Natomiast 4 sezon to już pięcie się w górę, spowodowane chyba tym, że wreszcie zostało określone gdzie to wszystko ma zmierzać (przynajmniej tak wynika z wypowiedzi C&D).

Ostatni sezon leci po ścieżkach wyznaczonych przez poprzedni więc jest OK, chociaż oglądam raczej z przyzwyczajenia, stopień mojego zaangażowania w całą historię maleje z każdym następnym sezonem - może to być skutek przeciążenia wątkami lub też opór czysto zdroworozsądkowy przed łykaniem wszystkiego jak gęś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze dwa sezony to jeszcze było to ciekawe, ale ile to się może ciągnąć teraz to już oglądam to tylko z przymusu bo jestem ciekaw jak to się dalaj potoczy i w końcu jaki będzie tego finał i czy w końcu wszystko się wyjaśni. Takie seriale nie powinny mieć więcej niż 50 odcinków nie dość, że zapomniałem co i jak w poprzednich sezonach to jeszcze między sezonami jest długa przerwa czasowa. Mam nadzieję, że już niedługo piąty sezon zagości do polskiej telewizji i będzie można go normalnie obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larry piąta seria, jeżeli tvp zdecyduje się ją wykupić zapewne będzie wyemitowana tak jak zawsze na jesień:) Zawsze też pozostają inne źródła, bo pewnie jakoś na wakacje pojawi się wersja DVD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze dwa sezony to jeszcze było to ciekawe, ale ile to się może ciągnąć teraz to już oglądam to tylko z przymusu bo jestem ciekaw jak to się dalaj potoczy i w końcu jaki będzie tego finał i czy w końcu wszystko się wyjaśni. Takie seriale nie powinny mieć więcej niż 50 odcinków nie dość, że zapomniałem co i jak w poprzednich sezonach to jeszcze między sezonami jest długa przerwa czasowa. Mam nadzieję, że już niedługo piąty sezon zagości do polskiej telewizji i będzie można go normalnie obejrzeć.

Pierwsze dwa sezony ciekawe, a teraz oglądasz bo jesteś ciekawy co dalej? xD

A teraz moje zdanie, skrajnie inne od większości. Jak dla mnie od 3 sezonu serial staje się coraz lepszy, czego dowodem genialny finał 5 sezonu. Już nie mogę doczekać się ostatniego sezonu, bardzo mnie ciekawi jak scenarzyści postanowili zakończyć ten wspaniały serial :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lost... Taaak, uwielbiam w tym serialu tajemnice, niedopowiedzenia, znakomicie wykreowanych bohaterów, umiejętnie stopniowane napięcie etc. Jestem już na tyle uzależniona od Lost, że nawet, gdyby w dżungli zaczęły się pojawiać różowe latające słonie, to nadal zachwycałabym się losami rozbitków^^

A tymczasem... *czeka na 5 sezon*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię ten serial, jest wciągający, jednak zbyt zagmatwany, na początku było to zaletą, ale przynajmniej dla mnie twórcy zaczynają przeginać z zagadkami. Oglądałem każdy odcinek, a i tak się gubiłem.

Teraz jestem na odwyku, przerzuciłem się na HEROSÓW i nie żałuję. Nie twierdzę, iż LOST nie jest nadal dobrym serialem, po prostu na mój gust trochę za bardzo poplątanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądam LOST od początku i bede oglądał do końca a dla ciekawych polecam strone <ciach> - tam macie wszystkie odcinki od 1. do 5. serii LOST i kilka innych seriali

MSaint>>>nie podajemy linków do oglądania czy ściągania seriali, zwłaszcza tych licencjonowanych w Polsce - za to otrzymujesz ostrzeżenie +20%. Proszę przeczytać regulamin i więcej takich stron nie linkować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial przez pierwsze dwa sezony strasznie mnie do telewizora przykuł. Świetna wielowątkowa fabuła i świetna gra aktorów jak również genialna muzyka. Czasami był taki klimat, że na prawdę się zaczynałem bać. Ale jakoś przestałem oglądać serial. Jakoś o nim zapomniałem. Może warto znowu zacząć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial mnie zaskakuje z odcinka na odcinek, po słabym 3 sezonie, oj straszny był, to 5 trzyma poziom i jest po prostu dobry. Czekam do końca, 13 odcinków za mną, na jakiś sensowny koniec który nadal przekona mnie że warto czekać do samego końca, 6 sezonu , mam nadzieje że finalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale z wcześniej zaplanowanym końcem, lub chociaż w ogóle zakończone w sensowny sposób, zapamiętywane są najlepiej. Wnioskuję, że niewiele końców widziałeś, więc i zawodów też za bardzo nie uświadczyłeś:

- Lone gunmen

- Threshold

- Invasion

- Firefly (w końcu zakończyli filmem)

- Farscape (tu jak wyżej, ale o wiele za szybko)

- Space Above And Beyond

i wiele innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny serial, szczególnie pierwsze dwa sezony. Po obejrzeniu końcówki piątego sezonu nie mogę się doczekać ostatniej serii. Dodatkowo ciekawym faktem jest iż w najnowszej serii mają się pojawić

postacie, które umarły w poprzednich sezonach

.

MSaint>>>tego typu informacje na temat fabuły nadchodzącego sezonu proszę zakrywać spoilerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...