Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Trochę mnie nie było- obowiązki...- do wszystkich fanbojów Diablo- powiem 3 słowa Path of Exile- ta gra ma wszystko to czego w D3 nie ma/jest słabo zrobione- jest odpowiednio mroczna(nie chodzi mi tylko o to, że lokacje są ciemne ale i to, że są odpowiednio "brudne"), fajny system łączenia umiejętności aktywnych z pasywnym supportem, ogromne drzewko rozwoju, ciekawie pomyśleni przeciwnicy, odpowiedniu wkurzający bossowie , fajne pomysły na kapliczki, może tylko fakt, że fabuła to ściana tekstu mnie osobiście średnio odpowiada. Gdyby D3 miało chociaż połowę tych cech, to bym nie miał na co narzekać, a tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

do wszystkich fanbojów Diablo

Lovely. Pięknie zaczynasz. Widać powrót w formie. 

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

Path of Exile- ta gra ma wszystko to czego w D3 nie ma

Dzięki Bogu. 

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

odpowiednio mroczna

:D:D :D :D 

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

fajny system łączenia umiejętności aktywnych z pasywnym supportem

Dla nieobeznanych - używamy w end gamie jednego skilla aktywnego i wrzucamy sobie pierdyliard aur.

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

ogromne drzewko rozwoju

Iluzja wyboru. Mówi Ci to coś?

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

Gdyby D3 miało chociaż połowę tych cech

Toby nie było takim gigantycznym sukcesem. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 2real4game napisał:

tylko brakuje mi znacznie większej ilości miejsca na ekwipunek, żeby można go było kolekcjonować.

No zasadniczo to można w sezonach zdobyć dodatkowy slot w skrzynce, ale to chyba dopiero po ukończeniu ostatniego rozdziału sezonu, co dla mnie jest cokolwiek nieosiągalne. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, imo każda postać, którą stworzyliśmy powinna mieć własną, oddzielną skrzynkę z kompletem zakładek, + 1 wspólna skrzynka dla wszystkich postaci i to ew w tej wspólnej można by było zdobywać dodatkowe sloty za osiągnięcia w sezonie. Ja nie gram aż tak dużo, a też poważnie doskwiera mi brak miejsca i bałagan, i zwyczajnie muszę się pozbywać wielu przedmiotów, które w przyszłości mogłyby mi się przydać. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nerf0 napisał:

każda postać, którą stworzyliśmy powinna mieć własną, oddzielną skrzynkę z kompletem zakładek, + 1 wspólna skrzynka dla wszystkich postaci

Pamiętam, że brak tego był jednym z moich "eeeeh" momentów jak się dowiedział, że teraz w Diablo panuje komunizm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze w zdobyciu dodatkowego miejsca jest wykonanie podbojów. Pozostałe wyzwania są mniej skomplikowane i prędzej czy później same "wpadną"
Trzeba zrobić 2 podboje.
Aczkolwiek przy średniej ilości czasu do grania jest to jak najbardziej do zrobienia nawet solo.
Potrzebny jest w miarę dobry set (nie musi być starożytny) z odpowiednio dobranymi przedmiotami nie-setowymi, starożytne bronie z klejnotem oraz tak mniej więcej coś w okolicach 500-550 paragonu. No i odpowiedni build - który tak czy inaczej wynika z zebranego setu.

Zazwyczaj wtedy już jesteśmy w stanie zrobić podboje.
Mówię z perspektywny demon huntera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Diablo od premiery, lecz ostatnio zrobiłem sobie naprawdę długą przerwę. Uważałem, że D2>>D3...lecz nawet ja, który się wychował na diabłku, musi przyznać, że obecnie Diablo 3 miażdży pod każdym aspektem Diablo 2. Nie będę się rozpisywał dlaczego, kolega @aliven pięknie wszystko wyjaśnił na poprzedniej stronie i wcześniej. Mam nadzieję na zapowiedź dodatku w najbliższym czasie. Aktualnie pykam DH pod daggera(te elity na jeden aa :) ) oraz robię pierwsze podejście do monka, na sezonie 8.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako weteran 2 i 3, w ktorych spedzilem jednej i drugie pewnie z 1000h, dalej bede twierdzil ze D2>>>>D3 niby ten kontent niby ta zawartosc ale brak tej miodnosci, brak sensownego pvp, brak wielu roznych bulidow. Tak naprawde co sezon na kazda postac jest 1 wlasciwy tak jak w barbie albo mlotek, albo tornado, albo skok i trzesienie i tak wkolo. Nie czuc mocy postaci czarodziejka/czarodziej jest cieniem tego co bylo w d2. BRak slow runicznych legendy ktore w zaden sposob nie ciesza, ktos  kto znalazl kiedys perf DF wie o czym mowie. Brak 8 graczy, cukierkowatosc i uproszczenie gry do granic absurdu. Bossowie ktorzy wzbudzaja politowanie, nie maja zadnego podejscia do bossow z 2 z dodatkiem, krainy jakies takie bez polotu, jak sobie przypomne 4 akt albo ta ponura dzungle do tej pory mam ciary, o kapitalnym wizualnie 2 akcie nie wspomne. Fabula jest, jakby ja napisal pijany gimnazjalista. Brak czata, brak handlu miedzy graczami to co bylo i jest  genialne w 2 na Bnecie, kontakt z tymi ludzmi. A tutaj 3 losowych, zero jakiegos poczucia ze z kims sie gra. Wreszcie tryb HC i TP Pk i inne cuda, duele na 67 levelu z runicznymi bronmi na niespodziewajach sie niby koksow na 80+. Obie gry mi ukradly mase czasu ale z pelna swiadomoscia moge stwierdzic ze D3 nie dorasta w niczym d2. Ba nawet jakos rok temu po resecie zgralem sobie znowu na BN i frajda jak kiedys. Co z tego ze latasz  na bossow po itemy czy na baalruny czy sankturium, jak jest fajnie bo zawsze moze pasc Hr i nigdy niewiadomo kto go podniesie. Wreszcie kapitalny DC i system wywolywania go to samo tristram. No i zyjacy Cain oraz  Tyrael z prawdziwego zdarzenia a nie ta ciota z 3.

I na koniec PVP z D2 rzadzi po dzis dzien, to tam byla stworzona liga z wlasnym regulaminem ktory byl przestrzegany i pilnowany na turniejach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych bredni dawno nie czytałem :D . Po stwierdzeniu "brak wielu różnych buildów" zrobiło się nawet wesoło. Co do bossów w D3.... faktycznie, w D2 bicie przez 5h Mephisto było strrrrrasznie klimatyczne. Przeczytałem twój cały post...cóż, wesoło.

 

PS: "kapitalnie wizualny akt 2" w d2 :co:??

Kolejne p-s-x: Nie wiedziałem, że motorem napędowym H&S jest pvp...dziękuję za uświadomienie.

Diablo 3 be i fu bo Cain nie żyje i czarny Tyrael FTW!!!!

Edytowano przez ghostartur
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym się czegoś czepiać w Diablo 3 to leży system przedmiotów. Według mnie Blizzard przeszedł jedną skrajność w drugą. Wcześniej legendy bardzo rzadko wypadały i zwykle były słabe, teraz znowu legendy lecą co 15 minut. Ja wiem że może się czepiam, ale legendy powinny być legendami - czyli że są rzadkie, ale potężne.

Uproszczenia to kolejny problem gry. 

 

Jeśli chodzi o fabułę to jedynie co mnie boli to śmierć Caina - ta postać powinna zginąć z ręki przeciwnika większego kalibru, a nie od jakiejś wiedźmy. Co do Tyraela to nie widzę żadnego problemu.

 

A tak poza tym D3 bije na głowę D2. Świetnie się przy niej bawiłem, nie żałuję wydanych pieniędzy na podstawkę i dodatek w dniu premiery. A co do PvP - czy ono nie jest takie same jak w D2, tylko że w poprzedniku graczom chciało się ustalać zasady(jakoś nie brałem aktywnego udziału w tej formie zabawy)? Bo jeśli tak to mówienie, że w D2 było lepsze PvP jest troszkę śmieszne. Co nie zmienia faktu, że Blizzard sam zawalił w tej kwestii. Wina leży też w tym, ze wymagania co do tego trybu wzrosły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

brak wielu roznych bulidow

Bzdury. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

co sezon na kazda postac jest 1 wlasciwy tak

Bzdury.

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

czarodziejka/czarodziej jest cieniem tego co bylo w d2

Dezintegracja daje większe poczucie mocy niż cokolwiek co było w d2. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Brak 8 graczy, cukierkowatosc i uproszczenie gry do granic absurdu

Gra nie jest cukierkowata. Ale spoko, pamiętam, że ten sam argument rzucano d2 wzdlędem jedynki. A poza tym skomplikowanie gry =/= głębia. Popatrz na GO. Ta gra jest śmiesznie wręcz nieskomplikowana. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

krainy jakies takie bez polotu, jak sobie przypomne 4 akt albo ta ponura dzungle do tej pory mam ciary, o kapitalnym wizualnie 2 akcie nie wspomne

W d2 jedynie pierwszy akt i ostatni mi zapadł w pamięć. Aktu 2 nie lubię w obui odsłonach, akt trzeci w d2 był taki sobie, bardziej upierdliwy niż coś więcej. Jedyny minus aktów w d3 poza pierwszym jest to, że są za krótkie. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Brak czata

Eehhhh...

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

brak handlu miedzy graczami to co bylo i jest  genialne w 2 na Bnecie

Ehhhh...

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

A tutaj 3 losowych, zero jakiegos poczucia ze z kims sie gra

Używasz auto joina i narzekasz, że grasz z randomami? Poza tym - auto join jest milion razy lepszym rozwiązaniem niż spamowanie w czacie LFG. A poza tym amsz obie opcje dostępne. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Ba nawet jakos rok temu po resecie zgralem sobie znowu na BN i frajda jak kiedys

Ale dalej możesz grać w d2 wiesz? Nie wiem co Ciebię powstrzymuje

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

jak jest fajnie bo zawsze moze pasc Hr i nigdy niewiadomo kto go podniesie

facepalm

10 godzin temu, ghostartur napisał:

czarny Tyrael FTW

To akurat kupa. Nawet kolorystycznie pasuje. 

4 godziny temu, Koleus123 napisał:

legendy powinny być legendami - czyli że są rzadkie, ale potężne

Jakby się nazywało commony byś nie narzekał? Co za różnica

4 godziny temu, Koleus123 napisał:

Jeśli chodzi o fabułę to jedynie co mnie boli to śmierć Caina - ta postać powinna zginąć z ręki przeciwnika większego kalibru, a nie od jakiejś wiedźmy

Ta postać w ogóle nie powinna ginąć. Ale fabuła d3 to kupa więc co za różnica. 

4 godziny temu, Koleus123 napisał:

Co do Tyraela to nie widzę żadnego problemu.

To obejrzyj sobie uwolnienie Baala w filmiku z d2 a potem emo tyraelka, którzy rzuca skrzydełkami bo ma focha. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór zupełnie bez sensu bo to tak naprawdę dwie różne gry.... zmienił się odbiorca, gry stały się medium masowym i jako takie jest DIII pomyślany. Wejdź zagraj chwilę jak masz czas, baw się dobrze... można nie akceptować takiego podejścia, ale nic się na to nie poradzi :)

Na początku też miałem trochę wątpliwości co do DIII i zmian w stosunku do DII, potem okazało się że nie wiem kiedy nabiłem chyba ze 2000h w nim. Dwójkę choć bardzo lubiłem, to gra była frustrująca (jakoś zawsze zgon mnie stresował) szczególnie jak zbierało się punkty, wpakowało w jakiś build a tu poleciał cudnej urody topór a nie miecz :wallbash:

Trochę tak jest że w DIII buildy są podobne, co wynika z dostępu do informacji. Kiedyś albo się samemu znalazło optymalną dla naszego stylu i przedmiotów kombinację, albo czytało poradnik w necie. Teraz 3 dni po premierze wszyscy na YT mogą obejrzeć jakie zestawy działają najlepiej i większość szuka tego samego. Poza tym to też kwestia osobistych preferencji. Miałem kiedyś takie spaczenie by pograć każdym setem, ale bez napinania się na poziom udręki czy rekordy w szczelinach. Kończyło się dość szybko bo np mechanika setu mi nie leżała, albo nie dawała frajdy.

Odnośnie dropu to po premierze było koszmarnie, a teraz jest za łatwo. Ja bym chciał naprawdę rzadkich i wyjątkowych przedmiotów (które można by modyfikować np runami) z gwarantowanymi wysokimi statami i odpowiednio niskim dropem. Do tego żeby można było je dziedziczyć (w wypadku odrodzenia postaci) w sezonach po spełnieniu określonych wymogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to brakuje kolejnego dodatku. RoS wprowadził trochę świeżości, do tego Malthael pozostaje IMO najtrudniejszym bossem do ubicia. Potrzebny jest kolejny dodatek, podwyższony level cap, nowe skille i tereny. Szkoda że blizz najwyraźniej zapomniał o tym tytule jeżeli chodzi o program wydawniczy, choć może coś na blizzconie ogłoszą konkretnego. Dla mnie D3 pozostaje tytułem który wybieram, kiedy chcę się "odmóżdżyć" zaklikiwanie zła na śmierć jest zabawne, ale na pewno nie wymagające ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2016 o 02:54, ghostartur napisał:

Większych bredni dawno nie czytałem :D . Po stwierdzeniu "brak wielu różnych buildów" zrobiło się nawet wesoło. Co do bossów w D3.... faktycznie, w D2 bicie przez 5h Mephisto było strrrrrasznie klimatyczne. Przeczytałem twój cały post...cóż, wesoło.

 

PS: "kapitalnie wizualny akt 2" w d2 :co:??

Kolejne p-s-x: Nie wiedziałem, że motorem napędowym H&S jest pvp...dziękuję za uświadomienie.

Diablo 3 be i fu bo Cain nie żyje i czarny Tyrael FTW!!!!

Malo gralem? HAha odkad weszly conqeurory co sezon za kazdym razem mialem, czasami nawet SC/HC . Odpuscilem 2 ostatnie sezony bo ilosc zmian zerowa, nic sie nie zmieniala poza resetem. Moglbym dac linka do profilu swojego d3 ale po co skoro wiecie lepiej czy duzo gralem :) 

Ten czat co jest to jest jakas namiastka tego jaki byl na d2, handel byl zgadza sie na poczatku z jednym malym ale, AH ktore zniszczylo poczatki tej gry. 

No widzisz a ja mam tak samo z Twoim postem, tak jest brak wielu bulidow bo co sezon jest tylko jeden wlasciwy ktorym robisz maksymalne GR. 5h Mephisto biles? Wspolczuje bardzo mocno, widac nawet nie ogarnales jak grac, skoro Ci to tyle zajelo. Nie chodzi o jakosc grafiki tylko klimat i to jak dziala to na wyobrazenie swiata. Pewnie nie ma PVP to zawsze mozna powiedziec po co PVP w h&s czytasz te bzdury zanim klikniesz odpowiedz? Swietny argument na to co przytoczylem o mechanice jaka byla w D2

Tia itemy starozytne i wzmacnianie kamieniamy kolejny sposob na to zeby zmusic ludzi do 10x wiekszego grindu. 

Zaslepieni jestescie do granic mozliwosci, a prawda jest taka ze d3 jest strasznym regresem w stosunku do D2, dopiero z dodatkiem i ktoryms paczem zaczal przypominac to co powinnien, bo w dniu premiery to nawet tego beta nie nazwe. Te szumne zapowiedzi 2 dodatki tyle zmian, skonczylo sie na 1 i laskawych paczach, aczkolwiek od 2 sezonow zero zmian widac jak im zalezy. Wyszedl Overwatch, hajs sie zgadza po co dodawac cos do gry ktora juz nie zarabia. Zaraz pewnie wypuszcza tak samo niedorobiona 4 i znowu beda te zachwyty. 

Tak uzywam autojoina bo z znajomych w premierze ktorzy jeszcze grali ze mna w d2 z 50 osob zostaly moze 2, a ostatnio to nawet z klanu nikogo nie widzialem, tak bardzo idzie z kims pograc.

Wejdz na D2 teraz pelno ludzi i zawsze jest co robic:) A to duele a to kuznie, baal runy, trist runy, itp etc

Edytowano przez DuncunIdahho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

handel byl zgadza sie na poczatku

Handel jest dalej.

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

tak jest brak wielu bulidow bo co sezon jest tylko jeden wlasciwy ktorym robisz maksymalne GR

Yhym. Bzdury.

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Nie chodzi o jakosc grafiki tylko klimat i to jak dziala to na wyobrazenie swiata

To subiektywne.

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Tia itemy starozytne i wzmacnianie kamieniamy kolejny sposob na to zeby zmusic ludzi do 10x wiekszego grindu. 

Ostre słowa jak na kogoś kto farmił kilku bossów wkółko i wkółko aby potem i tak wyhandlować od kogoś co mu zależało. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Zaslepieni jestescie do granic mozliwosci

Za to Ty jesteś jaśnie oświeconym. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

prawda jest taka ze d3 jest strasznym regresem w stosunku do D2

Bzdury.

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

dopiero z dodatkiem i ktoryms paczem zaczal przypominac to co powinnien, bo w dniu premiery to nawet tego beta nie nazwe

D2 bez LoDa to kupa. 

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Tak uzywam autojoina

Więc nie narzekaj.

12 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

skonczylo sie na 1 i laskawych paczach

Gra ma w tym momencie więcej contentu niż d2 po 12 latach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to, że Blizz przed conem strasznie nakręcał nas na to, że zapowiedzą tam mocnego, że będzie gadanie o przyszłości serii i ogólnie dał nadzieje, że coś się konkretnego z diabełkiem ruszy. Były nadzieję na czwartą odsłonę serii, albo conajmniej na nowy dodatek do trójki. A to co dostajemy to jakiś pierwszodiablowy event, nową postać w formie płatnego DLC, i jakieś dwie nowe lokacje do trybu przygodowego. Jak dla mnie to trochę marnie. Znaczy wiecie, to takie coś co przeciętna gra f2p regularnie co parę miesięcy. Po Blizzardzie spodziewałem się jednak czegoś solidniejszego, zwłaszcza, że D III już od kilku sezonów stoi całkowicie nieruszone.

Ja jestem zawiedziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Blizz sam wypuścił wideo, w którym informował o tym jakim to ważnym punktem będzie Diablo i przyszłość serii na conie, więc to nie tak, że ludzie nakręcali się zupełnie sami. ;]

A o co chodzi z tą zbrojownią? Bo samego Blizzconu nie oglądałem, a w rozrzuconych po sieci podsumowaniach jakoś nic takiego nie rzuca mi się w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DuncunIdahho napisał:

CZekaj a to nie gracze wiedzmina 3 dostali 2 potezne dodatki, ktore dlugoscia gry  lini fabularnej kazdy jeden przebija takie diablo 3?

Jeżeli po 10h na dodatek bez praktycznie replay value starczy Ci na więcej niż Reaper of Souls to coś nie tak z matmą. Ale nawet nie o to chodzi - Blizz daje darmowe rzeczy a mógł położyć lachę jak w przypadku D2 (gdzie nie masz nic). 

Ja osobiście nie spodziewałem się również niczego, aczkolwiek leak przed Blizzconem nekromanty przynajmniej mówił, że będzie nowa klasa. Kwestia tego ile będzie kosztować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 2real4game napisał:

Nie minęły jeszcze dwa lata od premiery takiego Wiedźmina 3, a gracze nie otrzymają do niego już nic. A to podobno Redzi są najwspanialsi.

Redzi bardzo szybko podali informacje, że po Krew i Wino nic już nie planują większego do W3 więc nie wiem skąd to zdumienie/oburzenie :D. A było to jak mnie pamięć nie myli przed wyjściem tego dodatku.

17 minut temu, aliven napisał:

Jeżeli po 10h na dodatek bez praktycznie replay value starczy Ci na więcej niż Reaper of Souls to coś nie tak z matmą

Patrząc na czas przejścia Reapera i obojętnie, którego dodatku do Wieśka to faktycznie zabłysnąłeś matmą, że ho ho :D

 

Ja natomiast po tym hajpie od Blizza spodziewałem się co najmniej dodatku (a tak szczerze to czwórki) a dostałem:

nową (płatną !!!) postać,

2 nowe lokacje, które odwiedzisz ze 2 razy z ciekawości jak wyglądają i pójdziesz znowu na Rifty,

"event" na 2-3 godzinki w stylu D1 (a po ogarnięciu gdzie musisz iść to pewnie z 30min),

Armory - zbiór buildów i skilli do zapisania i wczytywania na szybko (to akurat fajny ficzer)

Q&A w którym prawdopodobnie brali udział podstawieni widzowie :D (jedno z pytań - Czy rozważaliście zmianę broni Nekromanty z Scythe (sierp ?) na Bone wand ?)

i tyle.

Nie ruszyli nic od dobrych 2óch sezonów (zmiany % weapon damage/ % obrażeń od broni to ŻADNE zmiany). Nie wprowadzają nowych itemów, które chociaż próbowałyby dodać coś świeżego do itemizacji bo to niestety one dają nam kopa. No chyba, że ktoś jest uradowany nowymi petami i skrzydełkami i to jest właśnie dla niego esencją H&S. W takim razie zapraszamy do tematu z My Little Pony Online...

 

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...