Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Warhammer Fantasy Battle

Polecane posty

Ja gram Krasnoludami i High Elfami. Najlepsza armia to Elfy właśnie. Są teraz chyba najsilniejsze, mają potężnych magików i ogólnie lubię ich jako rasę.

Ktoś pytał się ile kosztuje ta zabawa. Polecam zajrzeć na www.bard.pl sklep ten jest chyba też w katowicach wrocławiu, poznaniu i gdzieś jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCLolas ja ci powiem tak. Najlepiej idź do jakiegoś sklepu z grami strategicznymi i tam się zapytaj sprzedającego, a on ci opowie o armiach i razem z nim sobie wybierzesz. A skoro piszesz że jesteś początkujący to doradzam ci orków i goblinów. Jest to armia że tak się wyrażę prosta w obsłudzę.

Jeśli mieszkasz w Poznaniu to tam masz barda. I najlepiej wstąp tam do sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam kupno battalionu, posiadam jeden taki jaszczuroludzi, i nie jest źle, co prawda jednostki w takim pudełku nie są specjalnie potężne, ale jest to na początek najlepsza droga, a oddzielnie kupno figurek może czasem wyjśc ponad 100 zł (!) drożej.

Co do startu wszystkie armie nadają się do rozwoju bezstresowego (czyli dokupywanie coraz to nowych figurek w dośc dużych odstępach czasowych) oprócz ogrów oraz wg. mnie Tomb Kingsów oraz chaosu (bo demony nie mają owego batalionu... chyba :P) W prawie każdym dużym mieście jest taki sklep, gdzie można pograc, a jeśli mieszka się w mniejszych miejscowościach wystarczy zmówic się z kolegą i kupic zestaw dla dwóch osób (na razie są dwa takie) w którym jest wszystko co potrzeba do rozpoczęcia gry, wraz z podręcznikiez pudełka mogą zając duzo czasu.

Ogólnie gra w większości przypadków nie nadaje sięm w cenie tylko troche większej od batalionu, a armie są tylko troche mniej liczebne niż w batalionie, jednak walki wprost do gry "na szybkiego" z wielu powodów m.in. żądza zemsty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że do każdego batalionu warto kupić sobie blisterek z jednym bohaterem. Zawsze warto go mieć na sam początek. Ja nie miałem wyboru i musiałem go kupić. Inaczej moja armia sypała by się na samym początku. A rozsypała się w połowie :smile: . Bohater zawsze może odmienić sytuacje na polu bitwy. Czy to magią czy też walką wraz z szeregami swoich żołnierzy.

Ponawiam pytanie cy ktoś miałby skrót zasad po polsku ósmej edycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohatera też trzeba rozważnie wybierac, na początek nie nadaje się bohater kosztujący setki punktów, a zresztą w zestawie 1 vs 1 są chyba w każdej armii minimalnie jeden bohater, więc tak jak wspomniałem nie ma lepszego i tańszego startu dla dwóch osób

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W temacie widze świeci pustkami więc.....:

-Jakich macie bohaterów ?? Armia i nazwa.

To może ja się pochwale na początek.

-Chaos, Czempion Tzzentecha Egrimm Van Horstmann

-Chaos, Czempion Tzzentecha Aekold Helbrass

-Chaos, Czempion Slaanesha Azazel Prince Of Damnation

-Chaos, Czempion Khorne'a Scylla Anfingrimm

-Beastmen's Khazrak The One Eye + jego poczciwy pies w następnych edycjach wycofany z użycia :/

-Beastmen's Gorthor The Beastlord

-Vampire Counts Vlad Von Carstein

-Vampire Counts Isabella Von Carstein

Może nie śą jakieś super a poza tym starocia ale fajnie wyglądają:):laugh:

A wy pokażcie co macie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Wszystko z VC:

-Manfred von Carstein na koniu

-Bartolomeo von Carstein (wymyślona nazwa przeze mnie)

-Nekromanta póki co bez nazwy

Edit:

Ostatnio byłem na moim pierwszym turnieju ósmej edycji. Mimo, że brakowało mi 300 pkt do min zająłem przed ostatnie miejsca z 7 punktami. Na ósmej edycji gra się łatwo mimo, że pierwsza walka. Na szczęście były osoby które pomagały. Oraz ANG. poradnik WFB

Edit2:

Pytanie do wszystkich doświadczonych. Powoli się szykuje do klejenia nowych figurek. Proszę mamę o to by mi kupiła dodatkowe podstawki. Wraca i wyjmuje je czy aby o ten. No i okazuje się, że kupiła modular movement tray. I teraz pytanie. Czy z tego da się zrobić podstawki do figurek? No i czy będą akceptowane na turniejach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kahen modular movement tray jest to oficjalny dodatek wydany przez Games Workshop i jest w pełni wykorzystywany został stworzony aby łatwiej przesuwało się jednostki. No i oczywiście że da się zrobić z tego podstawki :) <pisze to oczywiscie jako dość doświadczony gracz i swego rodzaju znawca gdyż interesuje się tym od dziecka>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę ci, ale sprecyzuj co chcesz wsadzić na MMT, plastikowe figurki czy metalowe ??(ostrzegam że metalowe są naprawde trudną sprawą :/ ja mimo iż jestem dość dobry w tych sprawach modelowania figurek a to sprawiło mi wielką trudność metalowe figurki chwiały się na tych podstawkach i dopiero po paru godzinach ciężkiej pracy udało mi się coś tam sensownego zrobić no i po paru tygodniach dokończyłem dzieła ale mówię że nie jeszt to łatwa sprawa) I jeszcze pytanie czy masz proesjonalne narzędzia do modelowania ?? Jeżeli nie to może nie jest to jakimś mega problemem ale jedna czynność sprawi Ci na pewno kłopot nie duży ale zawsze. No ale w każdym razie odpowiedz to Ci pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to sprawa wygląda tak:

Potrzebne ci będą:

-Ostry i dość cienki nóż

-Papier ścierny

-Linijka

-Opcjonalnie kombinerki (cienkie i małe najlepiej modelarskie ale jak nie masz to trudno)

-Klej mocny jak nie modelarski to jakiś klej pudzianowskiego czy coś takiego :) nie polecam kropelki

OK jak już masz to, to kroisz bardzo ostrożnie (!) nożykiem i uzywając linijki jako stabilnego oparcia dla ostrza kilkakrotnie po żłobieniach kratownicy i wycinasz tyle ile Ci potrzeba (jak nie rozumiesz : nie wycinasz każdego kwadratu oddzielnie tylko większe kawałki np. 5x10 kwadratów zależy jaki regiment chcesz tam wstawić). Jak już natniesz delikatnie odginasz palcami powinno puścić jeżeli nie to użyj kombinerek a jeżeli boisz się uszkodzić podstawkę obcęgami to przejedź jeszcze parę razy nożykiem i spróbuj ponownie (pamiętaj żeby byc ostrożnym i nie wjechać na podstawkę). Boki wyrównujesz papierem ściernym. Powinieneś już mieć wycięte podstawki więc czas na kolejny krok.

Teraz doklejenie krawędzi :

Dobrym i dość znanym patentem jest nie obklejanie wszytkich boków tylko 3 profile i tył zostawić otwarty wtedy masz pewność że figurki będą się wyjmować i ogólnie jest to wygodna opcja ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zaklejił całość. Krawędzi nie doklejasz na podstawki (!) tylko do podstawek z boku. Taki błąd może Cię kosztować utratę podstawki bo jak już przyklejsz silniejszym klejem to kiszka. Najpierw doklejasz kątowniki jak robisz 3-profilowy to 2 kątowniki jak cały to 4. Następnie boki. Potem podpórki (opis jak to zrobić niżej) często choć nie zawsze trzeba je skracać jest to trochę uciążliwe ale nie trudne.

Na końcu, zaczynając od jednego z kątowników, przyklejamy od lica podpórkę. Gdy to uczynimy, ściągamy wymiar przestrzeni, jaka jest pomiędzy przyklejoną właśnie podpórką prostą, a kątownikiem przeciwległym do tego, do którego właśnie ją przykleiliśmy. Wymiar przenosimy na kolejną podpórkę, tniemy ją, przymierzamy wyrównujemy i przyklejamy.

No i w tym momencie następuje koniec pracy, możesz przekładać figurki MMT jeżeli postępowałeś zgodznie z moim poradnikiem i nic nie pomyliłeś powinieneś móc podziwiać właśnie swoje dzieło :) Mam nadzieję że byłem pomocny i jakbyś jeszcze czegoś nie rozumiał to napisz wytłumaczę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze zrozumiałem. Już szykuje podstawkę pod hordę. Teraz inne pytanie. Zamiast normalnie do podstawek które są w opakowaniu zamierzam zrobić im coś na styl górek, kamieni itp. ma być to zrobione z korka. Mógłbyś coś poradzić jak zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :P No ok to jest łatwa sprawa ale chyba nie chodzi Ci o góry (?) tylko podkład, dobra zaraz chyba że chodzi Ci o góry jako element krajobrazu ale na to nie wstawisz figurek, a poza tym radzę Ci nie kombinować tylko kupić (nie jest drogie) zwyczajne podkłady pisakowe i te specjalne gałązki pomalować drybrush'em tą trawę i gałązki, co daje naprawdę fajny efekt..... No ale jeśli się uprzesz to bierzesz korek wycinasz go w mniejsze kawałki i (najlepiej też drybrush'em) malujesz je Bleached Bone i robisz High-lighty (chyba masz Undead'y więc) możesz użyć Catachan albo Camo Green żeby uzyskać efekt takiej zgnilizny (lub jak masz jakąś inną armię to innymi)

Korek kupisz albo w Ikea albo Castoramie czy w jakimś innym modelarskim sklepie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak. Zamierzam korek przykleić do podstawek of figurek a na to same figurki. Coś na kształt kamieni. Za to Comand Group'owi coś podobnego do podwyższeń aby uwzględnić ich wyższość nad niższymi jednostkami. Dodatkowo mam pomysł na nekromantę by ciekawie wyglądał. Przedstawić projekt??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne rysunki tylko obmyślenia. A więc tak:

Pierwszy: Na podstawkę zamierzam przykleić normalnie korek aby wyglądał jak kamienie plus to co poradziłeś w ostatnim poście czyli efekt zgnilizny. Potem spleść kilka drutów w spiralkę i wbić w środek korka. Na szczycie tego korek który wygląda na oderwany kamień i na nim nekromanta. Do drutu przykleić kawałki korka aby przypominały kamienie lecące do góry. No i do tego jakiś trupek, kości itp.

Drugi: To samo co poprzednio tylko zamiast drutu łapy z pozostałych częściach które przytrzymują nekromantę na kamieniu oraz za niego walczą. No i efekt zgnilizny.

Mi się bardziej podoba pierwszy jednak oba uwzględniają jego zdolności posługiwania się magią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Sam chciałbym tak malować. Moje Ghule wyglądają jakby bawiły się w kamuflaż. Jednak wyglądają oryginalnie bo moje własne malowanie. Mojemu zamierzam robić bo mam czas i to duuuuuuuużo czasu. Mógłbyś poradzić jak zrobić śnieg? I czy piasek taki z plaży suchy nadaje się na posypkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg- zmieszaj wikol (taki klej) parę kropel wody i sztuczny śnieg, a potem przykryj to odrobiną samego sztucznego śniegu , a jak chcesz zrobić sople lodu to podpal plastik i niech kapie na ten korek "kamień" i zrób to przed tym jak pokryjesz go śniegiem.

Piasek z plaży raczej nie bo też tak kiedyś próbowałem ale zrobiła się taka papka :/ radzę oficjalny podkład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...