• Announcements

• wies.niak

Regulamin działów Pomocna Dłoń   03/23/2016

Regulamin Pomocnej Dłoni   1. Na całym forum obowiązuje netykieta i główny regulamin Forum Actionum. 2. Jeden problem=1 temat. Nim jednak go stworzysz skorzystaj z wyszukiwarki, bo być może ktoś miał już podobny problem i udało się go rozwiązać. Temat dotyczy każdej wersji gry. Nie dopisuj się w podtytule"gra z CDA" lub "z Kolekcji klasyki". Takie informacje proszę umieszczać w poście.     Poprawne tworzenie nowego tematu   W tytule tematu musi znaleźć się pełna nazwa gry, której problem dotyczy, a następnie przyczyna, przejaw problemu. Sam temat musi znaleźć się w odpowiednim dziale. Słowo "problem" umieszczone w nazwie tematu czyni go niepoprawnie założonym. Nie bójcie się tagować. Przykład: Nazwa tematu: Mam problem z GTA10 <-źle Nazwa tematu: Grand Theft Auto 10 ? nie ma dźwięku <-dobrze Tematy założone w zły sposób i umieszczone w złym miejscu będą przenoszone i przemianowane na poprawne, a ich autorzy otrzymają upomnienie. Za nagminne ignorowanie regulaminu zostaną wyciągnięte sankcje-ost/urlop/ban. 3. Posty z pytaniami o pirackie wersje gier, cracki, seriale i nieoficjalne spolszczenia będą usuwane, a ich autor zostanie ukarany w zależności od skali wykroczenia. Tak samo traktowane będą osoby udzielające pomocy pytającemu o nielegalne treści. 4. Zasady pisania postów obowiązują wszystkich. Posty nafaszerowane bykami będą z miejsca usuwane. 5. Gdy pytasz o pomoc staraj się podawać jak najwięcej informacji dotyczących Twojego sprzętu oraz napotkanego problemu w celu ułatwienia jego rozwiązania. Kluczowe informacje to: -konfiguracja Twojego sprzętu(procek, ilość pamięci RAM, karta graficzna, system operacyjny, zasilacz itp.) -komunikaty błędów i ich treść -informacja czy zmieniałeś przed pojawieniem się problemu jakieś części komputera/instalowałeś nowe sterowniki 6. Temat w którym pytamy o tytuły gier jak sama nazwa wskazuje to tego służy. W przypadku pytań o konkretną grę typu: "Kiedyś grałem w taką grę..." proszę pisać tam. Pytania o gatunek gier np. "Polećcie mi dobrego FPS-A" proszę kierować do działu Ogólnie o grach. W przeciwnym wypadku posty o tego typu treści zostaną usunięte. 7. W Pomocnej Dłoni rozwiązujemy problemy z grami jak sama nazwa na to wskazuje. Proszę zatem nie zamieszczać tutaj postów, które powinny znaleźć się w Komentarzach lub w Gramy w Sieci. Nawet jeśli w tamtych działach nie ma tematu o danej grze. Takie posty będą edytowane/usuwane, a ich autorzy będą odpowiednio "nagradzani". -Jeżeli chcesz podyskutować na temat danej gry to zapraszam do->Dyskusji o Grach. Przeczytaj najpierw->Regulamin Dyskusji o Grach. -Jeżeli chciałeś zmierzyć się z forumowiczami w potyczce online to zapraszam do Gramy w Sieci. Nim tam napiszesz zapoznaj się z-> Regulaminem Gramy w Sieci. -Jeżeli masz problem z grą i szukasz rozwiązania to jesteś we właściwym dziale . 8. Temat Czy pójdą służy pomocą użytkownikom, którzy nie wiedzą jak dana gra będzie chodzić na ich sprzęcie. Dlatego też prosimy o rzetelne i pewne porady, które opierają się na sprawdzeniu tytułu na podobnej lub identycznej konfiguracji. W razie wątpliwości odnośnie działania gry na Twoim sprzęcie: -sprawdź jak Tobie działa wersja demo(jeśli istnieje) -porównaj wymagania gry z Twoją konfiguracją poprzez test: -> Can You Run It?. Gdy nie jesteś pewny swojego zdania to nie pisz i nie wprowadzaj innych w błąd. Prosimy również o nie zamieszczanie linków z aplikacjami porównującymi wymagania gry z Twoim sprzętem z tłumaczeniami o zbędności tematu. Takie posty będą od razu usuwane i traktowane jako statsiarstwo. Podobnie z pytaniami irracjonalnymi, retorycznymi typu: "Czy pójdzie mi tetris na quadzie i 4GB RAM", gdzie odpowiedź jest oczywista, a samo pytanie ma cel podbić licznik postów pytającego.
Sign in to follow this  
Followers 0
Rudy12

Gothic II: Noc Kruka, pytanie co do instalacji

Witam, chciałem sobie zainstalować Gothica II, ale na komputerze mam już Gothic II Noc Kruka. I gdy wkładam płytę z CDA do napędu i włączam instalację GII, to nie włącza się instalator tylko wyskakuje komunikat czy chcę usunąć Gothic II Noc Kruka itd.

Czy można mieć jednocześnie zainstalowanego GII i GIINK? Oczywiście w różnych folderach.

0

Proponuję sprawdzić. xD Pewnie można, bo niby czemu by nie? Zawsze można odpalić instalację bezpośrednio z płyty, pomijając autorun.

0

Jak się nie pomylę to ta wersja GII+GII NK z CDA tworzy jakby jedność i instalując to masz podstawkę wraz z dodatkiem i nijak idzie to roździelić więc nie dziwota, że wyskakuje Ci żebyś odisntalował NK bo w przeciwnym razie miałbyś dwa NK :tongue:

0

Nie, nie, nie, nie, nie, nie. :P

Podczas instalacji można odznaczyć Noc Kruka, pamiętam. Ale nawet nie mogę do tego dojść, bo wyskakuje, żebym odinstalował NK. :dry:

0

Ale nawet jeśli odinstalujesz to sejwy Ci zostaną i ewentualnie potem sobie doistalujesz jak już podstawkę zainstalujesz :P

0

Zwracam uwagę, że posiadając 1 egzemplarz gry, możesz miec tylko jedną zainstalowaną grę naraz, tzn nie możesz jej sobie wgrać na dwa komputery, ani dwa razy na jednym. Przynajmniej z tego co kojarzę...

0

Ja mam i podstawkę i nk na kompie i wszystko smiga cacy :tongue:

0

@Lord Nargogh - mam nadzieję, że to co chcę zrobić nie będzie nielegalne... :blink:

@Mevelex - ale jak zainstalowałeś osobno podstawkę i podstawkę+dodatek?

0

Co do legalności to nie jestem tego pewny, dobrze byłoby spytać się Pzkw, on się na tym zna znacznie bardziej ode mnie.

0