Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

[Free] Dyskusje o Star Wars Free Sesji

Polecane posty

W gruncie rzeczy mogę się zgłosić, niestety moja znajomość świata SW jest sporadyczna (kilka książek +4,5,6 część, w kotora grałem tak dawno, że nie liczę). No i, niektórych może razić, że ja tu nowy jestem, lecz jam człowiek rozsądny i chyba dam sobie radę bez opiekuna, jak nie, to dostanę bilet bezpowrotny i papa :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła sprawa :tongue: W krótkim czasie trzech adeptów się znalazło. Może być tylko problem panowie, bo jak kolega dwa posty wyżej zauważył, na takim CSI panuje obecnie zastój a obawiam się, że z SW sprawa szybko nie ruszy :tongue: MG nie szukamy, ale może kogoś do oceniania kart i z większym doświadczeniem... czyli ludzi ze starej ekipy :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie na myśli graczy poprzedniej edycji SW Free Sesji, która niestety obecnie jest w stanie spoczynku :happy: A trochę pracy organizacyjnej należało by odwalić - przygotować schemat karty, wybrać osoby, które oceniałyby je oraz zastanowić się co do konwencji świata. Robimy po staremu czy zupełnie nowe spojrzenie? Nie na moje siły :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki schemat karty? Na free sesjach to jest imię, wygląd, historia. Mogą być wady i zalety i jakiś opis charakteru i do tego ewentualny opis zdolności, ale można to wpleść w wady i zalety.

No i właśnie - musicie odwalić trochę spraw organizacyjnych, bo napisać" ja mogę grać" to każdy może. Potrzebne jest gremium oceniające pierwsze karty - aż do czasu gdy 3 osoby je zamieszczą. Do tego ustalenie, mniej więcej założeń sesji - to może odwalić jedna osoba w sumie pisząc pierwszego posta, ale też można ustalić to w gronie współgraczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Chętnie się dołączę.

Popieram pomysł, z "wykorzystaniem" któregoś z dawniejszych graczy do oceny kart. Co do ich schematów... jak już zwrócił uwagę Turek, wzór mamy na Free Sesji. A jeśli mowa o konwencji... trzeba to rzeczywiście przemyśleć. Mnie osobiście odpowiada takie "mroczniejsze" podejście, niż to miało miejsce w filmowej trylogii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Jesli chodzi o karty postaci to proponuje przejrzec po prostu poprzednio zaakceptowane karty (o ile jeszcze temat wisi gdzies w archiwum) albo karty z innej sesji Free (Fantasy Free Sesja) - generalnie karty na tego typu sesje nie sa odgornie charakteryzowane, bo ich zadaniem jest glownie zapoznac innych graczy z wygladem/podejsciem do zycia postaci gracza i umiejetnoscia tego gracza do ciekawego pisania. Osobiscie uwazam tylko, ze milo jest przy opisie wygladu zwracac uwage na dosc czesto pomijane aspekty takie jak glos postaci czy manieryzmy - mowiac ogolniej - sprawic by inni gracze mogli w pewnym stopniu "poczuc" kierowana przez nas postac, nadac jej pewnej glebi. Dodatkowo moim zdaniem rozsadnym minimum odnosnie dlugosci karty jest jedna strona A4 w Wordzie standardowa czcionka (Times New Roman 12), ale pamietam, ze na sesjach free byly zatwierdzane i krotsze karty o ile byly dobrze/ciekawie napisane (na jednej sesji AFAIR gracz pokusil sie o napisanie karty postaci pewnego barda w formie krotkiej ballady przez owego barda nuconej).

No i przede wszystkim musielibyscie zdecydowac w jakich czasach chcecie grac (czasy Imperium, stara republika, nowa republika, wojna z przybyszami z innej galaktyki, ktoras ze schizm posrod Jedi) oraz jak dokladnie chcecie sie trzymac uniwersum (przy tworzeniu jakiegos sesyjnego fanfica moze wystarczyc wiedza czerpana z filmow, ewentualnie podparta parom ksiazkami, im bardziej chcecie byc zgodni z oficjalna historia swiata SW - zwlaszcza jesli zechcecie grac w jakichs mniej typowych czasach (druga schizma posrod Jedi i powstanie zgromadzenia Lordow Sith chociazby) - tym wiecej czasu bedziecie musieli spedzic na wookiepedii, bibliotece Osus itp. i czas ow liczcie raczej w dniach, anizeli w godzinach). I znowu z doswiadczenia moge powiedziec, ze aktualna martwa sesja SW nie byla zgodna z oficjalna linia wydarzen swiata (bazowalismy na drugim KotORze, ktory sugerowal ze Revan byl kobieta itp.) i nie przeszkadzalo nam to dobrze sie bawic poki sesja zyla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, i byłoby uczciwe dać szansę nowym, bo skoro starzy nie grali, to teraz może kolej dla innych. Jeśli da radę, to najlepiej w Old Republic, bo tych nowych historii z inwazją Yuuzhan Vongów nie ogarniam :happy: ale w sumie zależałoby mi na zabawie w SW...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da radę, to najlepiej w Old Republic, bo tych nowych historii z inwazją Yuuzhan Vongów nie ogarniam :happy: ale w sumie zależałoby mi na zabawie w SW...
W sumie, tak długo jak będę mógł się posiłkować Bibliotekę Ossus to nie mam nic przeciwko każdemu osadzeniu świata. Z drugiej strony, możemy całkowicie pojechać po bandzie i stworzyć świat SW w oparciu o kilka powszechnych prawd rządzących tym światem - galaktyka (planety), istnienie Jedi i Sith, plus konflikt. Pomysł z cywilizacją z poza znanej galaktyki wydaje się kuszący. A wasza opinia o okresie Clone Wars? :=)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobał mi się okres w którym zaczynał karierę Exar Kun, a Clone Wars to niestety dla mnie pomyłka trochę. Co prawda serial może powprowadzał ciekawe wątki, ale wychowałem się na wiedzy o Starej Sadze, i przykro mi się zrobiła, kiedy w Ataku Klonów okazuje się, że to nie Tarkin wymyślił Gwiazdę Śmierci. Z drugiej strony mało było opowiedziane o tym okresie, więc byłoby szerokie pole do popisu.

Albo historia trochę przed Mrocznym Widmem, pamiętam, że kiedyś były o tym komiksy, ale możliwości też jest masa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Moze nie tyle monitoruje, co zauwazylem pewne poruszenie, a ze mam akurat troche czasu i zarazem mloda krew chce sesje uaktywnic, to w miare wlasnych mozliwosci moge sluzyc im porada.

Tak wiec - jezeli mlodzi gracze zgodza sie, bym ocenial karty pierwsze karty postaci itp. to moge to czynic, tyle tylko ze od razu uprzedzam, ze potrafie byc bardzo upierdliwy podczas oceniania, a poza tym samego uniwersum nie znam na tyle dobrze by wykrywac ewentualne niezgodnosci z "oficjalna linia wydarzen" (z drugiej strony w roznorakich sesjach SW bralem juz udzial 3 razy i jakos nigdy sie zbytnio nie przejmowalismy by sesja byla perfekcyjnie zgodna z lore swiata, a zabawa i tak byla przednia).

Od razu mowie przy tym, ze specyfika Free Sesji zaklada praktycznie nieograniczona liczbe bioracych w zabawie graczy (Free Sesja Fantasy miala chyba na jeden czas ponad 10 mniej lub bardziej aktywnych graczy podzielonych na kilka druzyn). Zasady przyjmowanie w rozwinietej sesji wyglaja tak, ze kandydat wkleja stworzona przez siebie karte do tematu dyskusji, a bioracy w zabawia juz przyjeci gracze ja oceniaja - 3 glosy na "TAK" oznaczaja dopuszczenie gracza do sesji. Gdy pierwszy raz uruchamialismy Free Sesje SW, to wybralismy kilku sedziow sposrod doswiadczonych graczy i oni przyjmowali pierwsze karty, przyjeci do zabawy dolaczali do oceniajacych, a gdy przyjetych zostalo 5 czy 6 graczy, to pierwotne "jury" oddalo inicjatywe juz przyjetym graczom.

Teraz moze wyjasnie kilka rzeczy odnosnie postu Kazamy - po pierwsze pomieszales rasy z klasami postaci, co wprowadzilo pewien chaos. Po drugie na sesjach Free nie ma Mistrzow Gry, czy tez wszyscy sa Mistrzami Gry - zaleznie od tego, ktora wersja bardziej pasuje (chociaz czasami dosc wyraznie zarysowywuje sie wsrod postaci niejaki nieoficjalny przywodca druzyny, tyle ze nikt nie jest zobligowany go sluchac). Poza tym akurat rasy pokroju Wookie czy Twi'lek to bardzo malo oryginalne sa. Dosc powiedziec, ze na poprzedniej Free Sesji SW chyba najbardziej sztampowymi postaciami byla ludzka dyplomatka szpiegujaca kantor i AFAIR Toydarianin (w Nowej Trylogii - takie male latajace cos, jeden z nich byl wlascicielem Anakina i jego matki) mechanik. Z drugiej strony po Nar Shadaa biegal Byly - Jedi - Zabojca z umiejetnoscia ograniczonego przewidywania przyszlosci (cos pokroju tego z Efektu Motyla, ale dzialajace do przodu, miast do tylu), Sztuczna Inteligencja na Gigancie (zapakowana do droida, myslaca w liczbie mnogiej, obdzierajaca swe ofiary zywcem ze skory upodabniajac sie w ten sposob do nich, majaca ewidentny uraz do swych tworcow i aktywnie starajaca sie im zrobic krzywde) czy tez rasa praktycznie wymyslona od podstaw. A pisze to po to, by zwrocic uwage, ze to jest Free Sesja i praktycznie wszystko jest dozwolone.

Przez "praktycznie wszystko" mam zas na mysli sytuacje nie stojace ewidentnie w sprzecznosci z lore (Darth Vader jako kobieta odpada) - chyba, ze sesja ma byc w konwencji humorystycznej, ale domyslam sie, ze nie, oraz zachowujace klimat i trzymajace sie w rozsadnej odleglosci od "przepakowania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę graczy ze starej sesji, by w miarę możliwości ocenili kilka pierwszych kart, nawet jeśli nikt z Was nie zdecyduje się na dalszą grę. Szczególnie liczę na Mafcia, bo widzę, że monitoruje ten temat w miarę na bieżąco

Ja też staram się monitorować temat, bo zauważyłem, że nagle ożył i pojawili się jacyś chętni. Niestety jako uczestnik już dwóch sesji SW trochę się sparzyłem. Pierwsza FS umarła, ponieważ większość graczy nie chciało już odpisywać i ciągnięcie jej we dwójkę z P_aulem nie miało większego sensu. Później była prężnie rozwijająca się sesja też w czasach KotOR-a, ale tutaj z kolei zawiódł Mistrz Gry, który po prostu przestał odpisywać i nawet nie raczył nikogo poinformować, że kończy sesję. Ostatnio Teneniel pisała w dyskusjach o zwykłej sesji SW, że mogłaby ją wskrzesić, ale niestety oprócz mojej skromnej osoby, żadnych reakcji nie było (wdzięczny temat o nazwie "Akademia Jedi").

Myślę, że jako w miarę aktywny uczestnik starych sesji mógłbym wejść w skład tegoż gremium oceniającego nowe karty, o ile oczywiście nikt nie będzie miał nic przeciwko temu. Sam pewnie nie skuszę się na grę, bo straciłem już do tego zapał, po tym jak każda kolejna sesja w tych klimatach padała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei oponowałbym za czasami KOTOR'a. Może być to dla niektórych zaskoczeniem, ale NIE WSZYSCY W TO GRALI. Ja rozumiem, że jest wookiepedia, że jest Biblioteka Ossus, ale ludzie... Osobiście proponuję okres po wydaniu rozkazu 66. Co jak co, ale te czasy znają chyba wszyscy zainteresowani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję czasy zaraz po zakończeniu sagi... sytuację wyjściową zna każdy. Jestem za drobnymi odstępstwami od kanonu oraz lekką otoczkę humorystyczną (jednak bez popadania w absurd w stylu "Gwiezdnych Jaj")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka otoczka humorystyczna? Nie widzę tego. Oczywiście drobne gagi sytuacyjne byłyby miłe, ale jednak wolę aby to było "na poważnie". Wyobraź sobie, jak by wyglądała saga, gdyby wprowadzono do niej "lekką otoczkę humorystyczną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...