Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

..:RybA:..

Lokalizacja Telefonu Komórkowego

Polecane posty

Witam,

mój problem: wczoraj w nocy ukradli mi telefon, była to moja ukochana nokia 6288 - operator ERA, telefon był na abonament. Mój tato wczoraj w nocy zablokował kartę sim tak by nie można było nigdzie dzwonić z mojego nr. Następnego dnia poszliśmy na policję, gdzie dowiedziałem się że za opłatą 17zł można zablokować telefon (niezależnie od tego jaką kartę sim się doń włoży) poprzez 15cyfrowy nr IMEI. Czy jest jakakolwiek realna szansa namierzenia telefonu ?? Słyszałem że operatorzy pozwalają firmą lokalizować telefony służbowe pracowników, jeśli to prawda ro nie ma problemu moj ojciec ma chyba 5telefonów firmowych z czego jeden jest mój.

PS

Znalazłem taką stronkę: Lokalizacja, chętnie zapłaciłbym te 200zł za informację gdzie jest mój telefon - ale na tej stronce trzeba robić jakiś rejestracje w ERA, a telefon musi mieć włożoną kartę sim, a ci co mi go ukradli to na 100% ją wyrzucili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale takie lokalizatory działają tak, że najpierw trzeba zarejestrować usługę*. Gdyby było inaczej, każdy mógłby śledzić kogokolwiek, a to nie byłoby fajne. Pozostaje Ci sprawdzić w papierach telefonu IMEI, czyli unikalny numer telefonu i podać im go, oni zablokują i po problemie. Innego sposobu nie ma.

P.S - IMEI sprawdza się kombinacją *#06#, ale to Ci się już pewnie nie przyda... ;]

EDIT:

*- chodzi o to, ze jak jeszcze masz telefon i w nim kartę SIM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze blokada IMEI przez operatora jest bezpłatna (tak jest na pewno w Erze - wiem bo tam pracuję) więc nie wiem skąd na komisariacie mają info o opłatach

po drugie po utracie aparatu lokalizacja urządzenia nie jest w zasadzie mozliwa ( no technicznie rzecz biorąc nie ma problemu ale żaden operator tego nie robi jedynie organy ścigania sie w to bawią ale wiadomo że nie wtedy jak chodzi o "jakś tam kradzież"...)

po trzecie rzeczywiście jak ktoś wspomniał wcześniej w niektórych rozwiązaniach biznesowych jest lokalizacja telefonów ale jest to lokalizacja kart SIM (tak samo jak w usludze radar - lokalizuje się numer a nie aparat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowanie fonu na pewno jest za darmo (no, chyba że w Orange :biggrin: ), ale później go nie znajdziesz. Najlepiej zgłosić IMEI na policji, że skradziono. Będą mieli w bazie i jak kiedyś im się trafi ktoś z tym fonem, to będziesz miał info. Serio czasami się znajdują (znam 3 przypadki, w 1 okazało się, ze kumplowi po pół roku telefon znaleźli gdzieś nad morzem, a w Wawie zgubił na imprezie. Najlepsze, że wyszło, że ukradł mu go kumpel, który razem z nim tego fonu "szukał").

Owszem, może zlokalizować fon, ale policji zwykle nie chce się tego robić, operatorom tym bardziej. Za 200 zeta to 6288 się nie opłaca na pewno :-):smile: .

I to nie jest lokazlizacja "po IP", ale w sumie podobnie działa. Tak jak np. A-GPS w telefonach z taką funkcją. Czyli - trygonometrycznie telefon "orientuje się" względem najbliższych nadajników i wie gdzie jest. Tu jest odwrócone - nadajniki "wiedzą", gdzie jest fon, po jego logach do sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, można by namierzyć fona po IP, ale czy komórki to mają??

Ma IP, ale zmienne tak jak jest w internecie bezprzewodowym. Ja mam na przykład aktualne IP w komórce 217.116.110.190 i przy próbie zlokalizowania mi pisze, że jestem w Warszawie na Skierniewickiej, a w rzeczywistości jestem w Katowicach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...