Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Gość Sn1p3R

No właśnie to miałem na myśli. Rzczywiście czystając mojego posta można pomyśleć, że to ww. gry będą słabe. Miało wyjść na odwrót :D. Zupełnie się zgadzam z tym, że gierki te reprezentują bardzo wysoki poziom, ale jakby nie patrzeć większość ludzi koncentruje się na D3 i Hl2, momentami zapominając, że np. Stalker też będzie zupełnie wyjątkowy, a Far Cry już niedługo ujrzy światło dzienne. Wydaje mi się, że grając w te gierki w jakimś stopniu "zapomnimy" o D3 i HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i zapomnimy ale to bedzie chwilowe :D Te FPPy motna podzielic na dobre, lepsze i najlepsze...Do dobrych zalicza sie Painkiller, lepszy bedzie UT2004, a tak pomiedzy lepszym a najlepszym ulokuje sie FarCry i Stalker...Najlepszymi wiemy co bedzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ja tam narazie jeszcze nie mam podziału na kategorie. Po zagraniu we wszystkie te tytuły się wypowiem. Wypowiedziano się tu już o wielu tytułach, ale nie można zapominać jednak o jeszcze (byćmoże) ciekawej propozycji, mianowicie THIEF III (też klimatyczny FPP :D). No, no nazbierało się tego. Nie mówiąc już o Hitmanie3, to ten rok może być baaardzo obiecujący (pod warunkiem, że wszystko w nim wyjdzie :D). Jednakże i tak duchowym liderem jest ten sławny już duet...Kiedy będą te premiery!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Dla mnie wszystkie te gierki są/będą niemal wzorowymi gierkami. Jedynie Far Cry mi zbytnio nie pasuje. Mam wrażenie, że jest on tylko rozbudowanym i płatnym demem technologicznym. Obym się mylił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie te gierki są/będą niemal wzorowymi gierkami. Jedynie Far Cry mi zbytnio nie pasuje. Mam wrażenie, że jest on tylko rozbudowanym i płatnym demem technologicznym. Obym się mylił.

Hehe Tu masz rację poniekąd, bo tak przecież miało być. Ale często ludziom jak nie zależy im za bardzo to wychodzą rzeczy o wiele lepsze niż gdy chcą przedobrzyć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Jeśli takie było założenie twórców, żeby zrobic płatne demo technologiczne, to szkoda. Nie podoba mi się takie nastawienie. Ale może wyjdzie dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

W sumie gierka ma sama w sobie jakiś klimat. Ja tam np. lubię sobie pochodzić po dżungli z M16, ale wracając do tematu doom 3, to czy strona www.doom3.com jest stroną oficjalną ? Pytam się, bo nie zauważyłem tam niczego typu latest news, downloads, itp. Swoją drogą to streszczaliby się z tymi premierami, bo zaczyna brakować ciekawych tematów dotyczących danych gier... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki.Czytam sobie forum po dluzszej przerwie.Wchodze do komentarzy o grach.Patrze na topic o HL2 a tam zarzarta dyskusja pomiedzy sn1pe3Rem,Tropenhauzerem i RoZym.No dobra patrze dalej topic painkiller a tam znow oni :!: Wchodze w koncu na Dooma 3 patrze a tam... (nie zgadniecie kto :wink: ) Matko jedyna jest ktos oprocz was na w komentarzach :?: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Mamy monopol na pisanie komentarzy w tych tematach. ;) Też nie mogę patrzeć na swoje wiadomości, szczególnie w wątku "Painkiller", gdzie ostatnio co druga jest moja. :) Ale jak tu wytrzymać z nieodpowiadaniem? To forum uzależnia. :D Zresztą liczba osób czekających na powyższe gry w ostatnim czasie zmalała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R
:D Wydaje wam się. To tylko pozory. Faktem jest, że forum jest bardzo ciekawą rozrywką. Poza tym nie ma w co grać, dlatego trzeba się wygadać na forum... Ciekawe, czy będziemy tak sobie gadać, aż do premiery d3 lub hl2 ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Jak tak patrzę na nasze rozmowy, to mam wrażenie, że moglibyśmy tak gadać do końca świata (albo i dłużej ;)). No, chyba, że prędzej skończą nam się pomysły na posty. :)

Hehe bez obawy - statsiarzom to nie grozi :wink::P :twisted: - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Widziałem już całkiem dawny film z D3 o nazwie bathroom. Jest tam ukazany efekt rozbujanego światła i dynamicznych cieni. Faaaajne. U mnie narazie liderem jeżeli chodzi o takie efekty jest Deus Ex 2. Nie dość, że fajowo wygląda, to jeszcze można poruszać żarówką.... Coś pięknego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

zdementowano, bo prawdziwe wymaganie beda pewnie jeszcze wieksze - procek 3ghz, grafika z 256ramkami, ze 1gb ramu - malo kto ma taqki sprzet

Hehe no tak logiczne przecież. Tyle że gra musi sie sprzeda by się zwróciła, ergo musi się znakleźć jak najszerszy krąg nabywców, ergo musi być skalowalna (iść na różnym sprzęcie). Nawet roczne oczekiwanie tu nic nie da, bo ludzie może i sprzęt zmienią, ale nie masowo. Do tego wyjdzie nowy mocniejszy pod który możnaby gre zoptymalizować tj. odwlec premiere - i tak kółko się zamyka. :)

sorki ale gdy wyszedl hl1 to jakie maial wymagania??kosmiczne jak na owe czasy.

minimum była 133mhz z 32ramu.

a wtedy średni komp to pentuim 90[góra 100] z 16 ramu.

właśnie dzięki takim grom jak hl2 i doom3 kompy pójdą do przodu.

ave

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Właśnie patrzę na wymagania pierwszego HL i mam wyraźnie napisane P200 lub AMD k6-2 300; karta svga. Więc skoro przęciętny komp gracza dzisiaj ma 1500-1800 wtedy 90-100 to oczekujmy raczej PIV 3,3-3,6 lub AMD 5-5,5GHz +riva TNT2 :lol:

Ludzie spokojnie!!! Ta gra ma pujść na X BOX, a tam bida CPU733 i GF3.

Pomyślcie to tak jakby wybudować płatną autostradę i walnąć prędkość minimalną 300km/h. Ciekawe ile by koncesjonariusz zarobił. Tak samo będzie z DOOM3, popatrzcie jak skończył Deus ex2 którego twórcy też zaszaleli z wymaganiami. Jest też możliwość że doom3 ujrzymy na gwiazdkę...............2005r :x .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na wymagania pierwszego HL i mam wyraźnie napisane P200 lub AMD k6-2 300; karta svga. Więc skoro przęciętny komp gracza dzisiaj ma 1500-1800 wtedy 90-100 to oczekujmy raczej PIV 3,3-3,6 lub AMD 5-5,5GHz +riva TNT2 :lol:

Ludzie spokojnie!!! Ta gra ma pujść na X BOX, a tam bida CPU733 i GF3.

Pomyślcie to tak jakby wybudować płatną autostradę i walnąć prędkość minimalną 300km/h. Ciekawe ile by koncesjonariusz zarobił. Tak samo będzie z DOOM3, popatrzcie jak skończył Deus ex2 którego twórcy też zaszaleli z wymaganiami. Jest też możliwość że doom3 ujrzymy na gwiazdkę...............2005r :x .

To, że gra pójdzie na XBoxie, nie znaczy wcale, że na PCie bedzie miała podobne wymagania, niz parametry ma XBox. Zwróć uwagę, że wiele gier multiplatformowych ma wysokie wymagania. Twórcy robią wszystko, żeby gra poszła na konsolach, a na PC są takie wymagania, jak wyjdzie (tzn. twórcy bardziej dbaja o konsolowców...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale gdy wyszedl hl1 to jakie maial wymagania??kosmiczne jak na owe czasy.

minimum była 133mhz z 32ramu.

a wtedy średni komp to pentuim 90[góra 100] z 16 ramu.

właśnie dzięki takim grom jak hl2 i doom3 kompy pójdą do przodu.

ave

Popatrz tylko jakie ma wymaganie Doom 3 czy HL2 - dla przeciętnego usaera to kosmiczny poziom. Nie oznacza to że się nie da uruchomić gry na słabszym sprzęcie - wystarczy wyłączyć parę zaawansowanych funkcji i już.

A czy kompy pójdą do przodu - hmmm. ten co ma w zamiarze wymienić to najwyżej zrobi to wcześniej, a ten co nie - to od samej premiery mu kasy nie przybędzie. Poza tym sprzęt sie cały czas rozwija i chcąc dostosować gre do tego co aktualnie wchodzi to mielibyśmy kolejny sndrom ND4(n)ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Z tym wyłączaniem to święta prawda. W związku z pewną tabelką do HL2 (dla przypomnienia Radeon 9600 PRO - 48 fps - nie wiem, czy tabelka jest prawdziwa) to przecież tam ten test został przeprowadzony na Full-precision test w 1024x768, co oznacza, że wszystko było na High. Nie wiem tylko, czy to high oznacza również to, czy było włączone filtrowanie anizotropowe, czy Anti-Aliasing był włączony? Jeżeli były to bardzo fajnie :D

Tak, czy inaczej przetrwamy. Nawet, gdy będzie trzeba grać w doom3 w 640x480 no i ewentualnie 32 bpp :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Hehe bez obawy - statsiarzom to nie grozi - RoZy
Ej no, wystarczy, że rozmowa potoczy się innym (fajnym) torem, a już się obrywa. ;) Tylko pogadać chciałem. :) Dobrze, będę pisał bardziej na temat. :P
W związku z pewną tabelką do HL2 (dla przypomnienia Radeon 9600 PRO - 48 fps - nie wiem, czy tabelka jest prawdziwa) to przecież tam ten test został przeprowadzony na Full-precision test w 1024x768, co oznacza, że wszystko było na High. Nie wiem tylko, czy to high oznacza również to, czy było włączone filtrowanie anizotropowe, czy Anti-Aliasing był włączony?
Ciekawe też, na jakim procesorze to działało i ile miało RAMu do dyspozycji? Ale gdyby to była prawda, że na Radeonie 9600 PRO uzyskano 48 klatek/sek, to nie trzeba było by się zbytnio martwić o wymagania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No ba! Zresztą może wkrótce zobaczymy co potrafi ten cały silniczek. Sam jestem ciekaw. Żeby jeszcze tylko CS2 ładniutko działał.

Ciekawe jak doom3 będzie się miał do Deus Ex2. Grając w to drugie to czasami odnosiłem wrażenie, że doom3 jest po prostu ekhem.. "brzydki". Poza tym deus2 działa rzeczywiście ładniutko, czyli idąc dalej tym tropem pojawia się nadzieja, że i doom3 tak będzie działać :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Wszystko dzięki bump-mappingowi. Może rzeczywiście to dużo pomoże, ale i tak najważniejszy jest sam engine. Wystarczy zobaczyć Stalkera (optymalizacja pod GF2 !!). Tam twórcy widać, że się starają i widać, że im to wychodzi. Oby tak dalej, a Stalker może się okazać hiciorem. Ciekawe, czy z tym kwietniem to jakiś przekręt znowu, czy też zrobią nam wielką "niespodziewankę" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Co to się porobiło. Painkiller w kwietniu, Doom III być może w kwietniu, STALKER to samo, w Far Cry na zachodzie już grają. Tyle wypasionych gierek w tak bliskim czasie? Nie sądzę żeby tak było, ale byłoby miło. Ciekaw jestem co tam ID Software skrobie w Doomie III. Mogliby już jakieś oficjalne demko wypuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ale to, że doom3 w kwietniu nie jest chyba potwierdzone. Twierdzi się tak na podstawie tego, że doom nie będzie grą trzech e3?

A ta pseudo oficjalna strona nadal posiada napis full experience coming soon!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...