Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Gość Sn1p3R
Sniper a Ty myślisz że Oni te gry robią dla siebie? Chcą aby gry działały jak najlepiej, a tym samym dobrze sie sprzedały.

EEEE...Nie to konkretnie miałem na myśli. Chodziło mi o to, że WIĘKSZOŚCI NIE CHCE się OPTYMALIZOWAĆ, bo u nich działa ładnie. Gdyby wszyscy się bardzo przejmowali, to napewno wiele gier chodziłoby 100x lepiej (sam się zastanawiam gdzie tu logika. Przecież gierkę ze schrzanionym enginem kupi najpierw parę osób - następnie oni powiedzą innym, że kaszana i w ten sposób już po gierce np. LOCK ON - no żeby na low skakało na Athlonie 2400+ i radeonie 8500 - no sorry). Ale doom3 i HL2 !!MUSZĄ!! być bardzo ładnie zoptymalizowane. MUSZĄ.

PS: Niech ktoś coś skrobnie na HL2 - wiecie przezorny zawsze ubezpieczony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr

D3 na pewno odniesie wileki sukces, ale wydaje mi sie, ze sa dwie rzeczy, ktore moga troche zniechecic graczy:

-multiplayer 4 osob maks.

-wymagania do omfortoej gry: 2.5 GHz procesor i karta graficzna 128mb z Pixel Shader 1.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3 na pewno odniesie wileki sukces, ale wydaje mi sie, ze sa dwie rzeczy, ktore moga troche zniechecic graczy:

-multiplayer 4 osob maks.

-wymagania do omfortoej gry: 2.5 GHz procesor i karta graficzna 128mb z Pixel Shader 1.1

Tylko że te nowinki już zdementowano :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ID mówiło, że to niema nic wspólnego z rzeczywistością, chociaż mam troche takie odczucia, że ta rzeczywistość będzie jeszcze bardziej szara...Oby nie, i tak sobie pogramy w D3 i (przynajmniej ja) pogram w D3 komfortowo, jeśli się będzie cieło na moim sprzęcie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go podkręcić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soundluk
D3 na pewno odniesie wileki sukces, ale wydaje mi sie, ze sa dwie rzeczy, ktore moga troche zniechecic graczy:

-multiplayer 4 osob maks.

-wymagania do omfortoej gry: 2.5 GHz procesor i karta graficzna 128mb z Pixel Shader 1.1

Tylko że te nowinki już zdementowano :wink:

zdementowano, bo prawdziwe wymaganie beda pewnie jeszcze wieksze - procek 3ghz, grafika z 256ramkami, ze 1gb ramu - malo kto ma taqki sprzet i odwlekaja premiere pewnie bo po co robic gre dla wybranych?

nawiasem mowiac - jak wydadza ..::|_duma_|::.. to bedzie popyt na nowy sprzet (na pudelku bedzie pisalo - rekomendowana karta: nvidia GF FX 5950 - i lup karta sie sprzedaje 50%lepiej :P ) ja prywatnie tesh planuje kupic se nowego kompa na dooma3 :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdementowano, bo prawdziwe wymaganie beda pewnie jeszcze wieksze - procek 3ghz, grafika z 256ramkami, ze 1gb ramu - malo kto ma taqki sprzet

Hehe no tak logiczne przecież. Tyle że gra musi sie sprzeda by się zwróciła, ergo musi się znakleźć jak najszerszy krąg nabywców, ergo musi być skalowalna (iść na różnym sprzęcie). Nawet roczne oczekiwanie tu nic nie da, bo ludzie może i sprzęt zmienią, ale nie masowo. Do tego wyjdzie nowy mocniejszy pod który możnaby gre zoptymalizować tj. odwlec premiere - i tak kółko się zamyka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

I w ten sposób możemy otrzymać Duke Nukem Forever (hurrrra w 2005r. :D) 2. Wcale mnie to nie bawi. Swoją drogą, to widziałem jakieś tabelki z rzekomymi wynikami co do wydajności dooma3 na różnych kartach zarówno Ati jak i Nvidii. Jej tytuł brzmiał: "Doom ]|[ v0.02 Timedemo test2 1024x768"(ale coś mi się wierzyć nie chce w ich prawdziwość. Testowanie wydajności na wersji 0.02 ?). Oczywiście na I miejscu GF FX 5900 Ultra, a na samym końcu znalazł się Radeon 9600PRO z osiągiem 35 fps. Sprzęt testowy: Intel Pentium 4 3.0GHz "C" - 800MHz FSB CPU, ASUS P4C800 mainboard (i875 Canterwood chipset), 1GB Corsair XMS 3200LL (Dual Channel configuration - 2x512MB), Koolance Exos water cooling system, Vantec 550w PSU, WindowsXP SP1, DirectX9A.

Taaaa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soundluk
I w ten sposób możemy otrzymać Duke Nukem Forever (hurrrra w 2005r. :D) 2. Wcale mnie to nie bawi. Swoją drogą, to widziałem jakieś tabelki z rzekomymi wynikami co do wydajności dooma3 na różnych kartach zarówno Ati jak i Nvidii. Jej tytuł brzmiał: "Doom ]|[ v0.02 Timedemo test2 1024x768"(ale coś mi się wierzyć nie chce w ich prawdziwość. Testowanie wydajności na wersji 0.02 ?). Oczywiście na I miejscu GF FX 5900 Ultra, a na samym końcu znalazł się Radeon 9600PRO z osiągiem 35 fps. Sprzęt testowy: Intel Pentium 4 3.0GHz "C" - 800MHz FSB CPU, ASUS P4C800 mainboard (i875 Canterwood chipset), 1GB Corsair XMS 3200LL (Dual Channel configuration - 2x512MB), Koolance Exos water cooling system, Vantec 550w PSU, WindowsXP SP1, DirectX9A.

Taaaa...

moim zdaniem to nie prawda :?

ale jesli jest to prawda to sie nie martwcie na 35fps da sie grac :P

a tak na serio to jezeli tak "niedorobiona" (zakladajac ze to jest prawda) wersja gry na takim sprzecia dziala wmiare plynnie to wersja final powinna na 2ghz, 512ramek i np. fx5700ultra tez byc wyswietlana plynnie

a jeszcze biorac pod uwage ze sprzet ten stanieje jeszcze do premiery gry (czyli gdzies w okolicach premiery DNF :P ) to nie bedzie tak zle... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość QUSHOL

do komfortowej gry wystracza 25fps. wierzmy w umysły id że, stworzyli dobrą gre na dobrym kodzie i chodzącą na 2ghz 512ram i karta max 128ram :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuuuu!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Ludzie przestańcie !!!!! Jakie FX 5950 ????? Jakie 3GHZ ?????? Uspokujcie sie, przeceiż czegoś takiego za ch**a by nie wydali z takimi wymaganiami!!!!!! Tak lubicie panikować, myślicie, że czemu Carmack tyle nad tym enginem siedział ?? On wcale nie będzie obsługiwał tych najnowszych shaderów, głównie będzie korzystał z technologi T&L, a tą mają już nawet GF1, a z shaderów będzie max wykożystany 1.3(Shaderów 2.0 są cząstkowe ilości) Oto, co znalazłem, wywiad z Carmackiem nt DooMa 3. A więc nie gadajcie takich idiotyzmów tylko to przeczytajcie :evil: :evil:

W wywiadzie na targach E3 Carmack wypowiedział się na temat gry Doom3 iż minimalnym sprzętem jeżeli chodzi o kartę grafiki będzie GF2MX,czyli karta z T&L.

Procesor to 1200Mhz zalecnay jednak jest powyżej 2Ghz z powodu iż większość obliczeń fizyki gry oparta jest na mocy obliczeniowej procesora,do komfortowej gry wymagane jest conajmniej 512MB ramu ,tutaj nie ma się co dziwić gdyż Quake 3 wymagał kiedyś aż 128MB do płynnej gry albo 256MB gdy wtedy standardem było 64MB,kontynuując karty grafiki od GF3Ti wzwyż poradzą sobię z grą spokojnie,R9000 także ,gra jest optymalizowana pod Architekturę OpenGL a nie pod DX z tego powodu karta grafiki daje dużą przewagę,Doom3 od początku był projektowany pod karty GF3 więc "wyścig zbrojeń" od tamtego czasu wzrósł i teraz mamy karty o 60 do 100% szybsze,to jest pocieszające iż Carmack powiedział iż zaimplementowanie nowych efektów tzn.pełni mozliwości R9700 oraz FX5900 nie bedzie możliwe w Doomie 3 z powodu oganiczonego czasu i potrzeby kompletnego przeprogramowania silnika,następne gry z ID Software pokaża pełnie możliwości FX'ów i R3XX.Posiadacze sprzętu powiedzmy takiej klasy :

512MB Ramu

1600Mhz > 2200Mhz

GF3Ti do FX5900

nie powinni się obawiac że im coś nie pójdzie,OpenGl w tych kartach jest na takim samym poziomie,jedyne co Carmack zdążył i wprowadził do kodu Dooma to Ultra Shadows zawarte w FX'ach i to wszystko,reszta to bardzo skomplikowane obliczenia fizyki shaderów,multitexturingu itp.,Doom 3 stosuje tkzw.3D Textury które były testowane już w Quake 3 ale z racji iż sprzęt z tamtych czasów był za słaby ich nie wprowadzono,dodajmy jeszcze do tego iż dopiero po premierze Q3 na światło dzienne zaczęły wchodzić pierwsze karty z serii GeForce,nie muszę dodawać jakie wrażenia te pierwsze T&L karty opferowały,tak wiec Doom3 to mnóstwo pomysłów na wykrzystanie T&L czyli Cieni,oświetlenia,reszta to klimat i inwencja twórcza programistów,od momentu pojawienia się Quake 3 światło dzienne ujrzały chipy GeForce 1 do GeForce 4 zobaczcie jaki to duży skok wydajności ,a ile czasu dana gra była wyznacznikiem wydajności układów VGA.Podsumowując w Doom 3 zobaczymy jak mógł wyglądać Quake 3 gdyby był wydany cztery lata później.

Czyli przyjmijmy, że do komfortowego grania w High będzie potrzebny komp z 2Ghz, GF4 i 512MB Ram..Zanim wyjdzie D3(późna jesień) to stanie się już STANDARTEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soundluk

na poczatek radze sobie troche ](*,)

Jezuuuuuuu!!!!!!!!!

ahhhh jakze mi milo ze uwazasz mnie za BoGa ;)

Ludzie przestańcie !!!!!

ty sie pytasz: PRZESTANIECIE???

a lud krzyczy: PRZESTANIEMY!!!

:P:P:P

Jakie FX 5950 ????? Jakie 3GHZ ?????? Uspokujcie sie, przeceiż czegoś takiego za ch**a by nie wydali z takimi wymaganiami!!!!!!

no tak... dOOm3 z takimi wymaganiami? przeciez to skandal!!! co najwyzej p1ghz 512ramek i gf2

Tak lubicie panikować

oczywiscie (ta adrenalina) :lol:

myślicie

Sir! Yes Sir! :P

czemu Carmack tyle nad tym enginem siedział ??

bo mu placa za czas pracy a nie za skonczenie roboty ;)

On wcale nie będzie obsługiwał tych najnowszych shaderów, głównie będzie korzystał z technologi T&L, a tą mają już nawet GF1, a z shaderów będzie max wykożystany 1.3(Shaderów 2.0 są cząstkowe ilości)

tak wiem, doom3 bedzie dzialal na GF2 ale plynnnie na GF4 no to i tak trza miec GF4 zeby grac, a np. NFSUnderground tez dziala na GF2 ale zeby grac na full detalach trza miec GF4 a przecie w doomie3 grafa jest jedna z najwazniejszych rzeczy (jak nie najwazniejsza)

Czyli przyjmijmy, że do komfortowego grania w High będzie potrzebny komp z 2Ghz, GF4 i 512MB Ram..Zanim wyjdzie D3(późna jesień) to stanie się już STANDARTEM.

nie wiem jak u ciebie ale taki sprzet w moich stronach (nie nie zachod :P a ten biedny wschod ;) ) juz jest prawie STANDARDEM (made in SLOWNIK ORTOGRAFICZNY :twisted: )

dziekuje, ulzylem sobie :twisted: nastepny przosze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow, jeden błąd znalazłeś, gratulacje !! Brawo za soundluka!!!

TRZA :P się poduczyć troche języku

Nie, tak na serio, to naprawde przestańcie tak gadać, że 3Ghz FX5950 czy tam NV 40 czy co tam jeszcze, bo to poprostu głupota. To jest prawdziwy wywiad z Carmackiem i on nawet mówi, że 2Ghz już wystarczy(oczywiście mam na myśli P4 lub Athlona) i grafika od GF3Ti->FX5900. Na GF4 napewno będzie działać szybko i sprawnie, bo Carmack się poprostu stara i chce stworzyć jak najlepszy silnik, który nie ma kosmicznych wymagań...Ta gra wygląda tak dzięki bardzo dokładnemu wykożystaniu technologii T&L i Pixel Shaderów, a nie tak jak np.w nowych gierkach tylko tyle, że są. Ja nie panikuje, bo wiem, że mój sprzęt spokojnie pociągnie D3, mimo, że nie jest jakiś super dobry. Jak wy chcecie panikować, że D3 wam nie pójdzie, bo to trzeba 3Ghz to proszę bardzo...Jeśli was to za przeproszeniem "podnieca" to bardzo prosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

a ja już miałęm doczynienia z doomem3 i moge wam powiedziec, ze na athlonie2000XP, 256DDR/266mhz, i geforcie4mX64DDR da sie grac. i nie jest wcale tak tragicznie. 8)

To się lepiej tym nie chwal za bardzo bo zarobisz ostrzeżenie :evil: - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

W sumie jakby nie patrzeć to doom3 musi się głównie opierać na klimacie. Widziałem trailery i powiem szczerze, że nie przypadły mi do gustu tak jak te z HL2. Jeżeli rzczywiście będziemy się strasznie bać przy tej gierce to będzie fajnie.

na athlonie200XP (...) da sie grac. i nie jest wcale tak tragicznie.

:D to fajnie. Może na moim starym P166MMX jeszcze pójdzie :D heheh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

e tam to był drobny burak. :wink:

a co do doom'a3 i HL2 to nie ma sie czym podnieca bo stalker jest od nich o wiele lepszy, ma naprawde ciekawa fabule, boska grafe, i nie jest wtorny tak jak te 2 tytuly.

a zreszta , premiera stalkera jest wciaz ta sama , nie to co doom i hl, wyjda jak beda :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No w tym momencie to może po części masz rację. Rzeczywiście STALKER: Shadow of Chernobyl :D jest wygląda baaardzo ciekawie , ale obie gry, które wymieniłeś wcześniej (Hl2 i doom3 ofkoz) mają swój styl, który działa raczej na ich korzyść. One way, or another będzie ciekawie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

ciekawie bedzie, ale mam wielka nadzieje ze te 3 cudowne tytuly nie zwala sie nam na rynek naraz.bo jezeli tak to watpie aby przecietny gracz kupil 3 tytuly ktorych cena wyniesie pewnie cos kolo450zl(w sumie of kors)

dlatego ciesze sie ze premiere tamtych tytulów nonstop przekladaja.

wpierw pogramy w wysmienitego stalkera, a potem??

moze mroczny doom3 albo innowacyjnyhl2 :wink:

pozyjemy zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R
dlatego ciesze sie ze premiere tamtych tytulów nonstop przekladaja.

Ekhem. No wiesz. Teraz to mam trochę mieszane uczucia. A poza tym mówisz o 3 tytułach. A dla przykładu Far Cry, Painkiller? Też będą godne uwagi. Oczywiście nie mają one takiej "rangi" jak Hl2 i doom3, ale zawsze coś. Najlepiej jakby premiery tych gierek były w odstępach 2-tygodniowych. :D Zawsze można kredyt zaciągnąć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

painkiller wyjdzie bodajze w kwietniu i on bedzie jak najbawdziej godny uwagi.

a co do farcry'a do pozwol ze nie bede sie zglebial bo w tej grze nie widze nic innowacyjnego /ciekawego / godnego ogladania. ona bedzie srednia, mam demo i nie wiem czym sie redaktorzy cdactiona tak zachwycaja :?

ja tam zostaje przy stalkerze 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, FarCry będzie super, ja też mam demo i się zachwycam /ciekawą/ grafą chociażby :P W FC jest zastosowanych kilka nowinek technologicznych co będzie w DooMie 3. Np. z tymi wielokątami. Jest kilka tys. zamiast kilkuset tys, a różnicy nie widać. Powinni zrobić tutaj topic: "HL2 czy DooM 3 czy coś innego ?" :) Tam możnaby pogadać o zaletach/wadach wszystkich tych gier...Co do mnie to nadal zostaje przy DooMie 3. ID jeszcze nigdy nie zawiodło graczy, chociaż ostatnio pojawiła się spora konkurencja(Q3vs.UT). Jest to jedna z nielicznych producentów, którzy nigdy graczy nie zawiedli(Ja znam chyba jeszcze tylko Blizzarda)...

Ostatnio bardzo lubię się bać(4 horry w nocy obejrzałem z bratem :wink: ), więc DooM 3 będzie dla mnie jak znalazł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Technicznie Far Cry rzeczywiście jest pozycją co najmniej ciekawą. Co do samej gry - no cóż. Będzie pewno uznana za wtórną (w tych czasach mało co nie jest wtórne [żeby daleko nie szukać np. Stalker - będzie on na pewno "jakimśtam" powiewem świeżości]), ale wracając do DooM3. Ja też bardzo chętnie bym się czegoś "pobał" :D. Z tego co ogłasza ID może rzeczywiście będzie czego. Ale i tak - ja tam w dalszym ciągu liczę na Valve i jego HL2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ech, SB Audigy i zestaw głośników 5.1. :shock: Jak chciałbym mieć coś takiego. Od razu lepiej by się grało w wiele tytułów. A tak muszę żyć z dwoma kiczowatymi głośniczkami. Ciekawe jak bardzo wzrósłby poziom przerażenia w sercach graczy dysponujących zestawem 5.1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla przykładu Far Cry, Painkiller? Też będą godne uwagi. Oczywiście nie mają one takiej "rangi" jak Hl2 i doom3, ale zawsze coś.

Ja bym raczej nie niedoceniał Far Cry czy STALKERA. Mogą okazać się czarnymi końmi tego wyścigu :) Pamiętać trzeba że premiery i HL2 i Doom3 są caly czas przekladane, a FC już chyba ma status gry złotej (tj. prace ukończono) - a jak wiadomo lepszy wróbel w garści niż skowronek na dachu :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...