Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Gość Sn1p3R

A może twórcy czekają z wydaniem Hl2 i doom3, bo mają umowy z twórcami sprzętu. W momencie wydania napiszą na opakowaniu: "Nie dotykać bez płyt z nForce3, Athlonów 4000+, Radeonów 10200 Turbo lub bliskich odpowiedników (hmmm GF 6900 Ultra Mega Fast) :D i gdy już się takowe pojawią w sklepach to liczą na to, że się wszyscy na nie rzucą...Ale sądzę, że by się przeliczyli hehe..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orion

Z tymi grami i sprzetem to jest tak ze jedno napedza drugie. Wyobrazcie sobie ze nagle przestano produkowac gry - nie ma nowych gier po prostu. I myslicie ze producent kart graficznych bedzie zadowolony? Nie. Producentowi jest na reke jesli wychodza gry z kosmicznymi wymaganiami sprzetowymi, poniewaz wtedy ludzie zaopatruja sie w coraz to nowsze modele czy procesorow, czy k. graficznych, zatem modernizuja czesciej swoje kompy. Bez gier biznes by tak nie kwitl juz.

Ehh, life is brutal... :( (... a admin bardziej...)

Pozdrawiam :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Oczywiście jest faktem to, że jedno napędza drugie. Ale dlaczego to właśnie my-biedni użytkownicy musimy płacić taką wysoką cenę (dosłownie :D ) ? Karta graficzna za ok. 2300 zł ??? Czy oni są SICK. No cóż "Uczciwemu człowiekowi zawsze wiatr w oczy :D "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orion

Gdybys pracowal w takiej firmie jak Nvidia czy ATI zrozumialbys ceny :) Dla nich to czysty zysk :)

Dlatego nie oplaca sie kupowac tych najnowszych kart - gry i tak nie wymagaja Radeonow 9800 czy innych takich. Zatem najoplacalniej kupic karte stosunkowo nowa ale nie najnowsza - taka karta jest i dobra, i najprawdopodobniej cena jest w granicach rozsadku. Na dzien dzisiejszy taka karta jest Radeon 9700 Pro.

Pozdrawiam :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ja to rozumiem. Sam nie mam radeona 9800, tylko 9600 PRO i nie powiem - jest very good. A swoją drogą to wycofali oficjalnie radeony 9700PRO i 9500PRO (oba lepsze od 9600 :D)... Ale i tak tabelkach z wynikami z Hl2 na full-precision test to 9800 miał chyba 61 fps, a 9600 Pro - 48 fps. Chciałbym w to wierzyć :D. Sądzę, że jeszcze w dooma3 i Hl2 uda mi się zagrać bez uszczerbku na zdrowiu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orion
Sam nie mam radeona 9800, tylko 9600 PRO i nie powiem - jest very good.

Ja tez nigdy nie kupuje najnowszych zeby nie przeplacac dlatego teraz jade na GF 2 mx :lol: :lol: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Do czasu wydania Hl2 lub doom3 jeszcze trochę zostało. Dlatego, może wymyślą nowego radeona, co automatycznie spowoduje obniżkę cen pozostałych kart (hmm... 9800 Pro za 300 zł :D). Co i tak nie zmnienia faktu, żeby się pospieszyli z premierami tych gierek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Neo jr.

Sn1p3R- mając 84 posty powinieneś wiedzieć w twoich postach jest opcja zmień, ktora pozwala na dopisania czegoś do posta, a nie musisz wysyłać dwóch postów pod rząd, a niestety to co zrobiłeś było najzwyklejszym statsiarstwem.

Mnie doom3 razem HL2 wydają się jednocześnie następcami DKF i nowym standardem w grach komputerowych jeśli w końcu wyjdą na światło dzienne oczywiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale pierwszy post był wysłany 20 lutego, a następny 8 dni później, gdy doom 3 spadał już prawie na następną stronę. Z tego co wiem opcja "zmień" owszem zmienia post, ale nie podnosi gry na top (CHYBA - bo nigdy tak nie robiłem). Nie chcę, aby wieść o doom3 zaginęła, np. tak jak o DX2 (bo raczej rzadko się patrzy na następną stronę). Jeżeli tak Ciebie to bulwersuje to może założę nowe konto, abyś mógł mieć duużo więcej postów ode mnie.

A tak w ogóle to doom3 ponoć w kwietnu, a na X-boxa w lipcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie doom3 razem HL2 wydają się jednocześnie następcami DKF i nowym standardem w grach komputerowych jeśli w końcu wyjdą na światło dzienne oczywiście

Bredzisz. W przeciwienstwie do DNF mamy nowe screeny :D

I na razie pozostaje nadzieja, ktora porzucimy (jesli w ogole to zrobimy) po mniej wiecej 2 latach oczekiwania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ciekawe jak to wyjdzie w praniu. Bardzo podoba mi się mroczny klimat w Doom-ie III i ogólny design gry. Jeśli Doom III będzie w stanie wystraszyć tak jak zapowiadają to twórcy, to będzie bardzo miło. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ciekawe jak zakończy się konfrontacja Doom-a III z Half-Life 2 ? Ja nie mam wśród nich swojego faworyta. Liczę na to, że obie gierki pozwolą na przeżycie czegoś wspaniałego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

U mnie na prowadzenie wysunął sie Half-Life 2 (hmmm...ATi). Obie gierki będą pewno w równym stopniu zwalać z krzeseł. Jeżeli doom3 okaże się tak straszny jak zapowiadają twórcy (np. jak Resident Evil 1 gdy miałem eee...13 lat ?) to będzie baaardzo ciekawie. Tylko niech nie odwlekają tych tytułów w nieskończoność (bo wypożyczę od sz.p. Smugglera zardzewiałe grabie). A swoją drogą zdawało mi się, że oficjalną stroną doom3 jest strona www.doom3.com (na której pisze Full Experience Coming Soon). TAK CZY INACZEJ CZEKAĆ WARTO (byle krótko :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler

Ja, sam nie wiem czemu(pewnie przez aferę z kodem źródłowym tej gry)

jestem bardziej napalony na Half-Life 2.Ale pewnie jeśli kupie którąś z tych dwóch gier to oczywiście będzie to Doom 3, gdyż będzie zoptymalizowany do Geforców, w przeciwiństwie do H-L2, któa przeznaczona jest raczej an Radeony.Mój sprzęt to:

AMD AthlonXP 2400+

GeForce4Ti 128 mb

256 mb RAM

Mam nadzieję tylko, że te gry mi pójdą.wiecie przecież, że do dnia premiery wymagania mogą się jeszcze mocno zmienić.A tak po za tym patrząc na screeny(nie obraźcie się fani DOOM`a, po prostu takie jest moje zdanie)to bardziej podoba mi się grafika w H-L2.W Doomie3 ta jest jakaś taka...plastykowa.No ale wszystkie sie oceni dopiero, gdy gra wyjdzie, więc pozostaje tylko cierpliwie czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Nie wiem o co chodzi z tą "PLASTYKOWĄ" grafiką. Ponoć Deus Ex 2 też posiada(ł) takową. Jak dla mnie to nie ma (było) różnicy. W doomie to w sumie tylko po korytarzach bazy się będzie biegać (PONOĆ), a w HL2 to będą taaaaakie otwarte przesterzenie i do tego jazda buggym. Gdzieś czytałem, że doom3 wymaga 1024 RAM (nara). Ale to serwis gry on-line. HL2 będzie rządzić. Doom3 też. Ale Half Life 2 bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niemoge, ludzie nie panikujcie tak z tymi wymaganiami...Wcale nie będą one takie ooolbrzymie! Jeśli nie pogracie w Very High, to pogracie w High, jeśli nie no to w medium...Że ładna grafika to już wyje***e wymagania mają być ? Gadacie tak, jakbyście chcieli, żeby D3 nawet nie poszedł na waszych kompach..Przecież ID i Valve robi wszystko, żeby wszyscy mogli pograć, na GF3 pogracie spokojnie, bez paniki!! Naprawde bardzo lubicie się użalać i panikować, że wam nie pójdzie, bo 1024ramu. ID tego nie podawało, to poprostu plotki. Tak samo jak teraz z tym newsem, to też jest plotka i niema nic wspólnego z rzeczywistością. Tak mówi ID. Więc spokojnie, każdy kto ma conajmniej GF3 będzie się mógł cieszyć zarówno DooMem 3 jak i H-L 2. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ciiiiiicho bo się wyda :D. Trzeba tak marudzić, żeby rodzice usłyszeli, że ich biedne pociechy mają tak stary komp, że się do niczego nie nadaje (a w portfelu marne 100 zł). Będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Twórcy nie powinni tworzyć gier ze zbyt dużymi wymaganiami, bo logiczne jest, że gra z dużymi wymaganiami raczej odstrasza graczy (no, chyba że ktoś jest masochistą :) ). Im większe wymagania, tym mniej klientów, a przez to mniej kasiory idzie na konto (jakie to proste ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Hehehe. Gdyby to było takie proste. Jakże piękny byłby świat :roll: . Ale niestety rzeczyswistość jest brutalna. Większości twórców nie chce się optymalizować kodu źródłowego własnych gier (no bo przecież u nich na płycie 2-procesorowej, 1GB RAMU i Radeonach 9800/GF FX 5900 Ultra działa ładnie :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper a Ty myślisz że Oni te gry robią dla siebie? Chcą aby gry działały jak najlepiej, a tym samym dobrze sie sprzedały.

Tropenhauzer... co tu powiedzieć... to że my w większosci nie mozemy sobie pograć np. w głupie UT2k3 w spokoju to wina naszych wypłat, na zachodzie/ w ameryce to przeciętnego cżłowieka raczej stać na takiego radeona 9700Pro, bo kosztuje jakąśtam część jego wypłaty a nie dwie całe :P czy trzy nawet jak u nas -_-. Tak samo jest z konsolami, PS2 kosztuje powiedzmy 1000zł, niemal cała nasza wypłata (powiedzmy), dla tamtych jest to część wypłaty i ich na to stać. Dziwimy sie potem dlaczego konsole są tak popularne i wypychaja PCty z rynku gier, bo u nas są poprostu mało popularne ze względu na ich cenę...

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Kto wie czy z doomem czy hl nie bedzie tak jak z unrealem 2
Oby tak nie było! Każda dobra gra jest mile widziana. Po tym jak zawiodłem się na Unrealu 2, nie życzę takiego losu żadnej innej grze.
Sniper a Ty myślisz że Oni te gry robią dla siebie? Chcą aby gry działały jak najlepiej, a tym samym dobrze sie sprzedały.

Tropenhauzer... co tu powiedzieć... to że my w większosci nie mozemy sobie pograć np. w głupie UT2k3 w spokoju to wina naszych wypłat, na zachodzie/ w ameryce to przeciętnego cżłowieka raczej stać na takiego radeona 9700Pro, bo kosztuje jakąśtam część jego wypłaty a nie dwie całe czy trzy nawet jak u nas -_-. Tak samo jest z konsolami, PS2 kosztuje powiedzmy 1000zł, niemal cała nasza wypłata (powiedzmy), dla tamtych jest to część wypłaty i ich na to stać. Dziwimy sie potem dlaczego konsole są tak popularne i wypychaja PCty z rynku gier, bo u nas są poprostu mało popularne ze względu na ich cenę...

pozdrawiam

Niestety taka jest rzeczywistość. Długo trzeba będzie czekać, aż polskie zarobki zwiększą się na tyle, by móc kupić lepszy sprzęt. Ale twórcy gier powinni też pomyśleć o tych, którzy nie mają wypasionych kompów. Jeśli są oni (twórcy, nie posiadacze słabszych kompów) chętni na przyjmowanie każdych pieniędzy za swoje produkcje, to powinni zoptymalizować swoje gry tak bardzo, jak się tylko da. Ale wygląda na to, że zwykle nie interesują się tym tzw. trzecim światem. Powodem tego jest przede wszystkim piractwo (jakie to obrzydliwe słowo). Innym powodem jest też lenistwo (wiem coś o tym ;) ). Również pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...