Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AdziuHydraulik

Propozycje laptopów w (dość dużym) przedziale 1500-2000 zł (Do programów wektorowych i Fify 17)

Polecane posty

Witajcie,

poszukuję takiego laptopa, który poradzi sobie z wyzwaniami takimi jakie są przedstawione w tytule. Programy wektorowe raczej nie są wymagające więc z tym nie byłoby problemu aczkolwiek chciałbym uruchomić na nim najnowszą Fifę i z tym może być większy problem. Zdaję sobie również z tego sprawę, że przedział cenowy jest dość spory, ale chciałbym laptopa możliwie jak najtańszego, gdyż jeszcze tego lata będę składał blaszaka (i to na nim pewnie będę pracował w przyszłości) a laptop ma posłużyć mi tylko i wyłącznie do omawianych wcześniej programów wektorowych, Fify i kilku starszych gierek (swoją drogą, nie byłoby tego posta gdyby nie "informatyk" który miał wymienić mi matrycę w moim Z500 -z którego byłem zadowolony- a dodatkowo uszkodził mechanicznie płytę główną, która nie nadaje się już do naprawy...).

Tak więc:

  • Cena: Przedział 1500-2000 zł
  • Zastosowanie: Programy wektorowe, najnowsza Fifa i starsze gierki
  • Rozmiary: Bez znaczenia
  • Mobilność: Pracować będę głównie w domu więc problem wagi, rozmiarów i pracy na baterii mnie nie dotyczy
  • System operacyjny: Tego jeszcze nie wiem. Zależy co zaproponujecie

PS.1 Nie wiem czy to istotne, ale z mojego rozwalonego Lenovo Z500 został mi dysk 1 TB HDD :)
PS. 2. Przepraszam za tak duży przedział cenowy, ale szukam czegoś w najlepszym stosunku cena/jakość.
PS. 3. Jeżeli za mało pieniędzy, to możemy nagiąć nieco budżet w górę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AdziuHydraulik napisał:

Programy wektorowe raczej nie są wymagające więc z tym nie byłoby problemu aczkolwiek chciałbym uruchomić na nim najnowszą Fifę i z tym może być większy problem

To zależy od stopnia skomplikowanie grafiki wektorowej. O tyle one nie są wymagające, że opierają się na pojedynczym rdzeniu, z drugiej strony wymagają (zwłaszcza Draw i Illustrator) ostatnio w miarę żwawego taktowania procesora.

Co do FIFA 17 to minimum do niej to 940MX (wymagań wysokich ta edycja jeszcze nie ma, ale w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, ten silnik jakieś ma) i... sugerowałbym przynajmniej i5-6200U/i5-7200U (Ideapad 510-15/Asus R558UQ) z 8GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...