Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

simmy

Komputer i peryferia ~ 4500 zł

Polecane posty

Na razie bez Windowsa (nie znam jeszcze win 10 i zastanawiam się czy jest warty zainteresowania).

Myszka - chyba dobrze byłoby mieć jakieś dodatkowe przyciski do zaprogramowania. Co do klawiatury, to nie mam pomysłów, może poza w miarę cichym odgłosem klikania.

Obudowa komputera - trochę poczytałem na ten temat (tutaj, na forum). I chyba dobrym pomysłem byłoby zainwestować w obudowę z przednim wlotem powietrza (wylot u góry). Zasilacz montowany na dole. No i filtry przeciwkurzowe. Ciekawe tylko ile takie cacko kosztuje w porównaniu ze zwykłymi obudowami.

Data zakupu - mogę trochę poczekać (powiedzmy miesiąc, dwa) jeśli będzie ku temu jakiś dobry powód.

Ps.

Sorki za podczepienie do innego tematu, nie znałem tej zasady. Początkowo chciałem nawet założyć oddzielny temat, ale pomyślałem, że zaoszczędzę trochę miejsca na forum. Widzę jednak, że miejsca w bród i nie ma problemu ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać w sumie nie ma za bardzo na co:

http://www.morele.net/inventory/info/2t9CnW/

Jedyne na co bym poczekał, to pojawienie się w ofercie modelu RX 580 od MSI, bo Gigabyte jest trochę niepewna (a nie ma testów póki co).

Do pełni szczęścia brakuje mi tu dysku SSD, ale to byś musiał jeszcze znaleźć ~ 300 zł ponad zakładane 4500 zł. Chyba że by przyciąć na myszce, klawiaturze, obudowie i zasilaczu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wziąłbym https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx300-275gb-sata3-ct275mx300ssd1-963108/ , ew. jak zależy ci na 2 latach gwarancji więcej kosztem mniejszej ilości miejsca to https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-250gb-sata3-mz-75e250b-eu-701416/ lub https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/ 

Swoją drogą, karta jest obecnie niedostępna, a inne dostępne modele nie wyglądają zbyt sensownie, więc musisz trochę poczekać. Ewentualnie zamówić lepszy model w innym sklepie - https://www.x-kom.pl/p/361341-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-580-aorus-xtr-8gb-gddr5.html - jak za drogo to można w zestawie wprowadzić jakieś cięcia, np. tańsza myszka czy zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - zmiany:

  • monitor o nieco mniejszej przekątnej, ale tańszy i z bogatszym wyposażeniem w złącza
  • wyraźnie tańszy RAM o ciut gorszych parametrach
  • lepiej wyposażona płyta główna
  • karta zgodnie z życzeniem podmieniona na GTX 1060*
  • tańszy i nie gorszy HDD
  • zasilacz w wariancie z odpinanymi kablami

Przy czym jeżeli nie znalazłbyś dodatkowych 4 stówek na 850 EVO 250GB (bądź przynajmniej 200, zakładając tymczasową rezygnację z HDD), to jednak warto by było rozważyć przyoszczędzenie na zestawie i wciśnięcie jakimś sposobem tego SSD.

*Inna sprawa, że od kwietnia to zdążyłeś już przegapić potężną podwyżkę cen RXów (i niemal całkowite ograniczenie ich dostępności), znaczącą podwyżkę cen 1060tki, a następnie powrót cen 1060tki do względnej normalności - jako że ceny RXów nadal są absurdalne, to nikt by Ci ich teraz nie polecał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ten zestaw, ale wygląda na to, że mają jakiś problem z dostępnością proponowanego HDD. Moglibyście zaproponować coś innego w podobnej cenie ?

Zastanawiam się też, czy wspomniany zestaw nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco droższy wariant P300 opakowany w karton (klik), bądź ST1000DM010.

I wybacz, że wspominam o tym dopiero teraz, ale skoro ma to być zestaw do nagrywania rozgrywki i renderowania, to właściwie wypadałoby rozważyć Ryzena (1600 + AB350M Pro4 + najlepiej szybszy RAM) - 6C/12T w takich warunkach spisze się znacznie lepiej od 4C/4T.

Do obu procesorów jest dołączone chłodzenie wystarczającej klasy, choć jeżeli zależałoby Ci na bardzo dobrej kulturze pracy, to mógłbyś rozważyć znalezienie jeszcze ~100 zł (w przypadku AMD raczej 150+, jako że warto by było procesor podkręcić) do porządniejszego coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, webtom napisał:

6C/12T w takich warunkach spisze się znacznie lepiej od 4C/4T

Co oznacza to zdanie "po polskiemu" ?:-))

Postaram się wprowadzić zalecone zmiany, choć z podkręcaniem procka i dodatkowym chłodzeniem na razie się wstrzymam. Nie znam się na tym, a nie chciałbym stracić gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, montaż dodałem i był darmowy z kodem. Płaciłem przelewem. Może gdybym od początku do końca zrobił zakupy tylko poprzez dodanie do koszyka, to kod z automatu by mi uwzględnili także na darmowego kuriera. Ale po drodze rozmawiałem z kimś z obsługi, żeby wymienić kilka podzespołów na inne. No i ta osoba wyraźnie dała mi do zrozumienia, że kod nie zapewnia darmowego kuriera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...