Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jorjor454

Rozwiązany: Zmiana karty graficznej... Czy to coś da?

Polecane posty

Witam. 

A więc tak pierw mój sprzęt:

Procesor : Intel Core i3 CPU           530 @ 2,93 GHz

Windows 7  32 bity 

Pamięć RAM 4gb

Karta Graficzna Nividia GeForce GTS 250

tak z tych ważniejszych.

I tak zdaje sobie sprawę że nawet po wymianie karty graficznej, procesor też by wypadało i ramu dokupić i system 64. Wiem że minimalnych wymagań nie spełniam. Ale jednak słyszałem dużo to od kumpli to w necie, że wiesiek tak naprawdę aż tak dobrego sprzętu nie potrzebuje, że nawet w 32bitach się komuś udało uruchomić itp itd. I właśnie dlatego pytam się was drodzy formuowicze czy wymiana kart graficznej coś da? Czy będę sobie mógł zagrać w Wiedźmina czy to w najnowszego Aliena, Fallouta 4 czy MGS V. Czy jednak będę musiał wymienić też coś jeszcze?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek moze jakoś by śmigał, ale Fallout 4 na niecałym 4GB RAM na pewno nie będzie działać, jak i wiele innych nowych gier.

Generalnie prócz karty trzeba by dokupić 4GB RAM i zmienić Windowsa na 64 bit. Nie zaszkodziłaby także wymiana procesora na i5 750 (używki są śmiesznie tanie, a to nadal w miarę sprawnie działające CPU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 w najlepszym wypadku pokaże w Novigradzie pokaz slajdów. To jest dosyć nierówna gra pod względem zapotrzebowania na RAM, moc procesora - ma miejsce, w których czterech wątki i min. 6GB RAM są obowiązkowe. Co do F4, czy MGS V to można zapomnieć - na dzień dobry potrzebują ponad 4GB RAM.

Co do procesora, jakbyś nie miał wybitnych oczekiwań, to taki i5-750 nie jest kiepską opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to jakiś no name ale 450.

Najważniejsze dla mnie to czy opłaca mi się kupić kartę graficzną za 600 zł ( nie wiem dokładnie jaki model) do takiego sprzętu jaki mam teraz i czy obejdzie się bez innych kosztów. Ale z tego co piszecie to niezbyt się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jorjor454 napisał:

Zasilacz to jakiś no name ale 450.

Na pewno jego moc znamionowa będzie nie lada pocieszeniem, jak puści Ci z dymem nową kartę...
Byłaby szansa na zdjęcie tabliczki znamionowej?

Zapominając chwilowo o zasilaczu, teoretycznie z takim budżetem mógłbyś polować na GTX 1050 Ti (choć mógłbyś się upewnić, czy Twój monitor ma jakieś złącze cyfrowe), ale raczej rozsądniejszym pomysłem byłoby przeznaczenie ~2 stówek na i5 i kolejne 4GB RAMu, no i jeżeli budżet nie jest zbyt płynny, to zakup używanej karty (R9 270(X), GTX 660 Ti/760/670/950).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę zastanawia, co tam robi to 450, jak tu wszystkie linie dają sumarycznie 275W...

8 godzin temu, jorjor454 napisał:

A ceny które podajesz dotyczą używek? Gdybym za 600 zł kupił wszystko co potrzebuje byłbym bardziej niż zadowolony :D

i5-750 na allegro chodzi nawet poniżej 150 zł. W sumie trochę optymistycznie założyłem, że z 4GB RAMu uda się zmieścić w 200 zł, bo jak tak patrzę na allegro, to chyba trzeba będzie wyłożyć ciut więcej. No ale z tymi dwoma elementami powinieneś się zmieścić w 250 zł.
Problem w tym, że doszedł nam jeszcze zasilacz - planujesz kupić pierwszą lepszą używkę, czy może znalazłbyś 200-250 zł na porządną nówkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że producent kłamie co do mocy zasilacza (jak już napisał webtom), a dwa, że nawet jeśli parametry byłyby prawdziwe to są żałośnie słabe, no i widać po nich że to stara konstrukcja (obecność linii -12V, która została wykreślona z normy ATX kilkanaście lat temu). Ogółem to nie jest zasilacz, tylko wyrób zasilaczopodobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Irenez napisał:

Wiedźmin 3 w najlepszym wypadku pokaże w Novigradzie pokaz slajdów.

Ja tam nie wiem czemu wszyscy tak straszą tym Novigradem.. Na dobrą sprawę u siebie to mniej FPS widziałem w gęstych lasach niż w Novigradzie, gdzie wszystko latało bardzo ładnie. No ale może to efekt tego, że większość tych narzekających ma i5 i niżej, a ja mam i7. Widziałem też właśnie teksty o tym, że na i7 nie widać takich spadków w Novigradzie jak na procesora z mniejszą ilością wątków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przykładowo:

http://allegro.pl/intel-core-i5-760-1156-4x-2-8ghz-gwarancja-i6769151245.html

http://allegro.pl/zasilacz-corsair-vs450w-80plus-120mm-fan-gw-24m-i6763297994.html

http://allegro.pl/geforce-gtx-960-4gb-gwarancja-i6767728511.html

+ 4GB RAM (ściągnij program CPU-z i wrzuć screena z zakładki Memory, albo podaj wartość taktowania i CL) - dobierzemy jak podasz parametry obecnego

Łącznie by z 900 zł wyszło, ale miałbyś sprzęt na którym spokojnie ograsz także nowsze gry.

Jak za drogo, to szukałbym tańszej karty (np. R9 270X / R9 270), ale tam ciężko będzie znaleźć coś na gwarancji, a moim zdaniem lepiej kupić kartę z gwarancją, bo to podzespół który lubi się psuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z RAM jest problem, bo masz kości 2x2GB z tego co widzę, a płyta ma tylko 2 sloty. Trzeba by więc sprzedać to co masz i kupić jakąś kość 8GB ewentualnie 2x4GB. Najlepiej szukaj czegoś 1600 MHz CL9 ew. 1333 MHz CL9. Z używek po taniości to np. http://allegro.pl/goodram-ddr3-8gb-2x4gb-1333mhz-i6769673712.html - niestety bez gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...