Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bandusinski

Rozwiązany: Słuchawki do 200 zł

Polecane posty

Witam, chciałbym zamówić słuchaweczki do muzyki (głównie jakieś rapsy, czasem dupstep) i do gier (99% to CS:GO, ale czasem nie pogardzę falloutem czy innym rpg/przygodówką) za wyżej wymienioną cenę. Moje poprzednie słuchawki to były Superluxy HMC 631. Dźwiękowo były one bardzo dobre, idealnie wpasowały się w moje gusta, lecz w ciągu 15 miesięcy użytkowania odesłałem je na gwarancje dwukrotnie. Nie musza posiadać mikrofonu, będą podłączane pod Audiotrak Progidy HD2, preferuje budowę zamkniętą, granie neutralne (jak w HMC) i przede wszystkim WYTRZYMAŁE, nie chciałbym powtórki z rozrywki :) . Myślałem nad SOMIC V2 (tak wiem, że są otwarte, ale trochę się na nie napaliłem :P ). 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bandusinski napisał:

SOMIC V2 (tak wiem, że są otwarte, ale trochę się na nie napaliłem :P )

A nie raczej półotwarte? W każdym razie izolują względnie przyzwoicie.
I w sumie od razu napiszę, że dołączane do nich pady są dosyć płytkie, więc warto w miarę szybko wyposażyć się w przecudowne pady od HM5 (np. SuperSofty, czy welury).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, jak z HD681 EVO, ale HD681 i HD669 mają nieco większą średnicę.

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, jak gra HD2, w każdym razie V2 grają dosyć ciepło.

RockMastery to ponoć też całkiem fajna opcja (może @2real4game coś by o nich naskrobał?), choć do minusów na pewno można wpisać mierną dostępność (z tego, co widzę, obecnie są do dostania tylko w Słuchawkomanii) i jedynie metrowy kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablem raczej nie będzie problemu, bo została mi "przedłużka" z HD 681 EVO.

Najbardziej zależy mi na kompatybilności słuchawek z kartą dźwiękową i wytrzymałości (nie chciałbym, żeby powtórzyła się sytuacja z HMC :) )

PS Czy w zestawie (SOMIC V2 mam na myśli) są dostępne welurowe pady?

http://audiomagic.pl/somic-2/somic-v2 na zdjęciach samych słuchawek są pokazane welurowe pady, lecz w pudełku są pokazane skórzane.

PS 2 Oczywiście jestem otwarty na inne słuchaweczki, nie zamykam się wokół Encorów i Somiców :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rockmastery, to są to świetne słuchawki jak na tę cenę. Są wygodne (małej głowy i uszu nie mam, a miejsce jeszcze jest i w ogóle są znacznie wygodniejsze od EVO) i solidne. Jeśli chodzi o granie, to głównie słucham na nich muzyki rockowej i metalowej i brzmią świetnie. Do gier, w których potrzebne jest zlokalizowanie przeciwnika po odgłosach kroków nadają się bardzo dobrze. Bas jest dość mocny, ale nie dominuje jak na przykład w 681 EVO (właściwie to po przesiadce z EVO zastanawiałem się, czy bas w ogóle mają, ale pewnie byłoby podobnie z większością słuchawek), czy słuchawkach "gamingowych". Jednak nie jestem przekonany czy nadają się do rapu, bo wokal wydaje się być na dalszym planie. Może to kwestia oryginalnego kabla, bądź skórzanych padów (na welurowych być może wokal byłby bardziej wyeksponowany). 

Jeśli chodzi o pady Somiców, to najprawdopodobniej mają założone pady welurowe, a te skórzane są w pudełku jako dodatkowe.
// Dokładnie [webtom]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z wyżej wymienionych (a może jeszcze jakieś inne) będą dobrze się zgrywały z audiotrakiem progidy hd2 lub którym słuchawkom jest najbliżej do HMC 631.

Na audiofanatyku czytałem, że w somicach jest lekki niedobór niższego basu. Czy taki laik jak ja powinien usłyszeć te "pustke"? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...