Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mysquff

[600 zł] Monitor 23" IPS 1920x1080

Polecane posty

Cześć. Poszukuję monitora do 600 zł. Będzie stać u mnie na biurku, nie wisieć na ścianie. Będę go używał głównie do studiów (programowanie), przeglądania internetu i oglądania filmów. Na razie zamierzam korzystać z niego jako drugiego ekranu do mojego laptopa, kiedy jestem w domu, ale w przyszłości zamierzam dokupić do niego komputer stacjonarny. Wtedy też może będę sporadycznie używać monitora także do grania.

Oto specyfikacja, jakiej oczekuję (ale jeśli ktoś uważa, że przy planowanym przeze mnie trybie użytkowania, powinienem szukać czegoś innego, to jestem otwarty na sugestie):

  • cena do 600 zł
  • ok. 23 cale
  • IPS (ewentualnie PLS, ale to chyba w gruncie rzeczy to samo, tylko pod inną nazwą)
  • rozdzielczość min. Full HD (1920 x 1080)
  • złącze HDMI

Oto, co jak na razie znalazłem. Co sądzicie o tych propozycjach?

LG 24MP48HQ-P - https://www.morele.net/monitor-lg-24mp48hq-p-857196/

SAMSUNG S24E390HL - https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-samsung-s24e390hl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mysquff napisał:

Doczytałeś, że to "Towar z ekspozycji"?

6 minut temu, Mysquff napisał:

Jak to w przypadku LG bywa - stabilność podstawy nie zachwyca.

Z innych propozycji - i2369Vm zachęca bogatym wyposażeniem w złącza, i2476Vwm całkiem fajną wyceną.
Jest jeszcze Samsung LS24F350FHUXEN, ale spodziewam się, że FreeSync nie jest dla Ciebie szczególnie wielką zaletą (przynajmniej na razie).

Inna sprawa, że jako że grać zbyt wiele nie zamierzasz, a do tego filmy pewnie zrobiłyby pożytek z lepszej czerni, to niegłupim pomysłem byłoby zainteresować się matrycami *VA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Philips 246 E7 recenzowany niedawno na Video Blog Tech i wydaje się w swojej cenie być niezłym wyborem.

Ja osobiście bym wybrał AOC i2481fxh, nie dość, że dobry panel to jeszcze mi się bardzo podoba. Elegancki i minimalistyczny, mimo że jest to obarczone brakiem ustawień stopy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piioo napisał:

Jest jeszcze Philips 246 E7 recenzowany niedawno na Video Blog Tech i wydaje się w swojej cenie być niezłym wyborem.

Pod warunkiem, że nie zależy ci na dobrym kontraście, bo pokrycie barw ma rzeczywiście bardzo dobre jak na swoją cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ogólnie, to przepraszam, że tyle pytań zadaję, ale nie do końca ogarniam na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze monitora do tych zastosowań. Z tego, co widzę, różnice pomiędzy podanymi przez was modelami są bardzo znikome i one wszystkie są tak naprawdę porządnym sprzętem w tym przedziale cenowym. Dlatego trudno mi się zdecydować, bo jak te modele oglądam, to zauważam tylko kwestie designu i co najwyżej ilości złącz.

14 hours ago, webtom said:

Doczytałeś, że to "Towar z ekspozycji"?

Rzeczywiście, nie doczytałem. ;) 

14 hours ago, webtom said:

Jak to w przypadku LG bywa - stabilność podstawy nie zachwyca.

Kolega ma podobnego LG i z tego, co oglądałem, to rzeczywiście może się czasem zatrząść, ale w normalnym użytkowaniu, to w ogóle nie przeszkadza. Tak więc, nie jest to dla mnie czynnik eliminujący całkowicie te monitory.

15 hours ago, webtom said:

Z innych propozycji - i2369Vm zachęca bogatym wyposażeniem w złącza, i2476Vwm całkiem fajną wyceną.

Na złączach jakoś bardzo mi nie zależy. Jak trzeba by było, to w ostateczności wystarczyłoby mi nawet jedno złącze HDMI. Jeżeli chodzi o te dwa modele, to wizualnie podoba mi się bardziej ten drugi. Są jeszcze jakieś znaczące różnice pomiędzy nimi?

Poza tym, AOC to poważna firma? Bo przyznam się, że pierwszy raz o niej słyszę.

15 hours ago, webtom said:

Jest jeszcze Samsung LS24F350FHUXEN, ale spodziewam się, że FreeSync nie jest dla Ciebie szczególnie wielką zaletą (przynajmniej na razie).

Jak rozumiem, to jest przydatne dopiero przy graniu, tak? Na moje oko wygląda na to, że jest zbliżony do AOC i2476Vwm (też tylko dwa złącza), ale dodatkowo posiada FreeSync. Różnica cenowa jest niewielka, więc chyba opłaca się wziąć Samsunga myśląc przyszłościowo, co nie? Czy posiada też jakieś wady w  stosunku do tamtych modeli AOC?

15 hours ago, webtom said:

Inna sprawa, że jako że grać zbyt wiele nie zamierzasz, a do tego filmy pewnie zrobiłyby pożytek z lepszej czerni, to niegłupim pomysłem byłoby zainteresować się matrycami *VA.

Rozwiniesz? Mogłbyś skrótowo wyjaśnić różnicę pomiędzy *VA, a IPS/PLS?

6 hours ago, piioo said:

Jest jeszcze Philips 246 E7 recenzowany niedawno na Video Blog Tech i wydaje się w swojej cenie być niezłym wyborem.

Obejrzałem tę recenzję i wygląda spoko. Szkoda że nie recenzował innych modeli z tego wątku, bo miałbym jakieś porównanie.

6 hours ago, piioo said:

Ja osobiście bym wybrał AOC i2481fxh, nie dość, że dobry panel to jeszcze mi się bardzo podoba. Elegancki i minimalistyczny, mimo że jest to obarczone brakiem ustawień stopy.

Podstawa wygląda bardzo mało stabilnie. Design jest ciekawy, ale chyba nie moim guście. Preferowałbym coś bardziej klasycznego. Poza tym, jest najdroższy ze wszystkich podanych tutaj i nie widzę chyba uzasadnienia, żeby do niego dopłacać mimo że to tylko kilkadziesiąt złotych (choć mogę się mylić).

3 hours ago, Irenez said:

Pod warunkiem, że nie zależy ci na dobrym kontraście, bo pokrycie barw ma rzeczywiście bardzo dobre jak na swoją cenę.

Kontrast jest super przydatny przy czymś poza obróbką grafiki? W filmach/grach ważniejsze są barwy czy kontrast? Sorry, że zadaję męczące pytania, ale naprawdę nie wiem, czym się tutaj kierować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mysquff napisał:

Poza tym, AOC to poważna firma?

Tak. Jedna z bardziej znanych firm obecnie produkujących monitory.

8 minut temu, Mysquff napisał:

Mogłbyś skrótowo wyjaśnić różnicę pomiędzy *VA, a IPS/PLS?

IPS/PLS - bardziej żywe kolory, mniejsze opóźnienia w wyświetlaniu, lepsze wyświetlanie szybko zmieniającego się obrazu, *srebrzysta czerń

*VA - większy kontrast, b. dobra czerń

13 minut temu, Mysquff napisał:

Kontrast jest super przydatny przy czymś poza obróbką grafiki? W filmach/grach ważniejsze są barwy czy kontrast?

Jeśli chodzi o obróbkę grafiki, to ten Philips jest bardzo nierówny - z jednej strony ma b. wysokie pokrycie przestrzeni Adobe RGB, z drugiej strony ma dość kiepski kontrast - z punktu widzenia półki cenowej to nie jest dyskwalifikująca wada, ale należy o niej wiedzieć.

W grach ważniejszy jest input lag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mysquff napisał:

Na złączach jakoś bardzo mi nie zależy.

Hmmm, spodziewałem się, że po zakupie peceta jeszcze czasami najdzie Cię ochota na podłączenie laptopa, a w takim wypadku dwa złącza cyfrowe wcale by nie zaszkodziły.

38 minut temu, Mysquff napisał:

Są jeszcze jakieś znaczące różnice pomiędzy nimi?

i2369Vm ma mniejszą matrycę, ale też wbudowane pierdziawki.

38 minut temu, Mysquff napisał:

Jak rozumiem, to jest przydatne dopiero przy graniu, tak?

Tak, choć musisz też spełnić drugi warunek - posiadać (stosunkowo nową) kartę od AMD (nVidia ma G-Sync, no ale to nie ten budżet).

 

11 minut temu, Irenez napisał:

VA - większy kontrast, b. dobra czerń

I dość przeciętne czasy reakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...