Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Puffcio

Wymiana karty graficznej

Polecane posty

Witam

Szukam karty graficznej w okolicy 1000 zł netto. Obecnie mam GTX660 i trochę już kuleje jak chce sobie zagrać w coś co ma fajną grafikę. Płyta główna P8227-M Pro, procek i7-3770 3,4Ghz a  zasilacz:CHIEFTEC 400W CTG-400-80P . Czy warto wymienić samą grafę czy lepiej sobie na razie odpuścić, pozbierać i wymienić wszystko? A jeśli jest sens do tego sprzętu kartę graf. wymieniać, to jakieś wskazówki na co patrzeć? Wstępnie patrzyłem na gtx 1060, bo cenowo plus minus bym dal rade, ale możne macie jakieś lepsze pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze model monitora (bądź rozdzielczość i wyposażenie w złącza) i pojemność (a może i jakieś parametry) RAMu, nie zaszkodzi też model obudowy.
Wcale by też nie zaszkodziło, gdybyś jeszcze raz sprawdził model płyty głównej.

Generalnie w takim budżecie do wyboru masz albo GTX 1060 6GB (tu celowałbym w MSI Gaming X, choć przykładowo do Palita SJS też ciężko się przyczepić, a i GB WF, czy MSI Armor w wyraźnie niższej cenie nie będą złym pomysłem), albo RX 480 8GB (MSI Gaming X i XFX GTR, ew. HIS z 2-letnią gwarancją). Za pierwszym przemawia wyższa wydajność w DX11, za drugim - wyższa wydajność w nowych API (DX12/Vulcan) i więcej pamięci (choć póki co to argument nieco na siłę). Właściwie w Twoim przypadku za GTXem przemawia jeszcze zasilacz, który przy (bardziej prądożernym) RXie miałby w sumie średnio komfortowy zapas mocy.

Nie podałeś zastosowań, ale zakładając, że chodzi o gry, to zdecydowanie priorytetem powinna być wymiana karty, a reszta podzespołów nie powinna jej hamować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...