Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

loscik

Upgrade i5 2500k

Polecane posty

Cześć,

Tak jak w temacie, planuje upgrade mojego PC'ta na przełomie maja i czerwca. Części nowe, prosto ze sklepu. Do zmiany na 100% CPU, MB i RAM. Case, HDD, GPU zostaje. Nie jestem pewny co z PSU, SSD i coolera. Rzeczy dodatkowe które biorę pod uwagę ale nie są priorytetem - białe okablowanie, chłodzenie AIO, upiększacze w postaci LEDów itp.

Budżet na CPU+MB+RAM 3000zł, kasa ze sprzedaży starych gratów pójdzie na AIM808 a jeśli coś jeszcze zostanie - kable, ledy etc.

Aktualna konfiguracja

i5 2500k @ 4.4ghz + Macho rev. B

Gigabyte GTX970 G1 gaming

ASRock p67 pro b3

8gb GoodRam 1333mhz

OCZ Fatal1ty 550w 80+ bronze

SSD Crucial BX200

WD Blue 1TB

Xonar D1

NZXT Phantom Big-tower.

Komputer służy głównie do grania, sporadycznie mały stream dla znajomych. Główny tytuł(75% czasu) - CSGO, rzadziej BF4/War Thunder,H1Z1. Zależałoby mi też na wyglądzie komponentów(biały-czarny-niebieski) ponieważ planuję wstawić szkło w boczny panel. Prosiłbym, żebyście mi zaproponowali przykładowe konfiguracje CPU+MB+RAM. Mój osobisty typ:

i7 7700k + ASRock z270 Extreme 4 + 4x4GB Klevv CRAS LED White 3000Mhz CL15 = ok. 3000~zł

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piioo napisał:

Kolejna sprawa to pamięci 4x4. Rozumiem, że chcesz to zrobić celowo - dla wyglądu? Lepiej uniknij kłopotów i po prostu kup 2x8. Ta podstawka i tak nie obsługuje quad channela.

Tak, takie było założenie. Czym mogą się objawiać te kłopoty? Spadkiem wydajności czy jakaś grubsza sprawa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle grubsza co bardziej kłopotliwa. Zdarza się, że płyty mają fochy i nie chcą czytać 4 kości. Czasem czytają w gnieździe 1 i 3, czasem 1 i 2, czasem w każdej konfiguracji, a jeszcze czasem wystarczy zmienić producenta kości i znowu jest inaczej. Dodatkowo wydajność 2 kości w dual-channel jest odrobinę lepsza niż 4 kości bez quad-channel. No i ostatnia sprawa, to to, że zawsze zostają wolne sloty w razie chęci rozbudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...