Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ArnoldAnhilator

Rozwiązany: Komp do gier ok 2500 PLN

Polecane posty

Cześć, pomoże ktoś z doborem sprzętu?

 

Planuję zakupić samą skrzynkę do PC, bez dysku twardego (ten do przeniesienia z poprzedniego PC). Preferuję intele i nvidię, ot może głupi nawyk, ale jakoś mam takie przyzwyczajanie.

Koszt w okolicach 2500 PLN (uznaje to obecnie za dość niezły stosunek ceny do jakość). W tym wypadku pojawia się jeszcze kwestia chłodzenia. PC będzie stał w małym mieszkanku, jest dość ciepłe (szczególnie w sezonie letnim) i zastanawiam się czy to może nie utrudniać oddawania ciepła przez podzespoły, co może wymuszać zamontowanie dodatkowego chłodzenia. Jakieś sugestie w tej kwestii?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT:

 

  • Budżet na komputer: ok 2500 PLN
  • Części do kupienia: "Skrzynka" bez napędu DVD i dysku twardego
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: do gier
  • Preferowany sklep: nie dotyczy
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): LG W2243S-PF
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: nadchodzące dni
  • Dodatkowe uwagi: kwestia chłodzenia jw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odeślę tutaj - po odjęciu systemu, dysku i napędu (bo zakładam, że jak masz dysk, to i napęd się znajdzie)* wychodzi niecałą stówkę drożej i raczej sugerowałbym ją dołożyć, żeby zbytnio nie zubażać zestawu. Karta od AMD, bo nVidia nie ma w tym przedziale cenowym zbyt wiele do zaoferowania - GTX 1050 Ti jest co prawda nieco tańszy, ale też wyraźnie wolniejszy, natomiast przeciwko GTX 1060 3GB przemawia mała pojemność vRAMu.

Co do chłodzenia - o ile nie zatkasz otworów wentylacyjnych (frontu (i tylnej części spodu), przez który wlatuje zimne powietrze, a także tyłu/góry, którędy wylatuje ciepłe powietrze), to raczej większych problemów być nie powinno.

*Właściwie nie zaszkodziłoby wypełnienie tej ankiety, bo trochę w ciemno zgaduję, że chodzi o samą skrzynkę bez systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie trochę pogłówkowałem.

Karta: gtx 1060

Procesor: i5 - 6400

To wyniesie ok 2000 pln. Mam jeszcze 500-1000 do wydania.

Jakieś sugestie co do wyboru płyty głównej oraz pamięci i zasilacza? Nigdy mi się nie zdarzyło podkręcać, więc OC ma małe znaczenie.

Ew. może zejść z prockiem do niższej generacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ArnoldAnhilator napisał:

LG W2243S-PF

No to mamy mały problem - obecna generacja kart nie wypluwa sygnału analogowego, a Ty nie masz w monitorze wejścia cyfrowego. Rozwiązaniem może być aktywny konwerter sygnału (np. klik), choć istnieje ryzyko, że nie będzie działać w pełni bezproblemowo.

4 minuty temu, ArnoldAnhilator napisał:

Procesor: i5 - 6400

Jako że i5-7400 bywa w nawet nieco lepszej cenie, to nie za bardzo widzę sens ładować się w poprzednią generację (choć drobnym atutem jest brak konieczności aktualizowania BIOSu w przypadku starszych chipsetów - H110/B150/...).

5 minut temu, ArnoldAnhilator napisał:

Karta: gtx 1060

Jakiś konkretny model? IMHO RX 480 8GB ma więcej sensu - jest z reguły tańszy, no i raczej wystarczy na dłużej.

6 minut temu, ArnoldAnhilator napisał:

Ew. może zejść z prockiem do niższej generacji?

Jeżeli nie patrzysz krzywo na używane procesory, to można by było pokusić się o zakup jakiegoś i5 IV generacji (nawet nieco poniżej ~600 zł). Choć to by oznaczało inwestycje w RAM DDR3, który ostatnio jest wyceniony trochę bez polotu (podobnie jak nowe płyty), no i na pewno nie użyjesz go przy przesiadce na kolejną platformę.

10 minut temu, ArnoldAnhilator napisał:

Jakieś sugestie co do wyboru płyty głównej oraz pamięci i zasilacza?

Płytę możemy ustalać, jak już zadeklarujesz, jaki procesor planujesz wziąć.
Co do zasilacza - poniżej Vero L1 600W bym nie schodził, dalej jest CX450M, Supremo L2 550W, Supremo M2 550W.

Jakieś przemyślenia odnośnie obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 21:01, webtom napisał:

No to mamy mały problem - obecna generacja kart nie wypluwa sygnału analogowego, a Ty nie masz w monitorze wejścia cyfrowego. Rozwiązaniem może być aktywny konwerter sygnału (np. klik), choć istnieje ryzyko, że nie będzie działać w pełni bezproblemowo.

Jako że i5-7400 bywa w nawet nieco lepszej cenie, to nie za bardzo widzę sens ładować się w poprzednią generację (choć drobnym atutem jest brak konieczności aktualizowania BIOSu w przypadku starszych chipsetów - H110/B150/...).

Jakiś konkretny model? IMHO RX 480 8GB ma więcej sensu - jest z reguły tańszy, no i raczej wystarczy na dłużej.

Jeżeli nie patrzysz krzywo na używane procesory, to można by było pokusić się o zakup jakiegoś i5 IV generacji (nawet nieco poniżej ~600 zł). Choć to by oznaczało inwestycje w RAM DDR3, który ostatnio jest wyceniony trochę bez polotu (podobnie jak nowe płyty), no i na pewno nie użyjesz go przy przesiadce na kolejną platformę.

Płytę możemy ustalać, jak już zadeklarujesz, jaki procesor planujesz wziąć.
Co do zasilacza - poniżej Vero L1 600W bym nie schodził, dalej jest CX450M, Supremo L2 550W, Supremo M2 550W.

Jakieś przemyślenia odnośnie obudowy?

1. Ten monitor może być dla tej karty problematyczny? Mam jeszcze drugiego PC (tam gtx 660 ti), problemu nie było, ale cóż, parę lat róznicy i jak mniemam nastąpił skok w technologii?

2. Niestety mam mało czasu na przekopywanie się przez info o procesorach, stąd wybór trochę na wyczucie. Natrafiałem też na info, że rzekomo w przypadku przeskosku na część nowszych modeli/wyższych oznacza to konieczność zakupu płyty głownej i pamięci opartych na innej technologii, co głownie rzutuje na cenę. Ot, pole do cięcia kosztów.

3. Przyszedł mi do głowy Asus GTX 1060 6 gb turbo (ok 1230 PLN - sorry, za dużo modeli tej samej karty, idzie się w tym pogubić).

4. Co do obudowy - żadnych specjalnych, wentylacja mnie głownie interesuje.

 

@Ationx

Do 3000 pln jestem w stanie nagiąć budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArnoldAnhilator napisał:

Ten monitor może być dla tej karty problematyczny?

Tak, bo jak wyżej - obecne karty nie wypluwają sygnału analogowego, a Twój monitor jedynie taki sygnał przyjmuje. Dlatego też zostaje korzystać z jakiegoś konwertera sygnału, ale mogą występować zakłócenia, sygnał będzie gorszej jakości lub też może nie działać to wcale.

Godzinę temu, ArnoldAnhilator napisał:

Przyszedł mi do głowy Asus GTX 1060 6 gb turbo (ok 1230 PLN - sorry, za dużo modeli tej samej karty, idzie się w tym pogubić).

Słaby wybór. Jeśli już GTX 1060 6GB to najlepiej patrzeć na MSI Gaming albo na Palit JetStream.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, biorę uwagi co do karty pod uwage.

 

Kwestia procków, płyty i pamięci. NIe interesuje mnie OC (i tak nigdy tego nie robiłem, więc nie będę dopłacać za hipotetyczną możliwość).

i5-6400 - jaka płyta i pamięci? (8gb)

a warto wziąć pod uwagę i5-4460? wtedy idzie tutaj porównawczo przyciąć koszta na płycie i RAM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Nówki, interesuje mnie gwarancja. Nie mam czasu na badanie, czy dana używka jest sprawna.

Dobrze, takie coś mi wyszło:

- Palit gtx 1060 jet stream 6gb

- i5-7400

- asus h110m-k

-silentium vero l1 600w

- hyperX ddr4 fury black 8gb

 

Dysk twardy i napęd ode mnie. Obudowa do 200 pln powinna się zamknąć, a całość ok. 3050. Ma sens? Śmiało proszę punktować, bo pojęcie mam niewielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

https://www.morele.net/inventory/info/SmGG0G/

Płyta B250 - H110 może wymagać aktualizacji. 

Dałem też mocniejszy procek. Karta Gigabyte - też fajny model i lepiej wyceniony od Palita.

I wrzuciłem konwerter bo inaczej nie podłączysz monitora do karty. Przy czym trzeba mieć świadomość, że te konwertery działają różnie - raz działają, innym razem sprawiają problemy. Niestety to trochę loteria i najlepiej byłoby wymienić monitor, no ale jak nie masz kasy, to można zaryzykować z konwerterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam osobiście rozważył jeszcze dorzucenie 26 złotych do płyty z czterema slotami na RAM

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-ds3h-b250-ddr4-hdmi-dvi-vga-matx-976046

Jakoś nie widzi mi się mobas za 3 stówy, który ma tylko 2 sloty.

 

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...