Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Veso79

Ominięcie serwera przy łączeniu się z internetem

Polecane posty

Witam 

W sieci znajduje się kilka komputerów które mają dostęp do internetu dopiero po uruchomieniu serwera MS server 2003, Jest to dość kłopotliwe i trwa bardzo długo (serwer bardzo powoli się uruchamia) i jest to stary złom :<

Punktem wyjściowym jest switch Des-3028 na który mogę się zalogować.

i teraz pytanie czy można skonfigurować go tak (tego switcha) aby serwer nie był potrzebny? i każdy uruchomiony komputer natychmiast pobierał dane konfiguracyjne i łączył się z internetem bez przeszkód? (bez potrzeby uruchamiania serwera)

Mogę udzielić kolejnych potrzebnych informacji. Proszę o pomoc osoby które mają jakieś doświadczenie w tym temacie :)

Pozdrawiam!

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłada, że wszystkie komputery są w domenie Active Directory, więc ich dane konfiguracyjne (łącznie z kontami i wszystkimi uprawnieniami) są przechowywane na serwerze. Żeby to obejść, to trzeba by usunąć te komputery z domeny. 

BTW, takie serwery mają to do siebie, że pracują 24 / dobę, 7 dni w tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputery robocze mają zainstalowany system Windows Vista.

Czy muszę coś przekonfigurować na switchu żeby każdy komputer roboczy sam sobie pobierał dane konf. do połączenia z internetem (bez pomocy serwera)?

Czy wystarczy tylko usunąć te jednostki z domeny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer do dokładnie Microsoft Windows Small Business Server 2003 R2

 

Czy zamiast bawić się w przestawianie mogę go sformatować i zrobić z niego zwykłą stację roboczą?

Czy pozostałe komputery wtedy same będą się już łączyły z internetem?

Proszę o potwierdzenie lub instrukcję jak usunąć domenę albo komputery z tej domeny żeby wreszcie to działało bez serwera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie da takiej instrukcji, bo nie dałeś absolutnie żadnych informacji na temat konfiguracji całego systemu. Jeśli np. na tym serwerze jest serwer DHCP, to jego zaoraniu nie będzie działać nic. Można spróbować odpiąć komputery od domenu, ustawić statyczne IP i zobaczyć co się stanie. Ale bez większej ilości szczegółów, to możemy sobie pogdybać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest DHCP / SQL /ISA/SQL ITP <są takie ikonki na pulpicie>

Jest też uruchomiony serwer SQL 

Powiedz co mam dokładnie podać to zrobię printscr i wkleje albo podam informacje.

A co w przypadku zniszczenia serwera / albo awarii ? nie wystarczy się podpiąć do switcha i tam coś pozmieniać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Może podam więcej szczegółów:

- Jest to stara pracownia komputerowa w szkole SBS2008 - chcę trochę ją usprawnić aby łatwiej się z niej korzystało)

- Wszystkie komputery posiadają system Windows Vista (32-bitowy system operacyjny)

- Serwer: Microsoft Windows Small Business Server 2003 R.

- Na serwerze są zainstalowane usługi: IPAT Server Console, ISA, IIS, DNS, SQL, WDS, WSUS, Użytkownicy i komputery AD,

- Wyjściem jest switch Des-3028, na który mogę się zalogować i zmieniać rożne opcje

Jaki jest mój cel:

Chce zmienić ten serwer w zwykłą stację roboczą, usunąć potrzebę logowania się do domeny i stworzyć bezpośredni dostęp do internetu (bez potrzeby uruchamiania serwera, po prostu uruchamiam zwykłą stację roboczą i po chwil ona sama pobiera sobie dane konfiguracyjne i łączy się z internetem.

 

Co zrobiłem:

Chcąc usunąć potrzebę logowania się do domeny zwykłej stacji roboczej - wyłączyłem lokalnego agenta (IPAT) i dopiero wtedy mogłem sformatować pojedynczą stację roboczą i zainstalować "swieżą" viste gdzie uczeń loguje się bez hasła i potrzeby logowania do domeny.

I tu pytanie czy mogę z serwera usuną "IPAT SERVER Console" poprzez dodaj/usuń programy ? Czy jest mi to do czegoś jeszcze potrzebne ?

Obecnie na zwykłych stacjach roboczych mogę pracować alę połączenia sieciowe nadal są zależne od serwera -tj. bez uruchomienia serwera żadna stacja robocza nie posiada dostępu do internetu. 

Chce wiedzieć co muszę zrobić aby ten serwer już nie był potrzebny.

Oraz czy muszę coś przestawić na switchu? i/lub dokupić np. jakiś router?

Jeżeli ktoś w celu pomocy potrzebuje czegoś bardziej konkretnego to proszę o napisanie, wkleję odpowiednie informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie masz tam KMSa lub czegoś podobnego, to możesz zastąpić ten serwer routerem. Jedyny problem jest taki, że wszystkie systemy będziesz musiał ręcznie skonfigurować, żeby działały tak, jak chcesz - problem może być z ustawieniem odpowiednich uprawnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...