Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Snorko2

Nowy stary dysk twardy

Polecane posty

Hej, szybkie pytanko. Otóż mój laptop Lenovo Z-50-70 ma półtora roku. Pół roku temu siadł dysk, reklamowałem, mieli się odezwać mailowo, cisza, olałem to, bo zależy mi na czasie i na funkcjonującym laptopie. Pożyczyłem dysk od znajomego i na razie on jest, ale muszę oddać. Tutaj pojawia się pytanie, czy kupować ten sam dysk jaki był wcześniej? Czy może pokusić się o coś innego? Dodam, że dysk wołałbym do 200zł, no i 1TB? 500MB to mało.

 

I teraz tak, podaję specyfikację wszystkiego co wiem i mam, jeśli coś trzeba, to dawać info. 

Procek: Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz, 2394 MHz x4

Dysk jaki był: Seagate SSHD 1TB

 

I tak troszkę się przeraziłem ile ten dysk jest warty, 350zł, to jakaś wersja SSHD, nie mam pojęcia, dawno nie siedziałem w sprzęcie. Co doradzacie? SSHD? HDD? Jakie tam wchodzą do laptopów? Brać inny, tańszy, lepszy? Mówię, wolałbym 200zł, 250 jeszcze przejdzie, chyba, że ceny od 300 do laptopów wchodzą, to się trochę zdenerwuję, że lenovo to olało.

 

Dziękuję z góry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, webtom napisał:

Tematy o zakupach laptopów, netbooków, akcesoriów, itp. (oraz o wymianie podzespołów w laptopach) zakładamy w dziale "Laptopy i netbooki".
Wątek został przeniesiony.

@Snorko2
Na pewno chodzi o zasilacz? ;)

Dzięki, wybacz, nie mogłem odpowiedniego wątku znaleźć. Jaase, byłem trochę lewy jak to pisałem, poprawione. Dzięki.

14 godzin temu, Bull3t napisał:

Hitachi Travelstar 7K1000 to bardzo dobry dysk (sprawdzony producent, 3 lata gwarancji, przyzwoita wydajność), sugeruję zainteresować się właśnie tym modelem.

Hmm, okej, wezmę pod uwagę. Zobaczymy co powie reszta. Jak to jest z zestawem? Szyny do montowania dostajemy w zestawie, czy to były szyny w zestawie z laptopem? Coś u mnie nie pykało przy wymianie dysku i nie wiem jak to teraz będzie wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna Ci aż tak duży obszerny dysk. Ja osobiscie proponował bym zmiane na dysk SSD 250 gb: https://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html

SSD jest znacznie szybszy od tradycyjnego dysku czy też SSHD, pamięci jest mało mi osobiscie 250 gb spokojnie wystarcza mam też zewnętrzny ale tam tylko 100 GB zapełnione :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 14:22, Gajwer257 napisał:

Potrzebna Ci aż tak duży obszerny dysk. Ja osobiscie proponował bym zmiane na dysk SSD 250 gb: https://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html

SSD jest znacznie szybszy od tradycyjnego dysku czy też SSHD, pamięci jest mało mi osobiscie 250 gb spokojnie wystarcza mam też zewnętrzny ale tam tylko 100 GB zapełnione :)

Średnio, masa gier, danych, filmów itp. 250 to ZDECYDOWANIE za mało, 500 dla mnie to mało. 

 

Duża jest różnica między SSHD a HDD?

 

Jakieś inne propozycje dysków?


Edit: Chyba, że zdecyduję się na 500, ale SSHD. Bo ceny są masakryczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...