Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neito17

Rozwiązany: UPS (zasilacz awaryjny) - komputer praca/gry

Polecane posty

Witam!

Chciałbym zakupić zasilacz awaryjny do dwóch komputerów. Po jednym dla każdego.

Pierwszy komputer (mój) służy mi do wszystkiego choć głównie do gier (wiem, że specyfikacja nieprzemyślana :wink: ):
- Silentium Deus M1 550W
- Gigabyte 990FXA-UD3 
- AMD FX-8320
- MSI GTX Gaming X 1060
- Monitor BENQ XL2720T

W przyszłości pewnie wymienię płytę główną i procek, żeby mieć coś z półki Kaby Lake, dlatego warto by w moim przypadku założyć, że będę miał mocniejszy zasilacz główny np. 650W(?).

Drugi (rodziców) służyć będzie do pracy i planuję kupno czegoś podobnego do tej specyfikacji:
- http://www.morele.net/inventory/info/Dvvtwu/3
- Monitor Iyama Prolite B2712HDS-1

Wiem, że w tej chwili zasilacze dzielą się na aktywne/pasywne i że nie każdy UPS można zakupić dla danego zasilacza dlatego potrzebuję Waszej pomocy, żeby się zorientować, co mogę kupić i w jakim przedziale cenowym dla potrzeb domowych.

Dodam jeszcze (bazuje na artykułach), że chodzi mi o UPS, który podtrzyma pracę komputera na kilka(naście) minut, aby móc wszystko zapisać i wyłączyć w sytuacji odcięcia prądu.

Jeśli o jakiś informacjach zapomniałem, to przepraszam i postaram się je dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Neito17 napisał:

dlatego warto by w moim przypadku założyć, że będę miał mocniejszy zasilacz główny np. 650W

Zważywszy, że nawet zestaw oparty na ośmiordzeniowych Ryzenach/Broadwellach-E po podkręceniu z GTX 1060 może pobierze w porywach ~400W to wymiana zasilacza nie jest konieczna (a jeśli już to myślałbym o wymianie na coś typu Corsaira RM550X, czy Bitfenix Whisper M 550W).

Co do zestawu dla rodziców:

Do pracy w czym ma być przeznaczony? Ale abstrahując od tego, to 240-275GB SSD są lepiej wycenione (Crucial MX200 375GB, A-Data SU800 256GB). Poza tym obudowa nie budzi specjalnego zachwytu (sugerowana dopłata do BrutusaQ300, jeśli ma być mała). Jeśli to ma być 27" monitor FHD to AOC i2769Vm, czy LG27MP65HQ-P się nadadzą. Jako domowy UPS to pewnie nawet taki PowerWalker wystarczy, ale jeśli ma podtrzymywać komputer przez *naście minut to cena się może zwiększyć wielokrotnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw niedawno mi polecali chłopacy tu na forum, ale to była budżetówka dla wujostwa, a dla rodziców pomyślę o czymś droższym także zestawem (koszykiem) aż tak nie należy się sugerować.

Jeśli chodzi o mnie, to myślałem o jakimś Skylake'u jeśli nie Kaby Lake, a nie Broadwell-E w przyszłości. Od AMD wolę jednak uciec, a Ryzen'y po testach nie wróżą jakiejś świetlanej przyszłości w gamingu.

Sądzisz zatem, że ten PowerWalker starczy nawet pod mój komputer? Wiadomo, że jeśli wywali prąd, to natychmiast będę wyłączać, ale jako użytkownik Windowsa 10, zawsze mogę niefortunnie trafić na jakąś aktualizację, także 4-5 minut to wydaje mi się takie zdroworozsądkowe minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Neito17 napisał:

a dla rodziców pomyślę o czymś droższym także zestawem (koszykiem) aż tak nie należy się sugerować

Pytanie: a potrzebne jest im coś lepszego? Wprawdzie Office bardzo dobrze skaluje się wraz ze wzrostem dostępnej liczby wątków, ale jak nie mają zamiaru obsługiwać zagnieżdżonych dokumentów, ogromnych tablic itp., tudzież jakoś na poważniej obrabiać multimediów, to tak średnio im coś więcej niż Kaby Lake'owe 2C/4T jest potrzebne.

3 minuty temu, Neito17 napisał:

Jeśli chodzi o mnie, to myślałem o jakimś Skylake'u jeśli nie Kaby Lake, a nie Broadwell-E w przyszłości. Od AMD wolę jednak uciec, a Ryzen'y po testach nie wróżą jakiejś świetlanej przyszłości w gamingu.

W porównaniu do i5K lub i7K@4,5GHz+ to wypadają ośmiordzeniowce średnio. Ale 4C/8T będą w podobnej cenie, co i5-7400 - i5-7600 i pewnie będą miały w miarę porównywalną wydajność.

Bardziej w tym porównaniu mi chodziło o fakt, że twój zasilacz poradzi sobie nawet z podkręconymi procesorami o TDP 140W+ z GTX 1060 (abstrahując od ogólnego faktu, że Duesy są meh...).

7 minut temu, Neito17 napisał:

Wiadomo, że jeśli wywali prąd, to natychmiast będę wyłączać, ale jako użytkownik Windowsa 10, zawsze mogę niefortunnie trafić na jakąś aktualizację, także 4-5 minut to wydaje mi się takie zdroworozsądkowe minimum

Jak trafi na większą aktualizację, to nawet godzina może nie pomóc, ale od czego są punkty przywracania systemu. Jeśli nie będziesz w tym samym czasie obciążał procesora oraz karty graficznej to +/- z 10 minut powinien wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irenez napisał:

Pytanie: a potrzebne jest im coś lepszego?

Chcę kupić im coś, co co będzie bardzo wydajne na OFFICE'a, obróbkę w Corelu, oglądanie filmów w FullHD i przy założeniu, że potrafią koszmarnie zaśmiecać system także chcę żeby to było coś na wyrost.

2 godziny temu, Irenez napisał:

bstrahując od ogólnego faktu, że Duesy są meh...

Nie mogę na razie powiedzieć o nich złego słowa, ale znam tę opinię i to był dodatkowy powód dla którego mógłbym chcieć wymieniać zasilacz, ale to temat na inną rozmowę. 

 

No dobra czyli kupuję ten. Czy orientujesz może czy wymagane jest instalowanie tego oprogramowania czy jest to tylko dodatek dla większej kontroli? W opiniach czytam, że różnie się sprawuje w instalacji i jest mało intuicyjny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Neito17 napisał:

przy założeniu, że potrafią koszmarnie zaśmiecać system

Na to lekarstwem jest SSD. Jeśli potrafią zaśmiecić tak system, że SSD nie pomoże to jedynym w sumie lekarstwem jest konto z ograniczonymi uprawnieniami. Zakładając, że przez Corela rozumiemy też Paint Shop Pro, to przy normalnym użytkowaniu upgrade'y powyżej i5-7500 nie mają sensu.

14 godzin temu, Neito17 napisał:

Czy orientujesz może czy wymagane jest instalowanie tego oprogramowania czy jest to tylko dodatek dla większej kontroli? W opiniach czytam, że różnie się sprawuje w instalacji i jest mało intuicyjny. 

Lepiej zainstalować niż nie (chociażby dla opcji konfiguracyjnych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Neito17 napisał:

No dobra czyli kupuję ten. Czy orientujesz może czy wymagane jest instalowanie tego oprogramowania czy jest to tylko dodatek dla większej kontroli? W opiniach czytam, że różnie się sprawuje w instalacji i jest mało intuicyjny. 

Przede wszystkim jest strasznie ciężki. To jest naprawdę kiepsko napisany kod w Javie.

Jeśli chcesz coś z porządnym zarządzaniem (i wykonaniem, ale to tak na boku), to wybór właściwie zaczyna sie kończy na UPSach od APC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez Niekoniecznie (patrz wyżej). Jasne, temu produktowi daleko jest do tych APCków za parę tysięcy, ale i tak są to dosyć dobrze wykonane produkty. No i łatwo w nich wymienić akumulator, jeśli coś się z nim stanie, więc w przeciwieństwie do większości konkurencyjnych produktów awaria akumulatora nie oznacza konieczności kupna nowego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...