Aust

Intel Pentium G4560 i Mass Effect Andromeda

Witam,

Planuję zakup nowego komputera i rozważam zakup Intel Pentium G4560, alternatywom jest i5-6600. Ze względu na dużą różnicę w cenie wolał bym jednak G4560.

W dzisiejszym newsie na cdaction.pl (https://www.cdaction.pl/news-49037/mass-effect-andromeda--porownanie-wygladu-i-testy-wydajnosci-na-pc-wideo.html)
Pojawiła się informacja, że procesor tak naprawdę nie ma znaczenia.

Moje pytanie brzmi: czy G4560 da sobie radę i czy podobnie jak ME Andromeda, w innych grach procesor nie ma dużego znaczenia?

Mój cel to
30fps+ w 1440p

Oprócz procesora planuję zakupić GTX 1060 6GB oraz 8GB RAM (kolejne 8GB w późniejszym terminie)

Dziękuję i Pozdrawiam
Aust

0

36 minut temu, Aust napisał:

Moje pytanie brzmi: czy G4560 da sobie radę i czy podobnie jak ME Andromeda, w innych grach procesor nie ma dużego znaczenia?

To już zależy od konkretnego tytułu lub lokacji (test).

1

Aczkolwiek zasadniczo to GTX 1060 i RX 470/480 to już bywają za wysokie progi do G4560 i spodziewałbym się raczej, że w przyszłych grach będzie wypadał on relatywnie gorzej niż lepiej (bo po wejściu na rynku Ryzenów jednak gry zaczną powoli być optymalizowane pod 4 rdzenie+).

1

Dziękuję za odpowiedzi :)

Na razie się wstrzymam z zakupem, bo jeszcze mi się nie spieszy. Poczekam na jakieś dobre przeceny i może upoluję i5-6600.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.