Gombrowicz

Skrzynia + monitor do 4000/4500 PLN

Cześć,

Znajomy polecił mi to miejsce aby zgłosić się w takiej sprawie. Potrzebuję złożyć taki zestaw głównie do grania w najnowsze tytuły (andromeda, for honor, civ vi) na przyzwoitych detalach (może nie ultra, ale b.wysokich/wysokich). Zależy mi na jak najtańszym rozwiązaniu, który zaspokoi moje potrzeby. Im niższa cena, tym lepiej. Jeżeli chodzi o monitor to myślę, że 22" będzie wystarczający. Dodatkowo jak widzicie szansę na aktualizacje od nvidia wspierającą DX12? Warto zainwestować w geforce czy bardziej opłacalny będzie radeon? Nie preferuję żadnego z producentów, dlatego skłaniam się po prostu ku jak największej wydajności w tym budżecie.

Dodatkowo ostatnio słyszałem o rozwiązaniach, gdzie z poleasingowych serwerów robiono stacje do grania. Podobno bebechy są bardzo wydajne, jedynie kartę graficzną trzeba dokupić, a i cenowo bardzo atrakcyjnie to wygląda. Słyszeliście o tym lub czy jesteście w stanie ocenić czy takie rozwiązanie jest sensowne/opłacalne?

Budżet na komputer: max 4000-4500 PLN

• Części do kupienia: skrzynia + monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry
  • Preferowany sklep: morele (może być inny jeżeli atrakcyjniej cenowo wypadnie)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: za 1-2 tyg
  • Dodatkowe uwagi:
0

Można wziąć mniejszy monitor - Samsung LS22F350FHUXEN (po użyciu kodu cena wynosi 429 zł - info znajdziesz na stronie głównej moreli), jeśli słowo "wystarczający" oznacza, że nie chcesz większego.

0

Kable dołączane do monitorów zazwyczaj są dosyć kiepskiej jakości, więc na to specjalnie bym nie patrzył.

0

3 godziny temu, Bull3t napisał:

Mi się tylko wydaje, czy Samsung - w przeciwieństwie do analogicznie nazwanego modelu 24'' - zastosował tutaj matrycę TN (zamiast PLS aka IPS)?

0

To nie jest kwestia tego, czy kabel się nadaje, tylko tego jakiej jest jakości. Kable kiepskiej jakości potrafią powodować różne dziwne błędy, w skrajnym przypadku mogą również uszkodzić kartę graficzną (źle wykonane kable DP). Ten kabel, który zalinkowałeś zalicza się do kategorii kabli słabych i kable dołączane do monitorów zazwyczaj są podobnej jakości.

0

17 minut temu, webtom napisał:

...zastosował tutaj matrycę TN (zamiast PLS aka IPS)?

Faktycznie. Nie było tematu. ;)

0

W takim razie mógłbyś polecić mi jakiś kabel lub powiedzieć w jakim przedziale cenowym można zdobyć przyzwoity kabel HDMI?

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.