Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sle3zk

Rozwiązany: Problem z instalacją sterowników iGPU, i5 7400.

Polecane posty

Witam, nie zaglądałem na te forum od dawna ale w piątek przyszedł do mnie kurier z komponentami PC.
Wszystko ładnie i pięknie, złożyłem, zainstalowałem windowsa, pobrałem to co miałem pobrać. Niestety ale dopiero wczoraj przypomniałem sobie o sterownikach do iGPU, gdyż chciałem zainstalować LoLa. Sterowników jak się okazuje, zainstalować nie mogę. Najpierw pobrałem same sterowniki ze strony intela- dedykowane do Kaby Lakeow, zawsze wyskakiwał błąd "This computer does not met the minimal requirements for installing the softwere". Więc pobrałem Intel Driver Update Utility, zeskanowałem i pobrałem sterownik który został pokazany jako odpowiedni. Ta sama bajka.
Specyfikacja mojego komputera to;
i5 7400/ Gigabyte GA-B250M- D3H/ HyperX 2*4gb ddr4 211MHz i używam systemu windows 8.1 Professional N 64bit więc nie widzę problemu. :/ 
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest aktualny? Czasem takie cyrki zdarzają się, gdy system nie ma jakichś wymaganych łatek. Jeśli wszystko jest aktualne, to posprawdzaj, czy inne sterowniki do układów Intela są poinstalowane i aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^
Nie jestem pewien, czy jest aktualny. Instalowałem co miałem. Jako, że zbytnio w temacie czysto systemowym nie siedzę, wiesz jak mogę to posprawdzać? Ewentualnie czy istnieje program który zeskanuje i zobaczy czy wszystko jest aktualne? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam system, to odpal Windows Update - on powinien zadbać o to, żeby wszystko było aktualne. Jeśli chodzi o sterowniki, to jest nieco gorzej, ale dobrym startem jest poinstalowanie sterowników, które znajdziesz na stronie producenta swojej płyty głównej - zazwyczaj nie są aktualne, ale są wystarczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować też wejść w menedżer urządzeń rozwinąć zakładkę karty graficzne kliknąć prawym przyciskiem myszy na pozycje która pojawi się w rozwinięciu następnie wejść w  aktualizacja oprogramowania sterownika wybrać opcje przeszukaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania i wskazać folder w którym znajdują się pobrane pliki sterownika. Zaznacz opcje uwzględnij podfoldery i kliknij dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w internecie i niestety okazuje się, że Kaby Lake rzeczywiście nie jest w pełni wspierane w Windowsach 7, 8 i 8.1. Nie ma sterowników do iGPU, pojawiają się problemy ze stabilnością.

http://www.tomshardware.co.uk/intel-kaby-lake-core-i7-7700k-i7-7700-i5-7600k-i5-7600,review-33752-2.html

Cytuj

Based on our initial testing, we can confirm that HD Graphics 630 does not function correctly under Windows 7 and 8.1. Both operating systems install generic drivers for the display adapter, even after applying the latest drivers and updates, so many core features remain unavailable. We also experienced stability issues with Windows 7 that might even negate using an add-in GPU as a workaround.

Jedyne wyjście to przejście na Windows 10 lub Linuksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...