Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

7sebol7

Wymiana zasilacza

Polecane posty

Cześć, ostatnio wymieniłem kartę graficzną i płytę główną, obecna konfiguracja:

- zasilacz ATX Corsair 450W VS 

- CPU LGA 1150 i5-4440 3.10 GHZ

-  RAM DDR3 8 TV 1600Mhz

- GeForce GTX 1060 OC 6GB

- płyta główna Gigabyte GA-B85-D3V-A

- obudowa Zalman Z1

Teoretycznie ten zasilacz miał pociągnąć. Niestety kiedy odpalam Wiedźmina 3, są momenty ze wentylator zasilacza na chwilę przyspiesza, co generuje wysoki hałas. Dzisiaj tak się rozkrecil, że musiałem zresetować kompa, bo nie chciał przestac. Zasilacz ma 3 lata. Zapewne będę musiał go wymienić, pytanie tylko na jaki. Może jednak 550W musi być? Sa takie Corsairy, przy większym zapasie mocy, może nie będzie tak dowalal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zasilacz, przystawialem ucho przy zdjetej obudowie. Ciepło jakoś szczególnie też tam nie było, karta grafiki wyżej nawet nie zalaczala wentylatorów. Zakup zasilacza to i tak już dodatkowe koszty, myślałem że nie będzie problemów. Corsairy były zwykle polecane ze względu na dobry stosunek jakości do ceny, wiadomo nie chce wydać dużo, ale też żeby nie było że przy jakimś innym będzie to samo. Chyba że ze starości nie wariuje ten zasilacz? W sumie pod takim obciążeniem nigdy prędzej nie chodził.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka aktualizacja, przez ostatnie 2 dni było w porządku, dzisiaj zaczął kręcić, ale przy przeglądaniu stron internetowych. Kiedy położyłem komputer na boku obudowy, wentylator ustal. Najwyraźniej zglupial, ale jak myślicie, nie lepiej na wszelki wypadek trochę mocniejszy kupić? I ogólnie zostać przy firmie Corsair?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to co rozumiesz przez "kręci"? Skoro problem ustał po położeniu obudowy na boku, to ja obstawiam, że wentylator wcale nie zwiększa obrotów tylko zaczyna brzęczeć/rzęzić/chrobotać/itp., innymi słowy łożyska w wentylatorze się psują i nie ma to żadnego związku z elektroniką w zasilaczu ani jego nagrzewaniem się. Generalnie mógłbyś wymienić sam wentylator (jeśli zasilacz nie jest już na gwarancji lub nie ma znaczenia jeśli ją unieważnisz przez podmianę wentylatora)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...