Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Wymiana grafiki 1060 vs 970

Polecane posty

Witajcie 

Przymierzam się do wymiany wysłużonego GTX 650 1GB na coś z większym ramem ale z umiarkowanej półki cenowej. Rozważam czy do sprzętu z sygnaturki warto wrzucić GTX 970 lub 1060 i która byłaby optymalniejsza. Mimo że 1060 to nowsza technologia i ma więcej pamięci to w testach w większości gier to 970 oferuje więcej fpsów poza tym można ją jako używkę dość tanio wyrwać w porównaniu do 1060. Która karta waszym zdaniem to lepszy wybór ??? I czy w ogóle na ten sprzęt to nie za dużo (choć w przyszłości planuję przesiadkę na i5)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d_j_siwy napisał:

Mimo że 1060 to nowsza technologia i ma więcej pamięci to w testach w większości gier to 970 oferuje więcej fpsów

Czekaj, czekaj - nie mieszasz przypadkiem wersji 3GB (która rzeczywiście ma mniej pamięci od 970tki, a wydajność z grubsza zbliżoną) i 6GB (która ma więcej pamięci i wydajnościowo konkuruje raczej z GTX 980)?

W pierwszej problemem jest vRAM - 3GB jest obecnie na styk, a RX 470 w niższej cenie oferuje dodatkowy 1GB pamięci, lepsze chłodzenie (za ~900 zł można wyłapać 2-wiatrakowe modele od MSI/Sapphire/XFX, podczas gdy 1060tkę w takiej cenie ciężko znaleźć nawet w bardzo budżetowych wariantach), no i ostatnimi czasy mniej problematyczne sterowniki. Co prawda 470tka przegrywa w DX11, ale odbija to w nowszych API (DX12/Vulcan), co IMHO czyni ją dużo rozsądniejszym wyborem.

Natomiast co do wariantu 6GB - tutaj można powtórzyć to, co wcześniej, ale zamiast RX 470 wstawiając MSI RX 480 8GB Gaming X (szkoda, że ostatnio nieco podrożała, ale za ~1250 zł nadal ciężko o konkurencję).

Przy czym łączenie karty z tej półki z i3 to jednak dosyć mierny pomysł - byłoby wysoce wskazane, żebyś to ~600 zł na używaną i5 znalazł jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, webtom napisał:

W pierwszej problemem jest vRAM - 3GB jest obecnie na styk

Tak w sumie to już nawet na styk nie jest, bo w coraz większej ilości gier to ograniczenie przy karcie o tej wydajności. Pierwsze lepsze przykłady to Resident Evil 7 (gdzie jest tragedia) czy beta Ghost Recon Wildlands (gdzie jest wyraźna strata fps w stosunku do 6GB). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram głównie w starsze tytuły z reguły kilkuletnie, LoL-a i WoTa który przy swoim leciwym DX niewiele może z fpsami. Monitorek też nie jest jakiś wypaśny ot 24 cale w FHD i nie zamierzam z jakiegoś ultra i innych hiper-fifer korzystać. Dla mnie Wiedźmin czy gta na wysokich jest już wystarczające a mój GTX przy 1 GB ramu nie pozwala nawet na tyle więc chcę coś lepszego ale na tyle że jak w przyszłości (czytaj min pół roku między zmianą grafiki a prockiem) zmienię CPU nie byłaby za słaba. I nie zamierzam w jakieś wypaśne Rezidenty7 czy inne wynalazki grać bo zanim znajdę czas by ugrać te starsze tytuły co posiadam w kolekcji to wyjdzie pewnie GTX 1180 a i5 będzie przeciętnym prockiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że zarówno GTX 970 jak i GTX 1060 3GB to kiepskie opcje na ten moment. GTX 970 jako używka za maks 800 zł jeszcze od biedy by uszedł, ale i tak lepszym pomysłem jest inwestycja w RX 470.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakoś od zarania dziejów mój blaszak "czerwonego" nie widział tylko samych "zielonych" być może przez ciągnącym się od zarania problemem ze sterownikami i płynnością w niektórych grach. Cóż zatem proponujesz mości Dirian ? Pociułać i dołożyć do 1060 (6GB) czy też może zwiększyć grafikę na adekwatną do obecnych bebechów (myślałem o 1050 które i tak jest x razy lepsze od mojego 650) a później (mniej więcej za rok) myśleć o zmianie na i5 i jakiegoś 1060-1070. Moja grafika już w niektórych tytułach się poci (GTA V,  Wiedźmin 3) a chciałbym w miarę komfortowo pograć i chociaż móc odpalić pół roku po premierze Andromedę której moje leciwe 650 może nie radzić. I czy duża różnica jest między 1050 a 1050Ti w wydajności (wiem że w ti jest więcej ramu ale jest i droższa i chyba mniej opłacalna tak mi się wydaje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na razie wymiana CPU nie wchodzi w grę, to moim zdaniem nie ma sensu kupować GTX 1060. Szczerze mówiąc, to jak chcesz przyzwoicie pograć w nowe gry, to po prostu wsadź sobie GTX 1050 TI - https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gdddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/ - i graj ;) Nie będą to detale ultra, ale średnio-wysokie z niezłą ilością fps spokojnie w większości gier osiągniesz. GTX 1050 jest stówę tańsza a wolniejsza (czasami to nawet 5-10 klatek w nowych grach) no i mniej VRAM - wg. mnie nie warto oszczędzać. Za ~ 660 zł 1050 Ti jest w porządku.

A za rok, jak zgromadzisz trochę kasy, to sprzedasz tą 1050 Ti z niezbyt wielką stratą (podejrzewam, że może z góra ~ 150-200 zł stracisz) i kupisz i5 i jakąś wydajniejszą grafikę (może do tego czasu wyjdzie coś nowszego, albo jakieś odświeżone modele współczesnych kart).

PS Problemy ze sterownikami AMD wyeliminowało już dawno i dziś mało kiedy są one problematyczne. Chyba nawet NVIDIA ma częściej wpadki w tej kwestii, bo puszczają co chwilę nowe sterowniki, które nie zawsze są dopracowane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to pewnie i tak zrobię a czy warto kupować tą tańszą wersję i 5 czy lepiej pociułać do tych demoniastych z literką K? w sumie na LGA775 w oc się bawiłem ale nie jest to mus  i ciekawi mnie czy taki standardzik 4570, 4460 by wystarczyły i jaka w zasadzie jest różnica między nimi bo oba mają 3,2 taktowanie choć domyślam się że im wyższa 2 cyferka tym lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor z "K" nie ma u ciebie sensu bo masz płytę, na której go nie podkręcisz.

i5 4570 ma nieco wyższe taktowania w trybie Turbo.

Ogólnie to procka szukałbym używanego - nowe są niezbyt opłacalne. A że procki się praktycznie nie psują, to ryzyka wielkiego nie ma przy zakupie używki... Przykladowo - http://allegro.pl/intel-core-i5-4570-gwarancja-i6729954917.html - 300 zł taniej od nówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze małe pytanie na koniec czy ta karta ZOTAC jest warta żeby kupić czy lepiej coś ze stajni MSI  czy GIGABYTE wziąć? U mnie karta zotaca jest za 695zł i mój znajomy z salonu mówi że na zotaca jest 5 lat gwarancji ale ani w morele ani w innych internetowych tego nie widać- jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, d_j_siwy napisał:

U mnie karta zotaca jest za 695zł i mój znajomy z salonu mówi że na zotaca jest 5 lat gwarancji ale ani w morele ani w innych internetowych tego nie widać- jak to jest?

Należy dokonać rejestracji karty na stronie producenta, wtedy masz 5 lat gwarancji. Sklepy uwzględniają jedynie gwarancję w podstawowym wymiarze (przed rejestracją).

Ten model jest ok, ale nie można wymagać od niego jakiejś wybitnej kultury pracy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak planujesz wymienić kartę za jakiś czas to nie widzę sensu brać Zotaca. Ta gwarancja 5 lat jest i tak tylko na 1 właściciela, więc jak sprzedasz kartę to kupujący będzie miał 2 lata gwarancji (odjąć czas ile trzymałeś grafę u siebie), no chyba że będzie załatwiał procedurę gwarancji przez ciebie, no ale to raczej bez sensu się w takie coś bawić...

Jak już dopłacać, to wziąłbym http://www.emag.pl/karta-graficzna-palit-geforcer-gtx-1050-ti-dual-oc-ne5105ts18g1d/pd/DT02Y7BBM/ - 2 wentyle i wtyczka PCI-e, wiec też szansa na lepsze podkręcenie karty gdybyś chciał się w to pobawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zotac ma wysokie taktowanie w standardzie wyżej od palita i też 2 wentyle a karty nie chcę podkręcać z resztą nigdy grafy nie kręcę bo jest to bardziej szkodliwe dla sprzętu jak w wypadku proca. Chodzi mi o dobrą kartę, w miarę cichą, bez potrzeby podkręcania a w sklepie w którym będę brał między nią a msi oc jest dycha różnicy a zotac i tak fabrycznie ma ciut wyższe takty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, d_j_siwy napisał:

Zotac ma wysokie taktowanie w standardzie wyżej od palita i też 2 wentyle a karty nie chcę podkręcać z resztą nigdy grafy nie kręcę bo jest to bardziej szkodliwe dla sprzętu jak w wypadku proca

Wolisz gdy producent podkręca za Ciebie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sev - owszem gwarancję realizuje Palit a rękojmię sklep - i to doskonale wiem (znam to prawo i procedury bo w handlu robię) ale gwarancję mogę realizować dwoma drogami - bezpośrednio (opłacalne w przypadku opcji door to door gdzie nie ponoszę kosztów bo sprzęt odbiera kurier) lub poprzez sklep który ma obowiązek sprzęt przyjąć i na swój koszt (a w zasadzie Palita bo ten mu to rekompensuje) wysłać do serwisu Palita i nie ponoszę również kosztów, poza czasem który straciłem na zaniesienie karty do sklepu :) . Również można mieszać oba tryby reklamacyjne i raz korzystać z rękojmi a następnym razem z  gwarancji (np w tym wydłużonym 3 roku którego rękojmia nie obejmuje) , ale w sumie nie o tym rozmowa jest, tylko o zakupie karty a na ten temat nie powiedziałeś nic, choć w twoim przypadku domyślam się, że dokonałem dobrego (jak na ten zakres cenowy) wyboru i Palit w tej wersji będzie OK :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam pisać? Wycena GTXa 1050Ti jest jaka jest i dorzucanie nawet parudziesięciu złotych stawia pod sporym znakiem zapytania opłacalność tego zakupu. Problem jest tego typu, że za niewiele więcej niż 800 zł można dorwać RXy 470 (np. w RX 470 4GB od MSI jest dostępny za 849 zł w Proline), a to sprawia, że płacenie ponad 700 zł za GTXa 1050 Ti średnio się kalkuluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz ma 360W na linii +12V. Twój zestaw bez karty zjada maksymalnie ~100W. Zostaje 260W na kartę, więc zgadnij. ;) Ten zasilacz i mocniejsze karty by uciągnął. To jest kwestia tego ile możesz/chcesz wydać. Przez to, że stosunek cena/wydajność prezentuje się tak, a nie inaczej, to tańsze GTXy 1050Ti się jakoś kalkulują, droższe już nie bardzo. Jeśli już, to lepiej dorzucić nieco więcej do RXa 470, który jest sporo wydajniejszy, niż do droższych modeli GTXa 1050Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to i tak już ponad mój budżet - więcej nie dam rady wydać (u mnie ten radek 880 zł) a nie chcę wysyłkowo kupować chodzi mi o to czy wziąć tego Radeona Gigabyta czy wrócić do pierwotnie zakładanego Palita - zależy mi na nowej karcie bo ta na "Wieśku" kuleje i to znacznie - a idąc tokiem tu 100zł  tam 50 dojdziemy do  ponad 1000zł Planowałem pierwotnie wydać około 700zł i już 130 zł to sporo przekroczony budżet dla mnie więc doradź czy brać 1050Ti czy tego "Radka" z serii taki sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...