Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Predator495

Komputer 2500 +/- 200zł

Polecane posty

Witam :) Potrzebuję pomocy w złożeniu kompa.

  • Budżet na komputer: 2500zł +/- 200zł
  • Części do kupienia: cała skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry (głownie CS)
  • Preferowany sklep: morele
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): fullhd
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: w najbliższym czasie
  • Dodatkowe uwagi: brak

Na nacie znalazłem taką propozycję klik. Nadaje on się? Jeśli tak to proszę dodać do koszyka jakąś najzwyklejszą pasującą obudowę i przedstawić tutaj. Natomiast jeśli zestaw jest niezbyt dopasowany to prosiłbym o ułożenie czegoś sensownego w podanym wyżej budżecie ;) Z góry dzięki za pomoc :)        

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik + karta z proline - z grubsza nieco poprawiony zestaw podlinkowany w pierwszym poście (tam cena jest niższa ze względu na brak obudowy), choć tu i ówdzie nieco usprawniony: nieco szybszy procesor, ciut tańsza płyta, znacznie rozsądniejszy dobór RAMu (bo zapychanie na starcie obu slotów w wypadku, kiedy pojawiają się już pierwsze gry robiące użytek z >8GB, to jednak nie jest najlepszy pomysł), karta z o niebo lepszym chłodzeniem, no i rozsądniejszy zasilacz (tylko nie podmieniaj na gorszy elektrycznie wariant 500W), bo z tego co mi wiadomo, to ten Aerocool przesadnie sprawdzonym wyborem nie jest.

Całość wyjeżdża o 100 zł ponad powiększony budżet, no ale po prawdzie to nie za bardzo jest na czym oszczędzać (od biedy i5-6400 (odpada konieczność aktualizacji BIOSu) i VS450, czy wspomniany Vero L1 500W).

EDIT:
Aha, nie odniosłem się do Ryzenów - w takim budżecie póki co nic nie ma, najpewniej w przeciągu trzech-czterech miesięcy pojawią się jakieś alternatywy dla i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, webtom napisał:

Tak właściwie to w morelach w całkiem fajnej cenie jest Sapphire. Co prawda sam MSI postawiłbym ciut wyżej, ale nie na tyle, żeby dokładać do niej 37 zł, tym bardziej, że to już raptem 50 zł od RX 480 4GB w proline...

webtom zróbmy tak: złóż mi proszę dwa zestawy, jeden do 2,5k i drugi do 2,7k ;)  z każdego możemy wykreślić napęd optyczny i maksymalnie jak się da zaoszczędzić na obudowie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wyglądałby tak (oszczędność na procesorze średnio mnie przekonuje, no ale pola do manewru nie widzę), na pierwszy nie mam pomysłu.

Z tańszych bud do głowy przychodzi mi M20 (tańsza o 10 zł, a ma wentylator mniej i generalnie gorszą wentylację) i w ostateczności RG1 (choć zważywszy, że w standardzie ma tylko jeden wentylator, to trzeba by było dołożyć drugi, więc wcale tańsza nie jest). Jeszcze taniej są M10, czy małe Zalmany (np. T4), ale zakładając, że wzięcie którejś z droższych bud nie oznacza dla Ciebie utraty nerki, to przy podzespołach tej klasy bym się nimi nie interesował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...