Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiT

Komp do grania FHD 60fps na kilka lat, być moze dla YTbera

Polecane posty

Witajcie,

Zanim przejdę do ankiety napisze kilka słów wstępu.  Łatwiej będzie zrozumieć moje oczekiwania i ewentualnie skonfrontować je z  rzeczywistością. Aktualnie rozmyślam nad stworzeniem własnego kanału na YT. Tematy oczywiście okołogrowe, od samego początku chce się za to wziąć jak najbardziej pro. Po za samym graniem będę chciał też zapewnić materiały wideo wysokiej jakości. No więc granie, obróbka oraz renderowanie wideo  i przechwytywanie obrazu z PS4 w 1080p i jak największej liczbie klatek, z przyzwoitym bitrate.

OK przechodzimy do konkretów:

  • Budżet na komputer: 4,5k PLN; Można go nagiąć w razie wyraźnej potrzeby, ale kwota powyżej 5k była by juz dla nieakceptowalne bolesna na dana chwile i możliwości.
  • Części do kupienia: Sama skrzynia z podstawowymi komponentami.
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie.
  • Zastosowanie komputera: Granie W FHD z największa liczbą klatek, obróbka i rendering wideo, przechwytywanie obrazu z konsol.
  • Preferowany sklep: Morele, ewentualnie komputronik, chyba że znacie jakiś inny naprawdę dobry sklep.
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Stara 22 LG z rozdzielczością 1680x1050. Ma HDMI i DVI-D.  Stosunkowo szybko po zakupie kompa będę chciał kupić porządne Full HD.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Na początku na pewno nie, ale jeśli w przypadku Kaby Lake uda się osiągnąć ZNACZĄCY przyrost wydajności, warty zachodu bez długiej zabawy to czemu nie.
  • Termin zakupu komputera: miesiąc do 2. Na razie to wstępny rekonesans
  • Dodatkowe uwagi:

Chciałem oprzeć kompa na Core i5 7500 i bez potrzeby nie brać czegoś z K w nazwie chyba ze będzie to naprawdę opłacalne. Na początku chcialem  wziąć podrasowanego GTX 1060 6GB w wersji G1 gamming za około 1300. Teraz zastanawiam sie czy, podstawowa wersja GTX 1070 Od zotacka, za 1700 z 8GB nie byłaby lepszym wyjściem z zapasem mocy.

Zastanawiam sie nad 16GB RAM,  nie wiem czy 8 wystarczy. MOBO musi być w wersji ATX, mikro odpada, chce mieć kilka dodatkowych złączy, w jednym w jednym z nich będzie siedziała karta WiFi, albo ze strego kompa, albo nowa, poza budżetem. Byc może kiedyś kupie wewnętrzna kartę do przechwytywania obrazu. Dysk SSD jeśli dało by rade wepchnąć do budżetu, na system, kilka gier i programów  240-256 GB. Koniecznie na kościach MLC.

Uff, to chyba na razie wszystko. Dzięki za cierpliwość w czytaniu tego wszystkiego xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PiT napisał:

Termin zakupu komputera: miesiąc do 2. Na razie to wstępny rekonesans

No to standardowo - wróć po premierze nowych procesorów od AMD, tym bardziej że przy Twoich zastosowaniach mogą się okazać naprawdę warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem o  AMD Ryzen.  Wiem że mogą być ciekawa alternatywa nawet dla i7 ;)
Ale biorąc pod uwagę obecny obecny stan rzeczy, tak czysto teoretycznie, czy moje założenia udało by się spełnić w tej albo niewiele wyższej kwocie? Chciałbym wiedzieć na jaki wydatek się szykować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, z jakimi detalami chcesz to 60 klatek osiągnąć - jeżeli nie masz parcia na wymaksowanie absolutnie wszystkich opcji, to RX 480, czy ew. GTX 1060 powinny wystarczyć, a wtedy powinno się udać zmieścić i5K z solidną obstawą (coś w ten deseń). A jakby Ci zależało, to ... raczej bym sugerował kupić RX 470 4GB za ~900 zł i wyczekiwać połowy roku, kiedy to AMD ma wypuścić Vegę, a nVidia może odpowie czymś w miarę ciekawym.
Inna sprawa, że przy poważnej obróbce wideo i ewentualnym streamowaniu rozgrywki z wymagających gier, i5K może się okazać nie do końca wystarczający - tutaj kłaniają się Ryzeny i to niekoniecznie 8-wątkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zdecyduje się na start  kanału, to naturalnie kupie coś zewnętrznego do przechwytywania obrazu najlepeij z wbudowanym kodekiem, żeby nie zarzynać procesora ;) Gammeplaye z PCta też planuje zgrywać przy użyciu takiego urządzenia.

Powiedzcie jeszcze jak to teraz jest z tym podkręcaniem?  Wiem że teraz w EUFI na płytach sa profile i wystarczy tylko dany profil zaaplikować żeby mieć podkręcony procesor jeśli jest odblokowany. Pytanie, czy można taki przetaktowany procesor mieć cały czas? Bez negatywnego wpływu na jego żywotność? Oczywiście nie mowie tu o jakmiś podkręcaniu ekstremalnym i wciskaniu z niego ostatnich możliwych megaherców ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PiT napisał:

Pytanie, czy można taki przetaktowany procesor mieć cały czas? Bez negatywnego wpływu na jego żywotność? Oczywiście nie mowie tu o jakmiś podkręcaniu ekstremalnym i wciskaniu z niego ostatnich możliwych megaherców ;)

 

Jeżeli nie przekraczasz dopuszczalnego napięcia i trzymasz odpowiednie temperatury, to bez problemu możesz trzymać. Ja trzymam i5 2500k na 4,5 Ghz od pięciu lat przy Vcore 1,38V i temperatury w OCCT nie przekraczają 63 stopni (chłodzenie Thermalright silverarrow).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2017 o 23:13, webtom napisał:

Zależy, z jakimi detalami chcesz to 60 klatek osiągnąć - jeżeli nie masz parcia na wymaksowanie absolutnie wszystkich opcji, to RX 480, czy ew. GTX 1060 powinny wystarczyć, a wtedy powinno się udać zmieścić i5K z solidną obstawą (coś w ten deseń). A jakby Ci zależało, to ... raczej bym sugerował kupić RX 470 4GB za ~900 zł i wyczekiwać połowy roku, kiedy to AMD ma wypuścić Vegę, a nVidia może odpowie czymś w miarę ciekawym.
Inna sprawa, że przy poważnej obróbce wideo i ewentualnym streamowaniu rozgrywki z wymagających gier, i5K może się okazać nie do końca wystarczający - tutaj kłaniają się Ryzeny i to niekoniecznie 8-wątkowe.

Obstawa rzeczywiście wygląda na solidną. Co do procka, zakładam że nie ma sensu barć  tańszego modelu typu 7500? Nie licząc brak możliwości OC będzie niewystarczający wydajnościowo? Co do detali to niestety, ale jak mam możliwość to maksuje wszystko.

Co do Ryzenów, dzis pojawili sie konkretne informacje

http://pclab.pl/news73017.html

ceny mnie-wiecej zgadzaja sie z przeciekiem z forbsa

http://tnij.at/110476

wiec  taki Ryzen 1400X moglby być ciekawy, ale raz: jak spisze sie też w grach? Dwa: podobno ryzeny maja wykorzystywać Ram DDR4 o taktach 3600

http://pclab.pl/news73019.html

Jęsli tak, to różnica w cenie pewnie pojdzie na tak szybka pamieć dobrej jakosci. No chyba, ze te 3600 mhz jest tylko opcją, a nie wymogiem? ktoś wie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiT napisał:

wiec  taki Ryzen 1400X moglby być ciekawy, ale raz: jak spisze sie też w grach?

Tego nie wiemy, dlatego każemy czekać na testy zamiast bawić się teraz w układanie zestawu, który może się zmienić nie raz do czasu zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PiT napisał:

wiec  taki Ryzen 1400X moglby być ciekawy, ale raz: jak spisze sie też w grach? Dwa: podobno ryzeny maja wykorzystywać Ram DDR4 o taktach 3600

Nie wiadomo jak się spisze w czymkolwiek i nie wiadomo kiedy wyjdzie (na razie są zapowiedziane modele 8 rdzeniowe). Ryzeny mają współpracować z DDR4 do 3600Mhz, a nie o taktach 3600MHz. Taka drobna różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...