Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Staw44

Czy te podzespoły pasują do siebie?

Polecane posty

Witam, mam zamiar złorzyć nowego PC i chciałbym mieć pewność że wszystkie podzespoły które wybrałem pasuja do siebie

CPU: Intel core i5 7600k

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1070 FAUNDERS EDYTION

Płyta główna: Msi B250m Pro-VD,B250,ddr4

PSU: Zt 650w (zt650w-vk)

Ram: Crucial ddr4 ballistix sport LT 8gb( 2x4) 2400mMhz 

ChłodzenieCPU: Silentium PC spartan 3 lt 

Wiec czy te częsci pasuja do siebie? Jak już mówilem zgory dziekuje za odp. :) Dodam jeszcze ze OC narazie nie będę robił wiec wydaje mi sie że zadziała : ) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o zakupach komputerów i podzespołów do nich zakładamy w dziale "Komputery i podzespoły".
Wątek został przeniesiony.

Generalnie to ten zestaw wygląda na bardzo nieprzemyślany. Zacznij od wypełnienia tej ankiety, to sklecimy coś sensowniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dało by sie zklecić coś sensowniejszego, to oczywiście jestem za : ) cena jaką mogę przeznaczyć na PC to ok.4300 zł

Monitora, klawiatury, myszki, dysków, napędu dvd , windowsa , obudowy nie potrzebuje. Lecz zalezało by mi by procesor i karta zostala taka jak jest , a ten zestaw który przedstawilem zadziala czy jest to talnie nie kompatybilny do tego stanu że nawed  nie odpali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 4.3k
  • Części do kupienia: Skrzynka bez dysków i napędów
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: ?
  • Preferowany sklep: ?
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): ?
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: ?
  • Termin zakupu komputera: ?
  • Dodatkowe uwagi:

Monitor posiada złącze cyfrowe (i znośną rozdzielczość), a dyski (jakie masz?) i napęd złącze SATA?

W tej karcie bardziej kusi Cię głośne i mało wydajne chłodzenie (które potrafi doprowadzić do obniżania taktów pod obciążeniem), mało optymistyczna przyszłość rysująca się przed Pascalami, czy inne problemy trapiące ostatnio sterowniki i/lub sprzęt w co niektórych Pascalach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie: Gry i Grafika komputerowa 

Sklep: morele net 

Monitor: lg w2042TT 1680x1050 60 hz (lecz on wzupełnosci wystarcza ) mam zloącze cyfrowe 

Dysk : seagate hdd 500gb

Napęd dvd :Asus drw-24f1mt

W dalszej przyszłości tak na ten momęt nie bedzie podkrecany 

Termin zakupu marzec

Mam kable sata  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Staw44 napisał:

Termin zakupu marzec

To lepiej poczekać do premiery nowych procesorów od AMD (powinny się pojawić gdzieś na początku kolejnego miesiąca) - nawet jeżeli Cię nie interesują, to może wpłyną nieco na ceny Inteli.

No i inna sprawa, że taki budżet nie do końca pasuje do podkręcania procesora i GTX 1070 - i5K to ~1100 zł, solidne mobo 600+, cooler 150-200, 16GB RAM 500, porządny zasilacz 300, buda 250, no i na kartę pozostaje już poniżej 1500 zł, a i tak bez SSD (~350 za ~256GB) ten zestaw będzie wyglądać dosyć biednie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego nie mam zamiaru go na razie podkręcać co więc cena chlodzenia cpu i mobo spadna a ssd dokupie w najbliszym czasie. Jak będę mial zamiar robic oc zmienie mobo i ramu w zupełności wystarczy mi 8gb 

Ta budrzetowa plyta glowna ,brak ssd mala ilosc ram to tylko przejsciowe mam zamiar w dalszej przyszlosci zmienic moba dokupic ssd i ram wiec

Czy te czesci ktore ja wybralem sa kompatybilne ze soba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie widzę zalet takiego rozwiązania - niepodkręcona i5 będzie blokować GTX 1070, 8GB RAMu może w niektórych tytułach (np. BF1) nieco przeszkadzać, brak SSD pewnie zaboli przy wczytywaniu danych, a za rok-dwa zostaniesz z:

  • Przyzwoitym podkręcalnym procesorem, tyle że aby wydobyć z niego pełnię potencjału, będziesz musiał wydać ~600 zł na płytę i 100-150 zł na cooler. Jeżeli Ryzen okażą się konkurencyjne, to pewnie już za miesiąc pożałujesz decyzji, a nawet jeżeli nie - jak Intel Cannonlake przyniesie nie tylko standardowo wydajność wyższą o kilka %, ale też 6-rdzeniowe procesory w mainstreamie, to pewnie będziesz się zastanawiać, jaki jest sens inwestować w nie najnowszy i tylko dobry procesor.
  • Kartą, o której mało kto będzie pamiętać, a już na pewno nie nVidia po premierze Volty.

Jakbyś jeszcze miał monitor z rozdzielczością WQHD, to może jakoś dałoby się wybronić zakup 1070tki, ale w takim wypadku - zastanawiałbym się, czy jest sens inwestować choćby w RX 480 8GB.

W każdym razie jeżeli chodzi o Twój zestaw - tak, jest kompatybilny, pomijając może zasilacz, bo nic mi o nim nie wiadomo.

Właściwie wspomniałeś, że obudowy też nie potrzebujesz - jaką posiadasz?

Cobyś z braku lepszych pomysłów nie kupił podanego powyżej zestawu - zaproponuję coś takiego. Jakbyś w przyszłości chciał do zestawu doinwestować, to nawet bym pomyślał, czy nie dorzucić do SSD, w zamian zmieniając kartę na RX 470 - karta i tak kwalifikowałaby się do wymiany jako pierwsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem poczekam do premiery nowych cpu amd, a jesli chodzi o monitor zawsze moze wpasc w moje rece jakis z wyszymi rozdzielczosciami wiec lepsz karta sie przyda , a jesli bym mial czekac na nowa generacje gtx to by to zbyt dlugo trwalo, a jesli choidzi o cpu to to samo nie szybko wydzie nowa generacja sadze ze w tym roku nie zobaczym ani nowych gtx ani cannonlake

Dziekuje za przedstawienie podzespolow ,

Wsumie był by to dobry pomysl ale w przyszlosci dokupil bym drugie gpu o ile karta ma mozliwosc sli i czy bylo by  to oplacalne czy w tym wypatku zostac przy 1070 ?

 

 

 

 

Jesli bym sie zdecydowal na swoj zestaw to moze i za dwa lata zostane z karta o ktorej nikt nie pamieta ale bede mial lepszom wydajnosc w grach , jeśli bym sie zdecydowal na to co pan zaproponowal to za dwa lata wladuje z rx ktory przypuszczalnie za te dwa lata bedzie juz praktycznie niczym bedzie ledwie sobie radzil z grami na minimalnych\srednich detalach to juz widac jak radzi sobie w dzisiejszych tytulach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Staw44 napisał:

Wsumie był by to dobry pomysl ale w przyszlosci dokupil bym drugie gpu o ile karta ma mozliwosc sli i czy bylo by  to oplacalne czy w tym wypatku zostac przy 1070 ?

NVIDIA przy ostatniej serii olała SLI. W teorii można łączyć najwydajniejsze karty (GTX 1070 i wyżej), ale w praktyce to daje dużo mniejszy zysk niż wcześniejsze generacje kart, które same w sobie też wiele nie dawały. Nieco lepiej wygląda to wprzypadku CF - AMD teoretycznie utrzymuje jeszcze wsparcie,, ale już mało który twórca gier w ogóle się to bawi. Łączenie kart może się znowu zacząć opłacać, gdy DX12 i Vulkan się upowszechnią, ale to jeszcze chwilę zajmie i właściwie na razie jest za dużo znaków zapytania, żeby wróżyć, czy będzie to miało sens, czy nie.

 

Zasilacz masz, czy zamierzasz kupić? Jeśli masz, to się nada. Jeśli zamierzasz kupić, to nie ma to sensu - to jest zasilacz, który jest już nieco przestarzały i długo leżał na magazynie biorąc pod uwagę to, że firma, która go produkowała (lub raczej nalepiała swoją naklejkę) upadła parę lat temu. Tu jest recenzja, jeśli ktoś jest zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staw44 napisał:

to juz widac jak radzi sobie w dzisiejszych tytulach 

Tzn?

1 godzinę temu, Staw44 napisał:

Jesli bym sie zdecydowal na swoj zestaw to moze i za dwa lata zostane z karta o ktorej nikt nie pamieta ale bede mial lepszom wydajnosc w grach , jeśli bym sie zdecydowal na to co pan zaproponowal to za dwa lata wladuje z rx ktory przypuszczalnie za te dwa lata bedzie juz praktycznie niczym bedzie ledwie sobie radzil z grami na minimalnych\srednich detalach

Jeżeli już teraz RX 480 potrafi być np. w Doomie (Vulcan) ciut bliżej GTX 1070, niż GTX 1060, to sądzisz, że za rok-dwa (jak nVidia odpuści sobie optymalizowanie sterowników na Pascale) będzie lepiej?
Nie wiem, czy kojarzysz, ale R9 280X i GTX 780 dzieliła zbliżona różnica w cenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale patrząc na inne gry np Wieźmin 3 to to jest rarząca rużnica rx daleko do gtx i to nie jedyny tytul , tym bardziej że większość gier "lubi" bardziej karty Nvidia 

No ale patrząc na inne gry np Wieźmin 3 to to jest rarząca rużnica rx daleko do gtx i to nie jedyny tytul , tym bardziej że większość gier "lubi" bardziej karty Nvidia. Z kupnem tej karty garficznej idzie tez to że w wieśku bede nusia zrezygnowac z włosow nvidi i przy tym gra odpalona na ultra bedzie miala problem osiągnąć stale 60fps 

No ale patrząc na inne gry np Wieźmin 3 to to jest rarząca rużnica rx daleko do gtx i to nie jedyny tytul , tym bardziej że większość gier "lubi" bardziej karty Nvidia. Z kupnem tej karty garficznej idzie tez to że w wieśku bede nusia zrezygnowac z włosow nvidi i przy tym gra odpalona na ultra bedzie miala problem osiągnąć stale 60fps , ja chba zostane przy swojm bo rx gorzej sobie radzi w niekturych tytułach niz gtx 1060 6gb to co tu mowic o 1070 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hair Works w Wiedźminie to i GTX 1070 zarżnie, także wiesz nie skupiałbym się zbytnio na tej opcji ;)

No i strasznie razi w oczy Twoja ortografia.. Tyle błędów, i to tak podstawowych, w jednym poście to już dawno nie widziałem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorr pisałem na telefonie , a gtx 1070  wcale  nie zarżnie mój mój brat ma gtx 980ti i sopokojnie chodzi.  A jeżeli bym zamienił i5 7600k na i5 7600 ? to bym na moba oszczędził i na chłodzeniu i raczej zostane przy swojim gdyż gtx kupie juz za 1700zl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że masz w chwili obecnej monitor 1680x1050 to pewnie RX 470 4GB będzie szczytem sensowności dla dowolnego zestawu.

Rozsądek podpowiada, że najsensowniejszą opcją będzie kupienie i5-7600K, rozsądnej płyty na Z270, 16GB szybkiego RAM-u, SSD+HDD i wymiana karty (vide RX 470), ew. sprawdzenie, czy 4C/8T lub 6C/12T Ryzeny nie zmieszczą się budżecie i w momencie kiedy wpadnie monitor o większej rozdzielczości wymiana jej na coś mocniejszego, zapewne z kolejnych generacji (Vega, Volta, Navi?).

Zresztą wyższe Pascale bez szybkich pamięci też mają średni sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli bym kupil zestaw ten który zaptoponował Weptom z rx480 8gb iresztą to on dawał by sobie rdę z nowymi tytułami na ultra w rosądnym FPS(45-60)?

I czy dał by radę wiedźminowi 3 na uber z hbo+ z opcią envidi (wiem że ttudno będzie odp na to pytanie ale poprostu musiałem zapytać)

No i jak przypuszczalnie będzie sobie radził z grami w przyszłości?

Noi co do gtx 1070 może i mam niską rozdzielczość ale to łączy się z tym że gtx bedzię sobie radził ze wszystkimi grami idealnie 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Staw44 napisał:

Noi co do gtx 1070 może i mam niską rozdzielczość ale to łączy się z tym że gtx bedzię sobie radził ze wszystkimi grami idealnie 

Nie. Niska rozdzielczość przekłada się na większą ilość klatek i co za tym idzie większe obciążenie CPU. W efekcie wzięcie zbyt mocnej karty może prowadzić do większych spadków FPSów. Istnieje co najmniej kilka gier, w który odnotowano tego typu zachowania. Z komputerami jest tak, że wszystko powinno być do siebie odpowiednio dobrane inaczej można się spodziewać większych lub mniejszych problemów. Do Twojej rozdzielczości najbardziej odpowiednią kartą byłby GTX 1060, tylko jego cena nie zachęca. Cenowo lepiej wychodzą Radeony, ale one rozwijają skrzydła w nieco wyższych rozdzielczościach.

22 minuty temu, Staw44 napisał:

No i jak przypuszczalnie będzie sobie radził z grami w przyszłości?

Nie wiadomo. Obecnie jesteśmy w fajnym okresie z punktu widzenia osób, które interesują się rozwojem API graficznych, ale niezbyt ciekawym z punktu widzenia osób, które potrzebują sprzętu na już. W zależności jak wszystko się potoczy, to można się spodziewać różnych scenariuszy. Osobiście wątpię, żeby za ten rok, czy dwa którakolwiek z obecnych kart (dotyczy to również GTXów 1070 i 1080) radziła sobie z wysokimi ustawieniami w bardziej wymagających grach. Okres względnej stagnacji w kartach graficznych mamy za sobą.

W każdym bądź razie sensownym rozwiązaniem jest wzięcie teraz karty do ~1000 zł i wymiana jej, gdy wyjdzie Vega lub Volta.

30 minut temu, Staw44 napisał:

I czy dał by radę wiedźminowi 3 na uber z hbo+ z opcią envidi (wiem że ttudno będzie odp na to pytanie ale poprostu musiałem zapytać)

Jeśli nieco pokombinujesz w ustawieniach sterownika, to jest to wykonalne.

32 minuty temu, Staw44 napisał:

Czyli jeżeli bym kupil zestaw ten który zaptoponował Weptom z rx480 8gb iresztą to on dawał by sobie rdę z nowymi tytułami na ultra w rosądnym FPS(45-60)?

Nie. Podobnie, jak każda inna karta. Są gry, które z jakichś powodów potrafią zarżnąć każdego kompa i wiele na to nie poradzisz. Czasem po prostu trzeba schodzić z ustawieniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli bym kupił taki komputer jak ja wybrałem działał by on gorzej niż ten z radeonem rx ?

I czyjeśli bym wybrałbym te podzespoły ktore ja wybrałem to mugbym mieć przez to jakieś problem z pc ?

I ztego co ja widziałem gtx 1070 z i5 7600k radzi sobie 2x lepiej niż rx wiec już nie rozumiem 

A radeon r9 390x nie jest lepszy od rx 480 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty te x2 widziałeś, to ja nie wiem, ale mniejsza z tym.

To, że wrzucisz lepszą kartę jeszcze nie znaczy, że wszystko będzie działało zauważalnie lepiej. Za mało klatek jest złe, ale równie zła może być za duża ilość klatek. Tak jak napisałem wcześniej - na komputer składa się dużo podzespołów i warto wszystko dobierać do siebie tak, żeby jedna część nie ograniczała innej. Testy z samej swej natury dotyczą naprawdę niewielkiego wycinka gry i to, że w danym momencie jakaś karta ma ileś % przewagi nie znaczy jeszcze, że będzie tak przez całą grę. Jak sobie zobaczysz na testy w 1080p, to często jest tak, że RX 480 lub GTX 1060 wyciągają około 60 klatek, a GTX 1070 około 90. Przy czym tych dodatkowych 30 klatek nie widać, bo większość osób nawet nie ma monitorów, które pozwalałyby na wyświetlenie takiej ilości klatek. Dodatkowo to, że karta generuje te 90 klatek nie znaczy jeszcze, że te klatki są równo rozmieszczone w tej sekundzie. Przy zbyt dużej ilości klatek często okazuje się, że są momenty, gdzie jest wysysłanych bardzo dużo klatek pod rząd, by po chwili karta zaczęła wysyłać bardzo małą ilość klatek. Nie chce mi się tutaj rozpisywać całej dyskusji FPS vs frame times, poszukaj sobie tego w necie. GTX 1070 ma jakiś tam sens jeśli myślisz o 1440p, w innym przypadku - daruj sobie - szkoda kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli bym kupił i złożył taki komputer z gtx 1070 i tym tanim moba co opisałem powyżej , działał by gorzej ? I napisał ktoś że uw zestaw jest kompatybilny ale nic mu nie wiadomo na temat psu więc jak byś mugł mi podać jakiś zasilacz który by zasilił to wszystko i miał jeśli to wykonalne czarne okablowanie bo ja chba zostane pzy swojim , gdyrz oglądałem durzo testów i boję się togo co wyszło by z rx 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zadałem pytanie - ten zasilacz masz, czy dopiero chcesz go kupić?

IMHO pakowanie się w GTXa 1070 przy tej rozdzielczości nie ma najmniejszego sensu, ale zrobisz jak uważasz. Przy czym jak już, to weź coś z porządnym chłodzeniem i sekcją zasilania.

Zmiana płyty na tańszą i zostawienie obecnego procka nie ma sensu - procek jest do OC, płyta, którą zaproponowałeś nie oferuje opcji OC. W takim przypadku przepłacasz na procku nie dostając w zamian nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam tego zasicza chciałbym kupic 

Procesor bojore pod oc bo w przyszłosci nie dalekiej jak juz to napisalem zmienie plyte na jakis lepszy model , nie zabardzo sie orietuje o co chodzi z sekcja zasilania ,

Wiec jak nie ten to jaki model bys mi polecil jesli chodzi o gpu choc ten jest jednym z tanszych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supremo M2 ma dłuższą gwarancję (po rejestracji dużo dłuższą) i wyższą sprawność, wiele do niego nie dopłacasz, a mocy i tak z powodzeniem mu wystarczy.

Tylko jaki jest sens ładować się teraz w GTX 1070, skoro ani procesor nie będzie za nim nadążał, ani taka wydajność graficzna nie przyda Ci się przy tej rozdzielczości, a zanim rozwiążesz te kwestie, to na rynku będą już najpewniej dostępne dużo bardziej perspektywiczne karty?
W każdym razie co sensowniejsze 1070tki to raczej wydatek rzędu 2000-2200 zł - Palit GameRock ma świetne chłodzenie, ale swego czasu w testach wachlował się taktowaniami. A jak nie on - MSI Gaming/Gaming X na pewno będą ok, ale swoje kosztują.

A co do chłodzenia procesora - Spartan LT przesadnie dobrze wyceniony nie jest, a jeżeli i tak planujesz się zabrać za podkręcanie procesora, to raczej wypadałoby od razu zainwestować w Grandisa 2, czy cichszego Macho.

5 godzin temu, Staw44 napisał:

A radeon r9 390x nie jest lepszy od rx 480 ?

Pod względem wydajności bywa (choć w nowszych tytułach niekoniecznie), ale IMHO dyskwalifikuje go DUŻO wyższe zużycie energii. No i obecnie dostępność jest już dosyć żałosna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabbym został przy rx ale obawiam się że on nie podoła, w tym momęcie muszę to przemyśleć co zrobić bo i tak poczekam do premiety nowych cpu amd podobno mają ponoć mieć wydajność zbliżoną do i7 6800k, 

Ale co do gpu naprawde mam obawy z tego co widziałem w testach że rx nie da rady 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli obawiasz się, że nie da rady w tej rozdzielczości, o których tu mowa, to masz kilka rozwiązań:

- kup GTXa 1070, który w tej rozdzielczości nie ma sensu, ale przynajmniej będziesz miał poczucie, że kupiłeś coś, co powinno dać radę, choć w optymistycznym wariancie GTX 1070 to jest jedynie ~150% wwydajności RXa 480, więc może od razu lepiej iść w GTXa 1080, albo Titana X Pascala?

- zmień testy, które przeglądasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...