Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam, 

Moja kolejna klawiatura dogorywa, kończąc swój żywot po namiętnej kąpieli w winie. Jako, że był to szybki, tani, no name, membranowy, prowizorycznie "tymczasowy" zamiennik (prawie półtorej roku na niej wytrzymałem), nie mam zamiaru szczególnie rozpaczac nad strata. Jednakże trafia się potrzeba, aby nie powiedzieć okazja na wejście w posiadanie czegoś nowego, z niego wyższe półki. 

Posiadam pewien sentyment do forum cd-action, oraz zawsze jestem zadowolony z Waszych porad, najczęściej kończących się zakupem, rekomendowanych, polecanych produktów. Nie mogło być i tym razem. 

Szukam klawiatury:

- mechanicznej do 600zl,

- 90% granie, 10% pisanie, dlatego też skłaniam się ku Cherry MX Brown, bądź Red, 

- dobrze wykonanej jakościowo, 

- podświetleniem (nie musi być full RGB), 

- makra nie konieczne, nigdy nie posiadałem takowych, 

- podkładka pod nadgarstki optymalnie - z możliwością odczepienia.

 

Naturalnie zrobiłem research na rynku co w trawie piszczy i udało mi się zebrać parę typów z których będę musiał wybrać (wybaczcie brak linków, później dodam):

- Corsair k70, 

- Corsair Strafe Silent, 

- Das Keyboard Model S, 

- Ozone Strike Pro, 

- Tesoro Durandal Ultimate, 

- Ducky Shine 3 bądź 5,

- CM Storm Quickfire Ultimate, 

- Logitech g710+, 

- Roccat Ryos (aczkolwiek tutaj nie jestem przekonany co do tych przycisków zaraz pod spacja),

- Cherry MX Board 6.0 (w dobrej cenie, £103 na Amazonie). 

 

Przyznam się, iż najbardziej podoba mi się design Corsair K70, metalowa płytka, aczkolwiek obawiam się, iż w tym przypadku cena może być nieco nie elokwentna i zaczynam płacić za branding, oraz "gejming" w nazwie, czego bardzo bym chciał uniknąć, co sądzicie? 

 

Bardzo liczę na wszelkie rady, oraz sugestie, z góry dziękuję za odpowiedzi. 

 

Pozdrawiam

Behmont

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam CM Storm Trigger-Z. Sprawuje się świetnie i faktycznie ma podkładkę pod nadgarstki, a nie substytut. Jedyny minus jaki znalazłem, to jasność diod Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock. Piekielnie dają po oczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, oraz poropozycje. 

@Irenez Czy mógłbyś podać jak przebiegał Twoj proces eliminacji, ewentualnie podać argumenty przemawiające za tymi, a nie innymi własnie klawiaturami. Ducky Shine 5 na MX Brown rzeczywiscie kosztują ponad tysiąc złotych, jednak za wersje na blue/black/clear mozna liczyć za ok. 600-700zł, zależenie od kursu.

@2real4game Z pewnościa wezmę pod uwagę, mógłbyś nieco wiecej powiedzieć na jej temat: jak długo ja posiadasz, w jakim stosunku granie/pisanie wykorzystujesz, o ile klawiatury niekiedy są dobrze zbudowane, o tyle juz podkładka pod nadgarstki potrafi znacząco odbiegac, jak jest w tym przypadku Twoim zdaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Behmont

Z sensownych wersji Ducky Shine 5 to jest jedynie w rozsądnej cenie CCL Nature Cherry White (coś pomiędzy MX Red, a MX Black). Shine w wersji MX Blue jest dość nieudany. Przy sprowadzaniu spoza obszaru EOG to musisz doliczyć VAT (po opłatach za kuriera i odprawę).

Co do reszty:

Corsair K70 - dość dobry i dość klasyczny model, którego podświetlenie

Corsair Strafe Silent - w sumie niezła klawiatura, ale w sumie względem K70 lub Durandal Ultimate warto dołożyć jedynie, jeśli zależy ci na ciszy, miewa czasami dość poważne problemy z softwarem

Tesoro Durandal Ultimate - bardzo fajna klawiatura do pisania (w wersjach MX Brown lub Blue)

CM Storm Quickfire Ultimate, Ozone Strike Pro - to jest jednak półka niżej, jeśli chodzi o wykonanie

Das Keyboard Model S - 6KRO przy podłączeniu przy USB (NKRO tylko przy PS/2) i to tyle w tej cenie

Ducky Shine 3 - permamentnie niedostępna w EOG

Logitech g710+ - bo to zła klawiatura generalnie jest

Roccat Ryos (aczkolwiek tutaj nie jestem przekonany co do tych przycisków zaraz pod spacja) - to bardzo specyficzna klawiatura i jak wersję inne niż MX Black są za 299/399 złotych to jest nawet warta kupienia w tym budżecie, ale to jednak jest półka niżej niż K70

Cherry MX Board 6.0 (w dobrej cenie, £103 na Amazonie) - to akurat jest fajna cena i całkiem dobra klawiatura, ale K70/Durandal Ultimate dają więcej opcji

Bonusowa opcja:

Cougar 700K - wygląda tak sobie, ale ogólnie jest dobrze wykonana i w tej cenie (449 złotych) jest dość sensowną opcję

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dokładnie o coś takiego mi chodziło, podsumowane, krótko, zwięźle. 

Przekonałeś mnie co do wyboru i rzeczywiście zawęziłem swoje typy do Corsair K70, Cherry MX Board 6.0, Cougar 700K, prawdopodobnie Tesoro Durandal Ultimate, aczkolwiek w tym ostatnim przypadku owe plastiki niejako imitujące metal nie do końca przypadły mi do gustu. Posiadam pewne zboczenie/słabość odnośnie designu, oraz materiału z jakiego został wykonany dany produkt i wszelkie metalowe wstawki do mnie trafiają, czy mówimy o akcesoriach PC, smartphonach, bądź innych gadgetach - przypuszczam, iż ma to związek z przesytem otaczającego nas plastiku, tworzywa sztucznego.

Cherry MX Board 6.0 już idzie, powinien być dostarczony jutro/pojutrze. Jednocześnie zamówię Corsair K70, oraz Cougar 700K i dokonam osobistego porównania produktów, jednak zanim to nastąpi, mógłbyś mi wytłumaczyć czym się wyróżniają poszczególne wersję K70: Lux, Vengeance, Rapidfire.

PS domniemam, iż edycja RGB, nie wprowadza nic nowego poza kolorami?

PS2 za parę dni, będę z wizytą w Polsce, może nawet uda mi się znaleźć jakąś fajną ofertę/promocję na powyższe klawiatury i dokonać zakupu własnie tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Behmont napisał:

czym się wyróżniają poszczególne wersję K70: Lux, Vengeance, Rapidfire

K70 Lux - dodatkowe opcje zmiany podświetlenia

K70 Vengeance - standardowa wersja (Vengeance to seria gamingowych akcesoriów Corsaira)

K70 Rapidfire - przełączniki MX Speed, teoretycznie jeszcze lepsze do grania (krótsza droga do aktywacji), w praktyce troszkę uciążliwe przy pisaniu i zastanawiam się nad jakąkolwiek ich przydatnością poza Starcraftem 2 oraz podobnymi tytułami

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez Dziękuję za wyjaśnienie. 

@bozydarenko Niższa cena jest również ważnym elementem, aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć na chwilę obecną, jakie ma przełożenie na jakość, oraz żywotność produktu. Zdaniem Ireneza jest to półka niżej w porównaniu do np. Corsair K70, stąd nasuwa się moje pytanie, czy miałeś może do czynienia z obydwiema klawiarurami i mógłbyś zestawić je ze sobą i dokonać porównania, oraz napisać z jakimi innymi mechanikami miałeś doświadczenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu rozważył wersję TKL skoro głównie grasz i wybrał CM MasterKeys Pro S z MX RGB Brown lub Red. Świetnie wykonana i bardzo ładna. Cena ok 610 zł, tyle więcej może będzie do przeżycia :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. 

Mniej więcej minął miesiąc czasu. W tym czasie przetestowałem 4 klawiatury (3x K70 red, brown i blue oraz Cherry MX Board 6.0) i w dalszym ciągu nie udało mi się zdecydować, chociaż doszedłem do wniosku, iż przyciski cherry MX Red najbardziej pasują do moich potrzeb. Coraz bardziej skłaniam się ku wersji TLK, w tym momencie wybór nieco się zaweza. 

Biorę pod uwagę:

- CM MasterKeys Pro S, (proponowana powyżej) 

- Corsair K65, 

- Ozone Strike Battle 

- ewentualnie Razer Blackwidow Tournament

Spotkałem się z komentarzami, iż K65 ustępuje wykonaniem i żywotnościa, plus przyciski szybciej się wybierają niż w przypadku Ozone Strike Battle. Ktoś mógłby potwierdzic? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...