Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Reset komputera przy większym obciążeniu

Polecane posty

Dzień dobry,

od dłuższego czasu borykam się z takim problem, że gdy włączę jakąś bardziej wymagającą grę np. ostatnio beta For Honor albo ogólnie gdy więcej się dzieje na ekranie to komputer samoistnie się resetuje. Nie dzieje się to od razu tylko po pewnym czasie. Czasem jest to 10 minut, innym razem godzina lub więcej. Bardzo różnie

Sporo o tym czytałem i większość osób obstawia zasilacz. Najwidoczniej mój nie daje odpowiednich napięć do procka lub grafiki.

Stąd pojawia się pytanie ponieważ obecnie posiadam CM G550M, w zagospodarowanie przestrzenne kabli włożyłem nie mało pracy i naprawdę nie chciałoby mi się wszystkiego wyciągać i jeszcze raz układać w przypadku gdybym musiał kupić nowy zasilacz. Mianowicie czy jeżeli kupiłbym nowy taki sam zasilacz jaki mam teraz to czy mógłbym po prostu podpiąć kable do nowego i czy to mogłoby załatwić problem? Zasilacz jest modularny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się pochwalić specyfikacją komputera?
Te niepoprawne napięcia udało Ci się potwierdzić miernikiem?

Wyciągnięcie kabli przymocowanych na stałe do zasilacza (24pin, 4+4pin, PCIe) nie będzie problemem?

Jeżeli problemem jest wadliwy zasilacz, to wymiana na identyczny (acz sprawny) model powinna pomóc, choć z drugiej strony niemal 300 zł za nówkę to obecnie niewybitny interes, bo w podobnej cenie jest np. Supremo M2.

Tak swoją drogą, CM daje na niego 5-letnią gwarancję - jeszcze się na nią łapie i planujesz go reklamować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw prezentuje się tak:

https://www.morele.net/inventory/info/WWrjfZ/

Niestety nie mam miernika napięć więc nie sprawdzałem. To co napisałem to tylko moja teoria, ale pewności że to wina napięć nie mam.

Jak pisałem zasilacz jest modularny więc wyciągnięcie tych kabli nie będzie problemem tylko trochę nie rozumiem co masz na myśli? To że może wypięcie ich i wpięcie z powrotem może cokolwiek naprawić?

Wiem, że zasilacz jest na gwarancji, ale też zdaję sobie sprawę z tego jak serwisy gwarancyjne działają. Odeślę im zasilacz chociaż nie wiem na 100% czy to w nim tkwi problem i będę bez kompa przez cholera wie ile tygodni? miesięcy? :-) Zanudziłbym się.

Jeśli ewentualne kupno tego samego acz nowego się kompletnie nie opłaca to zrobię tak jak mi tu polecicie, ale wpierw wolałem zapytać :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, prawdę mówiąc to nie mam pojęcia. Nie przypominam sobie by ktokolwiek nawet wspominał o takim rozwiązaniu gdy szukałem rozwiązania na własną rękę. Jeśli okaże się, że masz rację to skąd może to wynikać? Kompa złożyłem w 2015 i w tym czasie katowałem naprawdę ciężkie gry jak np. Dying Light na max. ustawieniach i nie miałem takich problemów. Dopiero od pewnego czasu tak ooo bez powodu.

 

Odpaliłem biosa i pokazywało dwie temperatury, procka 36 stopni i system bodajże 23 stopnie. Grzebałem w opcjach, ale nie znalazłem niczego dotyczącego ustawienia temperatury w biosie.

Tak więc co sugerujecie zrobić? Może ktoś ma jakieś inne sugestie co do problemu resetów? Nie wiem co robić. Czy wysyłać zasilacz na gwarancję, czy kupić nowy czy taki sam czy inny model. Doradzcie :-)

 

Odświeżam temat. Trochę to trwało, ale już wiem co było i z resztą nadal jest przyczyną tych resetów. Okazało się, że zasilacz puszczał jakieś napięcia pod obciążeniem co spowodowało uszkodzenie kilku kondensatorów w okolicy sekcji zasilania płyty głównej. Kondensatorki, a dokładnie 4 sztuki są już wymienione i teraz pozostaje kwestia zakupu nowego zasilacza bo serwisant powiedział, że przy obecnym zasilaczu problem z czasem się ponowi.

Prośba do Was i doradzenie jaki zasilacz 600W kupić. Jedyny wymóg to by był modularny bo nie lubię mieć bałaganu w obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...