Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NaBekonie

komputer ~6500

Polecane posty

Ano tradycyjnie nikt nie pamiętał o dodaniu jeszcze jednego kabelka SATA (np. 30/50 cm), bo do mobo są dołączone tylko dwa.

Poza tym masz wszystko, co potrzebne, żeby połączyć podzespoły wewnątrz obudowy, a także kabel zasilający.

11 godzin temu, NaBekonie napisał:

Niby jest to pewnie tylko 200/300zł więcej ale tak można ciągnać wszystko bez końca

Tak nie do końca - powoli zaczynasz się zbliżać do granicy, gdzie dalsze dopłaty zbyt wiele sensu nie mają. IMHO jak już porywasz się na GTX 1070, to jednak głupio oszczędzać na niewybitnie wycenionym SSD (MX300 525GB jest pojemniejszy o 105%, a dopłacasz do niego raptem 66%), ale rozumiem, że budżet nie jest z gumy. Choć może mógłbyś sobie pozwolić na (choćby tymczasową) rezygnację z zakupu HDD (przy okazji zaoszczędziłbyś na dodatkowym kabelku ;))? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, webtom napisał:

Choć może mógłbyś sobie pozwolić na (choćby tymczasową) rezygnację z zakupu HDD (przy okazji zaoszczędziłbyś na dodatkowym kabelku ;))? 

też o tym myślałem, jednak w czasach, gdy gry zaczynają już dobijać do 100gb wolę mieć jakiś dodatkowy dysk w zanadrzu ;) sądzę, że trudno mi będzie pomieścić cały system i jeszcze kilka gier (z czego jedna będzie zajmować 1/5 dostępnej przestrzeni) na jednym dysku. Nie chcę wracać do czasu gdzie na kompie mieściły się windows, herosy 3 i kilka obrazków ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, NaBekonie napisał:

Nie chcę wracać do czasu gdzie na kompie mieściły się windows, herosy 3 i kilka obrazków ;)

Jakbyś się zdecydował na SSD 525GB, to te obrazki musiałyby być naprawdę duże :D

Nadal uważam, że przy obecnej sytuacji dyskowo-cenowej, lepiej wziąć SSD 525GB, niż SSD 256 + HDD 1TB, tym bardziej, że pierwszy wariant wychodzi raptem ~20 zł drożej, a pewnie zanim zapełnisz całe 0.5TB, to uzbierasz już sobie z kieszonkowego na HDD, no ale "the choice it is yours to do as you might".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, webtom napisał:

Jakbyś się zdecydował na SSD 525GB, to te obrazki musiałyby być naprawdę duże :D

Nadal uważam, że przy obecnej sytuacji dyskowo-cenowej, lepiej wziąć SSD 525GB, niż SSD 256 + HDD 1TB, tym bardziej, że pierwszy wariant wychodzi raptem ~20 zł drożej, a pewnie zanim zapełnisz całe 0.5TB, to uzbierasz już sobie z kieszonkowego na HDD, no ale "the choice it is yours to do as you might".

Chciałem (oprócz gier) używać kompa również do montazu filmów, a generowane pliki pewnie swoje ważą. Z drugiej strony - mam również 1TB dysk przenośny, więc mógłbym na niego zrzucać materiały. Może nawet i instalować gry? Bo (w sumie sam nie wiem) czy instalowanie gry na dysk przenośny i czytanie jej stamtąd wpływa jakoś na płynność i prędkość rozgrywki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem dysk przenośny służyłby jedynie do magazynowania danych. W sumie, to nie grywam zazwyczaj w więcej niż jedną grę, zatem może miejsce na SDD byłoby wystarczające. Dzięki, przemyślę sprawę w tym kierunku :)

A jak widzicie ten sprzęt pod względem rozbudowy za jakieś 5-6 lat? Co raczej by poszło na pierwszy ogień do wymiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5-6 lat to pewnie najlepiej będzie kupić nowy sprzęt jeśli do tej pory nic w nim nie zmodernizujesz. Choć z drugiej strony do takich Sandy Bridge sprzed bodajże 6 lat nadal można podłączyć fajne karty graficzne i działa to jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej boli fakt, że sprzęt, który teraz kosztuje krocie, za kilka lat będzie wart tyle co guma do żucia ;) a co myślicie o zasilaczach firmy SeaSonic? np model https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ss-600et-bulk-600w-ss-600-et-f3-753058/

Widzę, że moc +12V ma nieco większą.

A i firma chyba z nieco lepszą renomą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc na linii 12V większa o 2W od Corsaira RM 550X, gwarancja 2 lata (kontra 10 lat), certyfikat 80 Plus Bronze (kontra 80 Plus Gold). Można jeszcze trochę tak wymieniać... ;)

Może kiedyś faktycznie logo Seasonic robiłoby różnicę, jednak aktualnie stawka się wyrównała. Pomijając już fakt, że ten model Seasonica nie jest pierwszej "świeżości".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat logo Seasonica w większości robi różnicę głównie w cenie ;) Nie chcą konkurować z firmami dla których dostarczają produkty i często jest tak, że zasilacz Seasonica kupisz taniej pod inną marką. W tym przypadku cena jest wprost z kosmosu.

550W by sobie od biedy poradził z dwoma GTX1070.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie - mam jeszcze pytanie odnośnie cashbacku od msi za płytę g. i kartę gr. - rozumiem, ze promocja trwa do 1.03 i jesli w tym czasie zakupie produkt, to mam go zarejestrowac nie wczesniej niz po upływie 30 dni (czyli pod koniec marca) i nie później niż po upływie 60 dni? troche niejasno jest to podane w regulaminie. Chce zamowić sklep przez morele (BTW nie mają chwilowo pamięci Corsaira - polecacie coś innego, czy jest to chwilowy brak? A może wycofano już produkt z produkcji?) i np kartę graficzną będę miał do odbioru na 1.03 - czy jeszcze będę mógł skorzystać z promocji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowane kości będą w porządku, jakbyś wolał zamówić w morelach, to weź te.

Co do promocji - zapis jest dosyć niejasny, ale zawsze było tak, że w okresie promocji musi się mieścić data umieszczona na fakturze.
Jakby termin wysyłki (a więc i najpewniej wystawienia faktury) miał się przeciągnąć, to proponuję pogadać ze sklepem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, webtom napisał:

Podlinkowane kości będą w porządku, jakbyś wolał zamówić w morelach, to weź te.

Co do promocji - zapis jest dosyć niejasny, ale zawsze było tak, że w okresie promocji musi się mieścić data umieszczona na fakturze.
Jakby termin wysyłki (a więc i najpewniej wystawienia faktury) miał się przeciągnąć, to proponuję pogadać ze sklepem.

A czy nie lepsze będą te mające 3200 i CL16? Czym się właściwie różnią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie do gier bym ich potrzebował :) czyli jednak 3000 i CL15 jak wskazał kolega wyżej? Cóż, do tej pory myślałem, że im więcej, tym lepiej ;) BTW - czy te kości, które mają dopisek R na końcu (i są czerwone) różnią się od tych, które owego dopisku nie mają (i są czarne) jedynie kolorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...