Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boban666

Gtx 1060 6Gb - problemy z utrzymaniem płynności animacji

Polecane posty

Witam.Po zakupie nowej w/w karty mam problem z utrzymaniem płynnych 60fps w grach (pCars, R3R).Wyłaczyłem w biosie całe oszczędzanie energi (c3 itp.) sterowniki mam najnowsze bez Experiance , ustawiłem na sztywno procesor na 3.6ghz w Windowsie zarządzanie energią procesora ustawione na 100%  i nie istotne czy vsync załączony czy wyłączony.Zresztą żeby nie mieć rozszarpanego obrazu muszę mieć załączony adaptacyjny vsync.

Obecnie posiadam:

Intel I5 4570 3.20 , MSI b85 Pro4 , 8Gb Ram 1600 cl9 , Msi Armor 1060 6Gb , Thermaltale 550W , SSD Good Ram 256 Iridium Pro.

 

Koncepcje mi się skonczyły , ale może coś przeoczyłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie dobrą wiadomość - jesteś szczęśliwcem, któremu udało się trafić na problem, którego podobno nie ma. Część Maxwellów i Pascali cierpi na tego typu problem i właściwie nikt do końca nie wie co jest jego przyczyną. Nie zależy to od konkretnej kości, czy partnera AIB, a jedynie od konkretnej karty, a czasem od konktretnej kombinacji karty ze sprzętem (przez co na gwarancje w sumie nie masz co liczyć, bo serwis u siebie problemu najpewniej nie zauważy).

Poczytaj sobie te tematy, może coś u Ciebie zadziała:

https://forums.geforce.com/default/topic/961091/geforce-1000-series/unable-to-get-smooth-performance-on-gtx-1060/

https://forums.geforce.com/default/topic/961539/msi-gtx-1060-geforce-constant-fps-drops-/

Jeśli nie, to w necie jest jeszcze sporo innych propozycji. Z tego co się orientuję, to rozwiązania, które działałoby u wszystkich nie ma. Niestety, ale te karty tak mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem już wcześniej i jak pytałem na innych forach to że tak powiem dziwnie na mnie patrzyli.Póki co adpaliłem Msi AB , i podkręciłem troche zegary.Jest troszkę lepiej , ale spodziewałem sie więcej po 1060.Pewnie tych kości było mnóstwo tylko weź się przyznaj że coś sie popierniczyło podczas produkcjii , choć może coś drgnie zobaczymy.Kurde cza było zostać przy Ati.Jak to sie mówi " Nie rusz g...... co nie śmierdzi"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem z samą kością. Ten sam problem występował na Maxwellach i polega na tym, że z jakichś powodów karta jest obciążona w niewielkim stopniu, choć teoretycznie jest co robić lub, że jej obciążenie skacze jak głupie. Czyli dane albo nie trafiają w ogóle do karty, albo trafiają, ale w sposób bardzo nieregularny. Osobiście sądzę, że jest to problem z schedulerem, który w przypadku NVIDII jest w sterowniku, a nie z samymi kartami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy psioczyli na Ati , a tu taka niespodzianka.Ciekawe jak by sie zachowywala teraz to karta pod Win10 w DX12 skoro Ati ma lepsze sterowniki pod 10-tke.Zresztą na najnowszym biosie strasznie mi głupiały procesy tzn. niestabilne taktowanie zegarów procesora i GPU , dopiero downgrade biosa ustabilizował to wszystko ale problem widocznie leży gdzieś głębiej.Samo wymuszanie 100% użycia GPU już daje do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które jeszcze przychodzą mi do głowy:

- sprawdź jakie są opóźnienia generowane przez sterownik karty graficznej za pomocą programu LatencyMon;

- możesz pobawić się programem NVIDIA Inspector. Czasem pomaga wymuszenie zablokowania klatek na poziomie częstotliwości odświeżania ekranu, ale niestety zwiększa to input laga.

 

AMD też miewa podobne problemy, przy czym występują one rzadziej i z tego co się orientują na chwilę obecną dotyczą tylko GCN 1.0 i jeśli te problemy wystąpią, to jedynym znanym mi rozwiązaniem jest rollback do starszych sterowników. To nie jest tak, że AMD jest pod tym względem idealne. Choć fakt, że w ostatnim czasie to raczej NVIDIA błyszczy jeśli chodzi o błędy w sterownikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opóżnienie 276 mikro sekundy , tylko Latency Mon pluje mi na czerwono , że ma problem z "real - time audio" ?? i , że może powodować drop outs , clicks :) etc.Obecnie mam SB Audigy LS i jest to leciwa karta ,ale jakość dzwięku jest o niebo lepsza niż na zintegrowanej.Jutro zobacze , odinstaluje Audigy i zainstaluje integre , i zobaczymy czy dalej będzie probelm.To by były jaja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LatencyMon został napisany po to, żeby sprawdzić opóźnienia przy generowaniu dźwięku. Całkiem przypadkowo służy również w innych celach, ale mimo wszystko i tak wypluwa komunikat o dźwięku, nawet jeśli opóźnienia dotyczą innego sterownika.

Możesz wrzucić screena? To się zobaczy, czy czymś należy się martwić, czy nie, ale 276 mikrosekundy nie wydają się być problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje tego screena.Wczoraj zauwarzyłem , że podczas rozruchu ekran monitora mi przygasa- ściemnia się , tak samo się robi gdy podczas gry wyświetlane są statyczne obrazy , np. ładowanie mapy poziomu itp. Monitor mam podpięty pod DP , a na HDMI tego niebyło.Wygląda jakby jakiś "power sever" był gdzieś jeszcze uruchomiony , tylko że w biosie i w7 mam wszystko powyłączane ??

latency.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem , ale mam jeszcze jedno pytanie.Jak sprawa z biosem , bo w moim przypadku gdy robię update do najnowszej wersji UEFI za chiny ludowe :) nie mogę na sztywno ustawić zegarów procesora na 3.6ghz tak jak mam w chwili obecnej, a jak wyłączę całe oszczędzanie energii w UEFI to procesror stoi w miejscu na 3.20 Ghz , a z moich informacji wyczytanych w MSI AB widać jakby jednak procesor trochę nie dawał rady , i to on był słabym punktem który powoduje wcześniej opisany problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by była to kwestia niewyrabiającego CPU, sam przy nieco wydajniejszej jednostce (4670k wykręcony na 4.4GHz) na Win7 miałem identyczną sytuację z 1060 w wersji 6GB i po zmianie na RX480 problem znikł jak ręką odjął, pomimo ze to AMD ma rzekomo bardziej obciążające CPU sterowniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaaaaaaaa sam pamiętam jak nie miałem tego problemu na 7870.Co mnie podkusiło jeszcze ani tego sprzedać bo brałem to na raty z innym klamorami aaachhhh.Fakt może nie wszystko śmigało na Ultra , ale nie musiałem mieć włączonego Vsync , a obraz był płynny przy 60 fsp , a tu :( .Najlepsze jest to , że ATI jest tańsza i ma 8Gb ram.Czasami jednak lepiej posłuchać serca , a nie rozumu :D .Pozostaje czekać może Nvidia coś wymyśli.Aż strach pomyśleć co będzie pod W10 bo przesiadka jest nieunikniona , a tam wiadomo ATI ma lepsze osiągi.Accchhhhhh ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, boban666 napisał:

jak wyłączę całe oszczędzanie energii w UEFI to procesror stoi w miejscu na 3.20 Ghz

A nie wyłączyłeś przypadkiem trybu Turbo Boost? W każdym z nową wersją BIOSu ustawienie na stałe 3.6GHz może nie być możliwe - z tego, co kojarzę, to Intel w pewnym momencie uniemożliwił ustawienie maksymalnej częstotliwości przy obciążeniu dowolnej liczby rdzeni.

15 minut temu, emqi napisał:

pomimo ze to AMD ma rzekomo bardziej obciążające CPU sterowniki. 

Sevard pisał już o tym N razy - w przypadku DX11, stery AMD działają jednowątkowo, natomiast nVidii potrafią rozłożyć obciążenie na wiele rdzeni - z jednej strony nie wymagają aż tak szybkiego pojedynczego wątku, z drugiej sumarycznie bardziej obciążają procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, webtom napisał:

Sevard pisał już o tym N razy - w przypadku DX11, stery AMD działają jednowątkowo, natomiast nVidii potrafią rozłożyć obciążenie na wiele rdzeni - z jednej strony nie wymagają aż tak szybkiego pojedynczego wątku, z drugiej sumarycznie bardziej obciążają procesor.

Dlatego napisałem rzekomo ;) Choć porównując obciążenie CPU jakie mam w grach obecnie z tym pod 1060 to mam wrażenie, że w większości tytułów wzrosło ono mimo wszystko równomiernie na każdym rdzeniu, choć strzelam że to raczej wynik tego że pozbywając się problemu z ograniczającym możliwości PC sterownikiem Nvidii, gry  korzystające z wielu wątków CPU rozwijają skrzydła i mocniej obciążają cały system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, webtom said:

A nie wyłączyłeś przypadkiem trybu Turbo Boost? W każdym z nową wersją BIOSu ustawienie na stałe 3.6GHz może nie być możliwe - z tego, co kojarzę, to Intel w pewnym momencie uniemożliwił ustawienie maksymalnej częstotliwości przy obciążeniu dowolnej liczby rdzeni.

Sevard pisał już o tym N razy - w przypadku DX11, stery AMD działają jednowątkowo, natomiast nVidii potrafią rozłożyć obciążenie na wiele rdzeni - z jednej strony nie wymagają aż tak szybkiego pojedynczego wątku, z drugiej sumarycznie bardziej obciążają procesor.

Też tak Intel zrobił , i po aktualizacji UEFI nie mogę na sztywno przypisać maksymalnego taktowania , a co do Turbo Boost mam włączone.Obecnie mam wersję UEFI 1.60 i tam można ustawić Max Core coś tam na 36 , a w najnowszej wersji UEFI 2.40 nie ma już takiej możliwośći i jest tylko samo Turbo.Dlatego zastanawiam się co będzie lepsze dla 1060 nowszy BIOS i skaczące zegary , czy starszy Bios i sztywne zegary??

Aaa ma ktoś może jakieś porównanie jak wypada obecnie 1060 pod W7  , a jak pod W10 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boban666 Niestety - co do karty, to ja wymiękam. Opóźnienia są w granicach rozsądku. Inne rzeczy też nie wydają się odstawać od normy.

Co do procka - musisz poeksperymentować. Intel nieco poprawiał działanie turbo, więc możliwe, że ten nowszy BIOS będzie sprawował się lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Znalazłem na stronie Asrock-a jakąś wersję BIOS-a.Jest to beta i pisze że poprawia wydajność proceserów I5 , I3 tylko , że nie jest najnowsza bo najnowsza to 2.40 a ta jest 1.80c.Wydaje mi się że jest lekka poprawa na tej becie , a na wyższych wersjach UEFI nie ma możliwości ustawiania proca na sztywno i chyba zostanę przy tej wersjii póki co.

PS.Jest jeszcze jedna wersja UEFI z tym , że pisze NEW 4th Generation Intel Processors ?? Sprawdzałem w google i nie wiem o co chodzi bo przecież mam Haswella a to przecież 4-ta generacja ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem bo narzut na CPU jest ogromny.Znalazłem możliwe że jeszcze jeden sposób co by troszkę bardziej zestresować tego 1060.Gość na jednym z forum sugeruje co by podbić zegry pamięci GPU w MSI AB do 500 oczywiscie na tych suwakach tylko czy czegoś nie zjaram ?? :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będę musiał się pogodzić z tym co pisał kolega @Sevard że jak to mówią często w warsztatach samochodowych "ten typ tak ma".Choć nie wiem czy to ważne , ale coś mnie pokusiło i zrobiłem reset/wyczyściłem BIOS i chciałem zainstalować na czystą kość wersję która najbardziej mi pasuje.Wyciągłem bateryjkę , zwarłem jumpery , i ZONK !! komputer zimny :D nie dało rady go uruchomić.Zasilacz dobry bo zmostkowałem go i wystartował , ale reszta komputera KAPUT :).Dopiero po jakimś czasie (ok 30min) podchodzę do skrzyni wciskam POWER i niespodzianka komputer wstał.Co jeszcze ciekawego zauważyłem.Żadna z gier na których robiłem test nie obciążała GPU więcej niż 85/90 procent , przy czym temperatura GPU wynosiła MAX 64 stopnie ??!! za to rdzenie procesora który w UEFI jest ustawiony na sztywno (3,6 Ghz na rdzeń) obciążone w granicach 90/99 procent ??!!.Testy robiłem w pCars , Dirt Rally , R3R , Assetto Corsa , wszystkie gry miały ustawienia na HIGH/ULTRA , z włączonym V-SYNC.Co do zasilacza to też o tym myślałem , tylko nie mam za bardzo możliwości , bo tylko ja zostałem ze skrzynią wśród znajomych ,a kupować .... wiem że do 14 dni można zwrócić bez podania przyczyny , ale nie mam za bardzo czasu żeby póki co latać odsyłać itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...