Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Add3k

Problem z wydajnością komputera podczas grania

Polecane posty

Witam,

jak w tytule, mam problem z wydajnością podczas grania. Wcześniej na niskich ustawieniach byłem w stanie utrzymać w overwatch  120 fps, natomiast teraz mam problem utrzymać 100 fps ze spadkami do 70-80. Dodatkowo nie ma wielkiej różnicy między średnimi, a wysokimi ustawieniami graficznymi. Wcześniej mogłem grać na wysokich ze stabilnym 60 fps, a teraz mam dropy do 40 fps.
W osu! natomiast występuje natomist coś w postaci laga, gra potrafi mi się cofnąć o pól sekundy. Tego problemu wcześniej nigdy nie było. (a osu! jakąś wymagającą grą nie jest)
Raczej nie ma opcji żeby to był problem z dyskiem, gdyż te 2 gry mam zainstalowane na różnych dyskach a jednak obie mają problemy.
Co do temperatury karty graficznej to podczas grania w overwatcha karta miała maksymalnie 72 stopnie, zwykle trzyma 70 stopni.


Moja specyfikacja:
procek: core i5 3350p
karta graficzna: geforce 660ti
płyta główna: msi B77MA-E33
zasilacz: Deus G1 500W

 

UPDATE: Przeglądając stare tematy, znalazłem wątek gdzie to proces windowsa pożerał zasoby powodując niższe fps w grach. Zainspirowany sam zajrzałem do menażera urządzeń. Wygląda na to że Windows Audio Device Graph Isolation pożerał mi aż 30% cpu, więc tylko z otwartą przeglądarką, steamem itp. miałem 50% cpu zajęte. Już późno, więc nie mam czasu przetestować, ale dam jutro znać czy wyłączenie tego dziadostwa rozwiązuje moje problemy.

 

EDIT2: Wygląda na to że Windows Audio Device Graph Isolation i pożerane przez niego zasoby były moim problemem. Wszystko chodzi teraz sprawnie. Na przyszłość więcej starszych wątków muszę przeglądać. Jak zajrzy tu jakiś moderator to można zamknąć temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...