Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OlgierdVonEverec

Laptop do 3500 zł Gaming !

Polecane posty

Witam serdecznie. Mam dylemat między sprzętem http://www.x-kom.pl/p/321180-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html , a http://www.x-kom.pl/p/344676-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html . Niestety dawno nie interesowałem się sprzętem komputerowym i potrzebuje waszej pomocy. Który z sprzętów jest bardziej wydajniejszy ? Laptop ma oczywiście służyć do codziennego użytkowania jak i również grania. Być może mamy coś bardziej wydajniejszego na rynku w tej cenie, czyli 3500 zł.  Czekam na propozycje i Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór. Może posiadał ktoś taki sprzęt i może opisać jego działanie, co laptop udźwignął, jak wygląda sprawa z przegrzewaniem i ogólne cechy tego produktu. Oczywiście jestem świadom, że to nie pc, ale jakieś nowsze tytuły udźwignie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłubki Clevo. Zasadniczo w tym przedziale cenowym najrozsądniejsza opcja (GTX 1050 jest wydajniejszy od GTX 960M o 25 do 45% w zależności od tytułu vide notebookcheck).

Co do przegrzewania, zarówno w przypadku obecnie dostępnych laptopów ze Skylake/Kaby Lake i GTX 960M/GTX 1050 - temperatury są średnio-wysokie (na upalne letnie popołudnia być może zbyt wysokie bez podstawki chłodzącej), ale jakby tu powiedzieć - to nie ten budżet, żeby móc marudzić. W przypadku wersji z i5-7300HQ throttling termiczny raczej się nie pojawia. Ale oczywiście Notepal I300, Targus AWE69EU, czy Glacier NC400 są mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza półką Stealtha i Titana to jednak kadłubki Clevo są jednak odrobinę lepiej wykonane od MSI. Dodatkowo trochę trudno porównywać chłodzenia w 960M i GTX 1050 - różne TDP, a także specyfika układu.

Dodatkowo branie kadłubka jedynie z HDD 5400 obr., to jest średni pomysł - wskazana jest przynajmniej dopłata do Travelstara, jeśli nie pójście w kombinację SSD+HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk całe szczęście zawsze można dokupić/wymienić. Podsumowując za o wiele mniejsze pieniądze można dorwać laptopa o specyfikacji wartości o wiele większej. Jestem trudno wierzącym człowiekiem pod względem takich okazji. Cały czas próbuje się doszukać wad, lub jakiegoś  ''ale'', lecz jest praktycznie zero informacji w internecie o tych modelach. Ciągle jestem w rozterce  między SMART 7 ,MSI  http://www.x-kom.pl/p/346866-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb120ssd-gtx960m-fhd.html, Lenovo http://www.x-kom.pl/p/331455-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html. Szukam idealnego rozwiązania, ale ono chyba nie istnieje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlgierdVonEverec:

ponieważ dyskusja cenowo rozjechała się z tematem (chyba że chodzi o sprzęt bez systemu), zresztą do 3,5k pln laptop do grania póki co nie istnieje, to moje 3 grosze :

jestem w podobnej sytuacji (muszę mieć swojego laptopa najpóźniej do końca roku), a obecnie sensowny (cenowo) wybór jest dość ciężki... szczerze mówiąc gdybym miał jakoś wkrótce kupować, to pozostaje albo to: https://www.amazon.de/Acer-VX5-591G-56B4-Notebook-i5-7300HQ-GeForce/dp/B01N0WUPLY/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1487030548&sr=8-3&keywords=acer+aspire+1050ti albo to: https://www.dreammachines.pl/laptop/config/G1050Ti-15PL17.pl od razu podciągnięte do poziomu tego Acera (albo późniejszy upgrade)....  chcąc nie chcąc i tak wychodzi koło 4,8k pln i taniej za taki w miarę dobry sprzęt z Win10 nie będzie, chyba że trochę pokombinujesz  (pamiętaj że kadłubek możesz kupić bez dysków i systemu i kupić je osobno gdzie indziej i taniej... np Win10 można dorwać już za około 440 pln a nie za 550 jak w konfiguratorach sprzedawców kadłubków... to samo z dyskami i ramem: kto szuka ten znajdzie)... 

ten post piszę na 15,6" MSI GE62 6QC APACHE: i7-6700, 24 GB RAM, GTX 960m 2GB, (pierwotnie) 128GB SSD i 1TB 7200 za 5200 pln w maju 2016... pierwotnie 128GB SSD bo MSI wpakowało tu SSD ADATA który padł po pół roku więc moja żona wróciła dziś z serwisu z "dorzuconym" Plextorem 256 GB SSD za jedyne (DODATKOWE) 385 pln ... łączny koszt wyniósł więc prawie 5600 (chociaż podobno serwis za ten 128GB ma nam coś oddać - pożyjemy zobaczymy) --> a zatem w linkach powyżej masz za około 1000 PLN MNIEJ sprzęt WYDAJNIEJSZY jakieś 40% w grach (mimo że z i5 a nie i7 - ale w grach to nie ma na razie aż tak wielkiego znaczenia)

ten APACHE jest całkiem niezły, zresztą używany jest nie tylko do zabawy, ale w dużej mierze do obróbki grafiki (2D - bardzo duże pliki i sporo otwartych na raz - dlatego i7 i 24 GB ram), ale smutna prawda jest taka, że w tej chwili zakup lapa z 960m, nawet z 4 GB VRAM kompletnie przestał się opłacać - zaoszczędzisz w sumie jakieś 300 pln max w stosunku do GTX 1050 4GB i kupisz zauważalnie dużo słabszy sprzęt

GTX 960m w pudle MSI GE62 grzeje się masakrycznie, w Rise of the Tomb Raider na mniej więcej mid przy 1920 * 1080 wyciąga średnio jakieś 40 fps (28-56 zależnie od lokacji), ale strefa górny-lewy róg klawiatury (nad klawiszami esc, f1-f4) aż parzy, dolny-prawy też jest dość nieprzyjemny

GTX 1050Ti w kadłubku Clevo N850 (bo takie kadłubki stosuje do tych kart xtreem, hyperbook i dream machines) grzeje się równie mocno - w dodatku zdumiewającym pomysłem jest zrobienie jednego z dwóch wylotów po PRAWEJ stronie blatu (a nie z tyłu), gdzie gorące powietrze dmucha na dłoń z myszą (no chyba że ktoś jest leworęczny to wtedy problemu nie ma ;) )... inna rzecz że karta jest duuuuużo sprawniejsza od GTX 960m, a grzeje się podobnie

niestety nie miałem jeszcze okazji "pomacać" Acera VX5-591 (lub jak kto woli VX15) - który coraz bardziej mi się podoba, ani nie dane mi było zobaczyć w akcji GTX 1050 (bez Ti) z 4GB VRAM - ciekawe o ile jest rzeczywiście słabsze od 1050Ti (w sensie: na ile to widać w grach, a nie na papierze i  w tabelkach).. bo jeśli różnica w płynności nie jest jakaś kolosalna, a karta grzeje się zauważalnie mniej to może warto zaoszczędzić te parę stówek w cenie i nie przypalać rąk: 
https://www.amazon.de/dp/B01N4KA5B2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1487034210&sr=8-1&keywords=acer+aspire+gtx+1050 (4,3k pln z Win10 i dostawą do Polski gratis - te Acery będą w sprzedaży koniec lutego / marzec) lub http://www.x-kom.pl/p/342416-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-2401000-win10-gtx1050.html#specification


TL:DR:
gtx 960m juz się nie opłaca
GTX 1050Ti na pewno nie w MSI GE 15,6" - chłodzenie tu ledwie wydala przy 960m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer jest tylko odrobinę chłodniejszy od MSI - za to ma mniej fajny dostęp do podzespołów.

To, że lapki w tej cenie są dość ciepłe, to już bardziej kwestia tego, co podoba się konsumentom (ma być tanio, wydajnie, relatywnie niewiele ważyć) niż konstrukcji samych notebooków.

PS Laptopy z dystrybucji niemieckiej z preinstalowanym Windowsem to jest pewna loteria, co do możliwości aktywacji innych wersji językowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, dziękuję za bardzo dużą aktywność w moim temacie. Wszelkie porady przeanalizowałem i bardzo doceniam. Niestety z laptopami jest tak, że można dokładać i dokładać, a zawsze się znajdzie coś mocniejszego i lepszego. Mój wybór padł na kompletnie inny produkt, czyli HP OMEN : http://www.x-kom.pl/p/339735-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-6300hq-8gb-1tb128ssd-win10-gtx960m.html. Jestem ciekawy tego produktu, a wybrałem go po analizie moich potrzeb i przydatności sprzętu. I tak wiem, pewnie wyda wam się to słaby wybór, gdzie weszły na rynek GTX1050> wzwyż, ale na dzień dzisiejszy to mi wystarczy. Może któryś z forumowiczów posiada OMENA i napiszę coś o nim ? Jeśli tak zapraszam na pw. 

Dziękuj raz jeszcze wszystkim za pomoc i pozdrawiam serdecznie ! :) 

Temat do zamknięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem sprzęt. Pierwsze wrażenie mam bardzo dobre. I tak  na szybko w skrócie. Matryca fakt, tutaj muszę powiedzieć, że można dodać do małego minusa, chociaż bym nad to nie przesadzał w tym temacie aż tak. Wykonanie jak dla mnie jest bardzo dobre, nic się nie ugina i nie trzeszczy w przeciwieństwie do innych laptopów które były na ekspozycji w x-kom. Sam wygląd mnie akurat urzekł, ale to raczej kwestia gustu. Do wady na szybko mogę podpiąć brak regulacji jasności klawiatury, lecz z drugiej strony osobiście mi to nie przeszkadza. Sprzęt przetestuje do weekendu i wtedy opiszę swoje relacje. Będę mógł również porównać Omena z  MSI GL62 o podobnej specyfikacji więc po porównuję  co nie co. A tak na szybko wtrącę trzy grosze o opiniach.  Akurat w tych ramach cenowych <3500> spotkałem się z masą złych komentarzy na praktycznie każdy model i markę. Po szybkiej analizie wynika na to, że lepiej nie kupować wcale laptopa, tylko dołożyć 1000 zł,a i tak będzie za mało bo zawsze się znajdzie lepszy sprzęt. Każdy musi przeanalizować co tak na prawdę potrzebuje i na co go stać. Ja zaufałem HP, i mam nadzieje, że nigdy nie wyląduje na ich sławnych już serwisach, jak i jego fabryczny ssd pożyje długo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, OlgierdVonEverec napisał:

A tak na szybko wtrącę trzy grosze o opiniach.  Akurat w tych ramach cenowych <3500> spotkałem się z masą złych komentarzy na praktycznie każdy model i markę. Po szybkiej analizie wynika na to, że lepiej nie kupować wcale laptopa, tylko dołożyć 1000 zł,a i tak będzie za mało bo zawsze się znajdzie lepszy sprzęt. Każdy musi przeanalizować co tak na prawdę potrzebuje i na co go stać...

To nie tak... po prostu do 3500 nie za bardzo można dorwać laptopa do gier, do którego nie można się przyczepić.. bo faktycznie: albo karty słabe, albo matryce, albo dysk, albo się grzeją i tak dalej i tak dalej.... sprzedawca w sklepie powie Ci zawsze: niska cena oznacza cięcia tu i tam - nie da się za taką kasę  dorwać super sprzętu - kup Pan Predatora za 10 kloców + ... i tak dalej i tak dalej... ogólnie jest to jak zawsze bullshit, bo w tej cenie jest zawsze "podatek od nowości", a dodatkowo często nasze, polskie "januszowe"... teraz akurat jest dodatkowo ciężki moment, bo weszła nowa generacja (10xx) (a kto wie? może wejdzie następna jak się AMD ogarnie i wrzuci kiedyś Vegę do lapków ... ot takie gdybanie) a przecież sporo sprzętu z kartami serii m9xx naprodukowano i hajs się musi zgadzać... stąd te porąbane ceny...  

Ogólnie masz rację - zawsze warto przemyśleć sprawę pod kątem swoich potrzeb - niestety życie często uczy, że czasem warto kupić coś lepszego (szczególnie jak ma starczyć na dłuższy czas), bo te potrzeby szybko rosną niezależnie od tego czy tego chcemy czy nie - problemem są tylko ludzie, którzy na tym żerują i wywalają ceny z kosmosu

Pozdrawiam 
WZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, WujZenon napisał:

ogólnie jest to jak zawsze bullshit, bo w tej cenie jest zawsze "podatek od nowości", a dodatkowo często nasze, polskie "januszowe"... teraz akurat jest dodatkowo ciężki moment, bo weszła nowa generacja (10xx)

Zważywszy, że dość często mam okazję przekonać się jakie ceny występują w innych państwach, to "januszowe" w przypadku większych sieci sklepów (x-kom, Komputronik (z Karenem)) nie istnieje. Oprócz okazji na Amazonie lub ew. w niektórych sklepach holenderskich/niemieckich, to naprawdę trudno trafić w przypadku laptopów ze średnio-wyższej półki (750-1200 euro) na wyraźnie lepsze oferty niż w Polsce.

15 godzin temu, WujZenon napisał:

problemem są tylko ludzie, którzy na tym żerują i wywalają ceny z kosmosu

Mhm. Problem w tym, że producenci/dystrybutorzy laptopów mają bardzo nieelastyczne ceny. A na sensowne rabaty ilościowe w przypadku laptopów gamingowych to łapią się może ze dwa modele w skali całego rynku polskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... no to po kolei (żeby nie było że czepiam się tylko sklepów:

- podatek od nowości (i monopol): INTEL i NVIDIA - te dwa słowa w zasadzie zamykają temat, ale rozwijając myśl: nie ma konkurencji to jest zastój i technologiczny i cenowy; Kaby Lake to tylko ewolucja (i to nieznaczna) a nie rewolucja, GTXy serii 10xx to już trochę większy postęp, ale też bez przesady; serii 9xx już się nie produkuje, ale sporo leży w magazynach więc mimo że proces produkcyjny potaniał to ceny muszą pozostać wysokie, bo trzeba najpierw opchnąć to co zalega na półkach --> vide "podatek od nowości" w cenie nowego sprzętu
 

- "januszowe" zaczyna się już na etapie przewalutowania ; 100 $ w USA = dziwnym trafem 100 euro w Europie = jeszcze dziwniejszym trafem 100 funtów w GB (i mówię o cenach netto)...  mimo że w GB zarabia się nieźle to 'zarabiający w funtach już od dawna wkurzają się ze się ich "dyma" dla zasady... a potem to już idzie lawinowo, bo każdy pośrednik musi zarobić.. teoretycznie taniej powinno być w sklepach, które nie utrzymują infrastruktury "salonowej", a jedynie magazyn, serwis i witrynę w necie... a skoro odpada koszt dzierżawy lokalu i wypłat dla pracowników to czemu praktycznie nie ma różnic w cenie sprzętu (lub są nieznaczne)... dodatkowo ceny podzespołów i oprogramowania... skoro sprzedaje się tego sprzętu dużo (a sprzedaż laptopów (zwłaszcza gamingowych) non stop rośnie, to czemu ceny np Win10 są czasami nawet o 20% wyższe niż na wolnym rynku - sklep biorąc soft w hurcie może go wytargować w bardziej atrakcyjnej cenie.... i tak dalej i tak dalej

Pozdrawiam
WZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WujZenon napisał:

GTXy serii 10xx to już trochę większy postęp, ale też bez przesady; serii 9xx już się nie produkuje, ale sporo leży w magazynach więc mimo że proces produkcyjny potaniał to ceny muszą pozostać wysokie

GTX 10xx nie są zasadniczo tańsze w produkcji niż GTX 9xxM. Są za to pierwszą w zasadzie serią, która powszechnie została przeniesiona z desktopów do laptopów, gdzie wydajność +/- (raczej minus) odpowiada wersją desktopowym. Z tym, że Nvidia postanowiła nie wprowadzać w Pascalach słabszych układów.

3 godziny temu, WujZenon napisał:

"januszowe" zaczyna się już na etapie przewalutowania ; 100 $ w USA = dziwnym trafem 100 euro w Europie = jeszcze dziwniejszym trafem 100 funtów w GB (i mówię o cenach netto)...  mimo że w GB zarabia się nieźle to 'zarabiający w funtach już od dawna wkurzają się ze się ich "dyma" dla zasady...

Rozmiar rynku i ryzyko kursowe. Zgadnij czemu np. w krajach skandynawskich ceny sprzętu komputerowego są jeszcze bardziej nieprzyjemne.

3 godziny temu, WujZenon napisał:

teoretycznie taniej powinno być w sklepach, które nie utrzymują infrastruktury "salonowej", a jedynie magazyn, serwis i witrynę w necie

Marża w skali branży (przynajmniej w przypadku liczących się graczy) nie przekracza 2,5-3%. Jest na poziomie sektora FMCG.

3 godziny temu, WujZenon napisał:

czemu ceny np Win10 są czasami nawet o 20% wyższe niż na wolnym rynku

Microsoft ma politykę jednego regionu dla całego świata. Na pewnych rynkach (m.in. polskim, niemieckim) prowadzi politykę pewnej dyskryminacji cenowej (obniżanie cen dla autoryzowanych partnerów).

3 godziny temu, WujZenon napisał:

sklep biorąc soft w hurcie może go wytargować w bardziej atrakcyjnej cenie

Nie. Rabaty typu VLK/ilościowego zaczynają się od rzędów przynajmniej setek tysięcy (w przypadku Windowsów i Office'ów).

Polityka licencyjna firm informatycznych w dużej mierze sprowadza się do tego, że "klientom biznesowym sprzedajemy sami bez zbędnych pośredników".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...