Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

GTA IV - gra nie widzi części pamięci karty graficznej.

Polecane posty

Hej. Mam problem z ww grą. GTA IV rejestruje trochę ponad 100mb vRAMu, przy czym pokazuje iż do poprawnego działania na wybranych przeze mnie ustawieniach potrzeba ok 800MB pamięci. Efektem tego jest doczytywanie się obiektów w bardzo bliskiej odległości i koszmarna jakość grafiki. Konfiguracja komputera na którym gra jest zainstalowana (jest to laptop): i3-6100U, GeForce 920MX (2GB RAMu), 8GB RAM, WIN10. Wszystkie typowe rozwiązania jak instalacja patch'a do gry, czy aktualizacja sterowników oczywiście zostały już przeze mnie wypróbowane. Gdzieś wyczytałem, że GTA IV ma problem z poprawnym wykrywaniem nowych kart graficznych, ale były to stare wątki i nie znalazłem konkretnego rozwiązania dla mojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uruchamiać na obu GPU, domyślnie mam włączonego GeForce'a. Jednak zawsze ilość dostępnego vRAM'u jest taka sama. M

@ malindkm

Sztuczek z  -nomemrestrict i -norestrictions już próbowałem, czytałem ten wątek jak i chyba połowę polskiego i angielskiego internetu, w paru miejscach to doradzali. Niestety gra ciągle widzi tyle samo pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...