Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

webtom

Rozwiązany: Folia na ekran - Asus ZenFone 2 Laser

Polecane posty

Cześć,

tak się złożyło, że muszę kupić siostrze jakieś przyklejane cudo, chroniące ekran tytułowego telefonu od zarysowań i innych uszkodzeń. Problem w tym, że wybór na allegro jest olbrzymi, a nie mam pojęcia, na co zwracać uwagę.

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do wyboru są folie i szkła ochronne (pewnie to zauważyłeś). Folie są cieńsze, zapewniają ochronę głównie przed zarysowaniami. Szkła są natomiast grubsze i zapewniają lepszą ochronę - w razie upadku szkło może ulec stłuczeniu, ale ekran pozostanie nienaruszony (zależy od konkretnej sytuacji). Szkła ze względu na grubość mogą wpływać niekorzystnie na czułość ekranu. Z solidniejszych firm, które produkują takie cuda, można wymienić 3mk czy Nillkin. 3mk oferuje "hybrydę" szkła i folii - zwie się Flexible Glass. Sam posiadam Flexible Glass na ekranie swojego telefonu i mogę stwierdzić, że nie wpływa negatywnie na dotyk. W zakresie wytrzymałości tego rozwiązania nie mogę się na razie wypowiedzieć, a raczej nie zamierzam tego sprawdzać. ;) Niestety to dość droga "impreza", bo najtańsze szkła można już dostać poniżej 10 zł, a w tym wypadku trzeba wyłożyć 40-50 zł. W każdym razie, jeśli telefon zaliczy upadek na bok, to raczej żaden wynalazek nie uratuje ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już nic nie wiem :(
Tu i tu są tanie szkła o grubości 0.26mm, tutaj droższy Nillkin o grubości 0.33mm, a tutaj Flexible Glass o grubości 0.2mm i niższej twardości. Wziąłbym Nillkina, ale jest najgrubszy, a znowu Flexible Glass jest mniej twardy i teoretycznie pewnie się szybciej rysować. Jakaś rada, czy pozostaje rzut kostką? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wziął szkło Nillkina, tańsze mogą (nie muszą) być źle spasowane i się kiepsko nakładać. Flexible Glass wziąłem z powodu wygiętego ekranu w moim smartfonie, wydedukowałem sobie, że będzie lepiej dolegać niż zwykłe szkło. Ale Twoja siostra nie ma tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szybko, ale wróciłem.
Siostra jest jak najbardziej zadowolona z Nillkinowego szkła i twierdzi, że nie wpływa negatywnie na detekcję dotyku.

Coby nie odbierać roboty tutejszym moderatorom - temat do zamknięcia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...