Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

combomaster

GTA IV

Polecane posty

Myślę że to wina sterownika do grafiki, zaktualizuj...

Dokładnie! Miałem stery w wersji beta do Far Cry2, teraz zainstalowałem najnowsze, które są podpisane cyfrowo i gra śmiga.

A co do tych krzaczków to chyba wszyscy je maja i tu Cenega się nie popisała

Gdy klikam dwukrotnie na ikonkę gry wyskakuje mi GTA IV FATAL ERROR: RMN40

Czy jest to wina nie posiadania jeszcze SP3

Tak to wina nie posiadania SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Mam problem z instalacją GTA IV. Otóż, po instalacji Rockstar Games Social Club, pojawia mi się okienko z informacją " Your system is incopatible with %P. Please follow the link below for more information." Po pierwsze nie wiem co to jest "%P" i co to ma wspólnego z kompatybilnością. Po 2 nie ma żadnego linku poniżej. Jest tylko znaczek Microsoft i tyle... Przez ten błąd nie mogę dokończyć instalacji... No i również mam słynne krzaczki w 1 oknie.

Tak na wszelki wypadek mój konfig : Intel Core 2 Quad 2.66 GHz, GeForce 8800 GT 512 ram, 2 GB ram, Windows Vista

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kochani forumowicze, niech się ktoś wypowie na temat tego durnego GTA IV. Czekałem na tą grę jak głupek, ale to co się dzieje na tych wszystkich forach (polskich i zagranicznych) to przekracza ludzkie pojęcie! OGROMNA liczba problemów z tą grą to jedyne co powstrzymuje mnie przed pójściem do sklepu po nią. Mój komp może nie jest cudem techniki, ale wszystkie nowe gierki chodzą jak złoto, nie narzekam. Dead Space, Tomb Raider: Underworld, GRID, Mass Effect.... Z pewnością mam mało RAM'u, ale jakoś na razie mi to nie przeszkadzało w grach. To moja konfiguracja:

AMD Athlon 64 X2 5200+, 1GB RAM, GeForce 8800GTS 512MB

Słyszałem, że są duże problemy z kartami ATI. Ale sam nie wiem. Ma ktoś tą kartę co ja i gra w GTA IV?

Na prawdę, Rockstar, nie spodziewałem się tego po was. Przez te pół roku chyba balowaliście zamiast zrobić dobrą konwersję. Albo to jakaś głupia polityka aby udowodnić, że konsole są lepsze (i zachęcić ludzi do ich kupna), albo jakiś totalnie niesmaczny żart. Ludzie nawet z najnowszymi GeForce'ami mają problemy! A jeszcze nie czytałem aby ktoś uruchomił tą grę na full detalach w stanie umożliwiającym normalne granie! Tragedia.... Podobno nawet nie ma w grze dostępnych ustawień AA, AF i Vsync. Gierka sama wymusza te ustawienia i tym samym chodzi jakby chciała a nie mogła (nawet wyłączenie Vsync w ustawieniach karty nic nie daje...podobno). Rockstar, damn you!

Ps. Aha, gram na rozdzielczości 1280x768. I taką bym chciał w GTA IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, po ponownej instalacji oraz aktualizacji Windows Live! w końcu udało mi się uruchomić grę. Czego jednak... żałuję. Moja konfiguracja to Windows XP, 2 GB RAM, Intel Core 2 Duo 3,00 GHz oraz GeForce 8800 GTS (320 MB RAM) - w rozdzielczości 800x600, minimalnych ustawieniach tekstur oraz najmniejszej widoczności etc. grze daleko jest do płynności. Zalecanych wymagań nie spełnia jedynie karta grafiki, co jednak nie powinno stać na przeszkodzie, by choć w średnich ustawieniach sensownie pograć? Niestety, nie w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klikam dwukrotnie na ikonkę gry wyskakuje mi GTA IV FATAL ERROR: RMN40

Czy jest to wina nie posiadania jeszcze SP3 czy mam lecieć do empika składać reklamację?? Miał już ktoś w ogóle coś takiego?? Proszę o szybką odpowiedź.

PS. Już aktywowałem itp. itd.

TEN BŁĄD WYSKAKUJE TYLKO JEŚLI CHCESZ GRAĆ W MULTI. PO WYLOGOWANIU Z SOCIAL CLUBU I URUCHOMIENIU GRY W TRYBIE OFFLINE WSZYSTKO DZIAŁA 9OPRÓCZ MULTI). PODOBNO ROCKSTAR MA PROBLEMY Z SERWERAMI I PRACUJE NAD TYM, ABY BŁĄD TEN USUNĄĆ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to R* zrobił ale wychodzi na to, że im mniej MB na karcie grafiki tym gorsze możliwe ustawienia detali...

Screen z innego forum:

http://img139.imageshack.us/img139/6734/gta4bladew4.png na kompie:

Grafika: Galaxy GeForce 8800 GT (256mb)

Płyta: Gigabyte GA-P35-DS3

Ram: PATRIOT DDR2 2048 MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4

Proc: Intel Core 2 Duo 2,66GHz E6750 4M 775/FSB1333/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby nieco idiotyczne..nie mniej jednak 512 MB na karcie spokojnie wystarcza na płynną grę w max detalach.. a dla ciekawskich minimalna cena na allegro tej gry to ok. 115 zł (a więc cena rewelacyjna!) z możliwością odbioru osobistego (czyli nie płacimy za przesyłkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... a umiecie zapisac gre ??? bo jak chce u siebie zapisać to wywala mi ze nie jestem zalogowany... jak sie loguje do tego windoes live z gry to pisze że ta usługa moze byc nie dostępna dla wszystkich krajów czy coś w tym rodzaju i duupa musze zaczynac gre OD NOWA!!!!..... pomóżcie bo trace nerwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok gram już chwile i na narazie sytlułacja wyglada dośc nieciekawie

Pamiętacie Screeny ze strony 30 lub 31 ? to nie żaden fake GTA 4 niestety na srednich detalach tak wygląda ;/

Na moim PC

Processor:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~3.0GHz

Memory:

2046MB RAM

Hard Drive:

200 GB Total

Video Card:

WinFast PX8800 GT(NVIDIA)

Nie można ustawic detali na High gdyż gra uznaje taką karte za zbyt słabą

(ponoć na GF8600 który jest dużo słabszy mozna odpalic high Neutral Neutral )

a06351997ce023b6m.jpg

Opymalizacja jest niestedy dośc skopana gra potrafi w ciagu sekundy sciąc z 30fps na 10

Z tego co sie dowiedziałem nie tylko u mnie wystepuja te problemy do tego przynajmniej u mnie cienie wyglądaja dosć dziwnie i obrzydliwie

aab683f9f4c490f6m.jpg

f5a88d7258165e12m.jpg

Zobaczcie na tekstury tego domu ;/

ce8b870b3b36f547m.jpg

I teraz moje małe pytanko do redaktorów...pisaliscie że graliscie w GTA 4 PC i grafika jest bardzo piękna itd ....to teraz niech mi ktos powie jakim cudem nawet na poteżnych maszynach Quad Core 4G ramu GTX280 gra chaczy niemiłosiernie i ma od groma bugów z grafiką ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem to parę postów wcześniej, ale to musi być powtórzone: TO JEST PO PROSTU ŚMIESZNE! GTA IV na screenach podanych przez HanPL wygląda brzydko! Jakim cudem w ogóle gra śmie mu zwalniać! To jest nie do przyjęcia. Ktoś tu poważnie olał sprawę. Nie, zaraz, nie "ktoś" a Rockstar. Ta gra jest na dzień dzisiejszy niegrywalna i tyle...

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie jest temat "Wyraź swoje niezadowolenie GTA IV". Ten dział to nie Komentarze tylko Pomocna Dłoń. Chcesz dyskutować o grze? Zapraszam do Komentarzy. Nie róbmy offtopu.-mateusz(stefan)

OK, przepraszam. Już się przenoszę do komentarzy:) Faktycznie, zagalopowałem się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzęt :

Intel® Pentium® 4 CPU 3.20GHz (2 CPUs)

1024MB RAM

ATI Radeon HD 2600 Series (512mb)

Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)

Problem odpalam grę wszystko ok na początku znikają tekstury (wstępniak tam gdzie są napisy) odpalam grę w dokach wszystko pięknie ładnie jadę do góry i lipa nie ma tekstur drogi budynków tylko latarnie i ludzie . Jeżdżę w powietrzu :wacko::( czy to możne być spowodowane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z detalami można rozwiązać włączając grę nie z ikony na pulpicie ale ikony GTA IV safe mode. I tam bez problemu zmienicie detale. Można także uruchomić grę dodając parametr norestriction w konsoli ale nie wiem jak dokładnie to zrobić i wtedy nie ma ograniczeń co do detali. Chyba na forum gry-online o tym pisali. A co do windows live to nie ma żadnych przeszkód bo usługa ta jest dostępna w Polsce. Robicie tak wchodząc na stronę główną xbox live wybieracie u samej góry w lewym górnym rogu zmieniacie język na polski. W oknie rejestracji będzie od razu widać Polskę jako wasz region. Życzę miłej zabawy ;) Choć ostro R* przesadził z tymi aktywacjami :P zacząłem wczoraj instalować przed dziewiątą i trwało to półtora godziny :P

EDIT: właśnie wyczytałem, że osoby rejestrujące się na Polaka mają problemy z save'ami :/ Ja zrobiłem tak, w social club zarejestrowałem się jako Polak, w GFW jako Anglik, załączyłem grę przez socjal, ale dałem skip login i po załączeniu gry nacisnąłem "home" i wbiłem na Windows Live i działa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzęt :

Intel? Pentium? 4 CPU 3.20GHz (2 CPUs)

1024MB RAM

ATI Radeon HD 2600 Series (512mb)

Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)

Problem odpalam grę wszystko ok na początku znikają tekstury (wstępniak tam gdzie są napisy) odpalam grę w dokach wszystko pięknie ładnie jadę do góry i lipa nie ma tekstur drogi budynków tylko latarnie i ludzie . Jeżdżę w powietrzu :wacko::( czy to możne być spowodowane ?

Też mam podobny problem na GF9600GT. Trochę poczytałem na forum gtaforums.com i okazuje się, że powodem mogą być programy typu RivaTuner. Sam takiego używam i w sumie to nawet podejrzewałem, że to może on coś miesza. Wczoraj już za późno było, żeby to sprawdzić wiec dziś po powrocie z pracy od razu wywalę RivęTuner. Ważne jest aby przed odinstalowaniem programu przywrócić w nim domyślne ustawienia sterowników. Dam znać jak u mnie poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "plzzz" było całkowicie nie na miejscu..

Oczywiście, że pomoże!

Dla wszystkich "gap" podaję oficjalne wymagania:

Wymagania minimalne:

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz

* 1,5 GB RAM

* 16 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)

Wymagania zalecane:

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Quad 2.4 GHz lub AMD Phenom X3 2.1 GHz

* 2 GB RAM (XP) / 2,5 GB (Vista)

* 18 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 8600 lub ATI Radeon HD3700 (512 MB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...