Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pomaraqcz

Praca a studia

Polecane posty

Hej, mam pytanie do osób które maja juz za soba studia i jakies doświadczenie zawodowe. Jestem na 2 roku i mam mozliowsc podjecia pracy w firmie IT (wielkie korpo, 3 literowa nazwa na "I"). Nie jest to bog wie jakie stanowisko, zwykle robienie backup'ow i tego typu rzeczy, ale zawsze cos. Zastanawiam sie czy warto "wejsc" w to, czy lepiej skupic sie tylko na studiach na razie. Nie powiem, mozliowsc zarobienia nawet niezlych pieniedzy jak na pierwsza prace w zyciu ( ~3k netto), szansa zeby zobaczyc jak wyglada praca w takiej firmie, plus dostep do ogromnej ilosci szkolen jest kusząca. Jakie jest wasze zdanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wątpliwości, zdecydowanie warto iść do roboty. W IT nikt nie bedzie patrzył na twoje studia (a nawet jeśli, to ich wartość dla pracodawcy to jakieś 10-20% calosci), tylko na doświadczenie. Studiów nie skończyłem, od prawie 10 lat jestem w branży, w tej chwili dla trzeciej sporej firmy - i ani razu nie padło pytanie o jakiekolwiek wyksztalcenie. Pracodawcy bardziej patrzą na projekty w których brałeś udział, poprzednich pracodawców, udzial w projektach open-source, jeśli masz konto na githubie to też czesto pada prosba o linka, etc.

Na uczelni dowiesz sie co najwyżej podstaw (ktore można zdobyć też na inne sposoby, ale warto je miec) - prawdziwa nauka zaczyna sie w pracy - wiec im wczesniej zaczniesz tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...