Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

zasilacz

Polecane posty

Podaj specyfikację komputera, do którego kupujesz zasilacz. Masz jakieś specjalne wymagania co do niego? Ile wynosi budżet?

SP10 jest dużo za drogi żeby go polecić. Co do premier - raczej nic nowego się nie szykuje, zresztą rzadko kiedy premiery nowych zasilaczy "wywracają" rynek do góry nogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby miał dużo zabezpieczeń, dobre podzespoły, aby komputera nie spaliło, certyfikat 80 plus silver/gold i napięcia jak najlepiej trzymał.Widziałem, że sporo zasilaczy na lini 12v ma około 12,2v.

Komputer to prądożerny nie jest, 350w by starczyło.Chciałem kupić z większą mocą, aby starczył na upgrade komputera.

i5 2380p,radeon 6870,ram 4gb, 500gb hdd, 240gb ssd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wydać przesadnie dużo, to fajną opcją jest CX450M (ew. CX550M, acz 450W raczej nie będziesz w stanie przekroczyć) - właściwie całą moc znamionową jest w stanie oddać na (pojedynczej) linii 12V, ma częściowo modularne okablowanie, 5-letnią gwarancję, DC-DC.

A jak koniecznie chcesz Golda, to jest RM550x - ma 10-letnią gwarancję, w pełni modularne okablowanie i półpasywny wentylatora (nie pracuje do ~200-300W).
Z tańszych Goldów jest XFX BE XTR 550W (taniej o ~50 zł, ale ma 5-letnią gwarancję, szybciej załączający się wentylator i chyba ciut gorsze bebechy), czy Supermo L2/M2 - swego czasu @Orion wspominał, że w testach wypadł niewybitnie.

Ewentualnie jest jeszcze V550M (obecnie dostępny chyba tylko w net-s) - certyfikatem nie powala, ale ponoć w praktyce wypada zazwyczaj na poziome Silver/Golda (recenzja wersji 650W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam właśnie zasilacze enermaxa i zobaczyłem, że mają małe różnice w cenie między wersjami o różnej mocy i zabezpieczenie przed prądami udarowymi, którego corsair nie ma.Warto brać np. 550w enermaxa, czy lepiej innego producenta?

Enermax revolution xt2

550w 436zł 

650w 462zł

750w 482zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mw2fan napisał:

Przeglądam właśnie zasilacze enermaxa i zobaczyłem, że mają małe różnice w cenie między wersjami o różnej mocy i zabezpieczenie przed prądami udarowymi, którego corsair nie ma.

Corsair też ma to zabezpieczenie: https://tweakers.net/ext/f/NUwytC6kThwj6k1CZLR4Ap7p/full.jpg (CX550M, RMx też ma)

Reszta różnic tak jak w poście yojo2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...