Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Warman

Zakup pierwszej konsoli

Polecane posty

Witam wszystkich :)

W moim życiu jak bumerang powrócił temat zakupu konsoli stacjonarnej. Już kiedyś robiłem pierwsze przymiarki do PS3, ale niestety mój portfel miał odmienne zdanie niż ja w kwestii zakupu. Obecnie przymierzam się do zakupu i rozmyślam nad PS4 lub X One lub ich odchudzonymi wersjami. Raczej będę skłaniał się w kierunku nowych sztuk, chyba że przekonacie mnie, że nie ma się czego bać kupując takowe używane :P Konsola na początku będzie podpięta pod TV JVC 32', ale w planach jest zakup 40-48' Samsung lub LG z rozdzielczością FHD.

Konsola będzie służyć głównie do grania w gry akcji typu God Of War (tutaj ogromna przewaga dla PS4) oraz ścigałki wszelakiej maści. Poza tym razem z dziewczyną bardzo lubimy się powygłupiać z jakimiś grami ruchowymi i tu ogromny plus wg mnie na rzecz XO i jego Kinecta. Bardzo przypadło mi to ustrojstwo do gustu :) Na pewno nie będę grał w żadne strzelanki itp (nie lubię jeść zupy widelcem :P )

Jeżeli chodzi o pady to minimalnie wygodniejszy wydaje mi się ten od Microsoftu, pewnie z uwagi na to, że czasami używam go przy PC. Choć pewnie do tego od PS4 też bym się przyzwyczaił.

Abonament miesięczny być może będę opłacał, ale niekoniecznie. Nie jest to dla mnie żaden wyznacznik przy wyborze.

Awaryjność dobrze jakby była minimalna. Rzeczywiście niższa moc jest zauważalna w XO w porównaniu do PS4 w graniu?

Poza tym powstaje kwestia, czy kupować już teraz, czy poczekać? Moje wymagania nie są wygórowane. Raczej nie jara mnie jakieś 4k i większe cyferki w PS4 Pro lub M Scorpio także raczej nie pokuszę się na nie. Rozszerzona rzeczywistość - chętnie bym spróbował, ale wydawanie drugie tyle, co za konsolę na te gogle to lekkie przegięcie. Swoją drogą to VR rzeczywiście jest tak niesamowite i w ogóle "wow" jak wszyscy mówią, czy to tylko nakręcanie marketingowców?

I już chyba ostatnie pytanie. Brać wersję odchudzoną owych konsol, czy zwykłą? W XO podobno trzeba wtedy dokupić przejściówkę do Kinecta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś dwa wykluczające się warunki - God of War i Kinect. Jak dla mnie to drugie to gimmick, który brakiem precyzji i opóźnieniem bardziej irytuje niż bawi, ale to tylko moje zdanie.

2 godziny temu, Warman napisał:

Rzeczywiście niższa moc jest zauważalna w XO w porównaniu do PS4 w graniu?

Nie. Multiplatformy są robione tak żeby nie było widać różnicy, a exclusive'ów nie sposób porównywać.

2 godziny temu, Warman napisał:

Poza tym powstaje kwestia, czy kupować już teraz, czy poczekać?

Ja bym poczekał na Slimy, najlepiej na drugie partie. Będą cichsze i mniej prądożerne. Jak chcesz kupić używaną to też lepiej poczekać - po premierze nowej wersji ludzie będą się pozbywać starych konsol.

2 godziny temu, Warman napisał:

Swoją drogą to VR rzeczywiście jest tak niesamowite i w ogóle "wow" jak wszyscy mówią, czy to tylko nakręcanie marketingowców?

Gry są w przeważającej większości marne (twórcy nie wiedzą jeszcze co zrobić z tą technologią), a obraz jest bardzo rozpikselowany i bogaty w aberracje. Wygląda to tak:

Spoiler

uURaIz3.png

Być może okulary PlayStation dają lepszy obraz, ale też bym poczekał z osądem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, trochę mi rozjaśniłeś sytuację także dzięki :-)

Myślę, że za jakiś czas zdecyduje się na wersję slim XO lub PS4. I tutaj powstanie to odwieczne pytanie, co będzie stanowiło lepszą inwestycję? Sporo stron  już przewertowałem i wiem o rzeczach obiektywnych jak stabilność usług online, ekskluziwy itp ale chciałbym poznać waszą subiektywną opinie i to jak patrzycie na ten temat :-)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz subiektywnej opinii? To dostaniesz :D

Wystarczy popatrzeć na bibliotekę gier. Do mnie jako gracza PCtowego który też rozgląda się za konsolą dużo bardziej przemawia XBO z takimi seriami jak Forza czy Halo. PS też ma porządne exy ale w dużej mierze to japońszczyzna której nie zdzierżę. Klimaty Uncharted czy Bloodborne mnie nie jarają, chciałem kupić PS4 ale zwyczajnie widzę na XBO zbyt dużo serii w które zawsze mnie ciągnęło zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Uncharted, The Last of Us, DriveClub, Gran Turismo, Tearawy - to są dla mnie killery, których nie ma nigdzie indziej.

Halo byłoby dużym plusem dla Xboxa, ale części od 343 to cień oryginalnej trylogii.
Jedyne tytuły, które mnie interesowały na Xboxie - Gears of War 4 i Quantum Break - są też na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła i leci do mnie wersja Slim PS4, głównie ze względu na ex'y. Może gdyby nie to, że Forza wychodzi na PC to XO byłoby moim faworytem :) 

Chciałbym was jeszcze dopytać o kwestię TV. Otóż mam takiego starego rympała JVC 32' i akurat fundusze pozwalają na to, żeby go podmienić. Myślę, że optymalne byłoby coś w rozmiarach 43 cale i cenie do max 2 tys. z WIFI na pokładzie. W oko wpadło mi LG 43LH570V w cenie 1550 zł. Myślicie, że to dobry wybór biorąc pod uwagę, że TV będzie służył przede wszystkim do konsoli i oglądania filmów Blu-Ray?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście masz rację. Te dwa modele mieszczą się w budżecie także są jak najbardziej na plus :)

Coś przemawia tutaj bardziej na rzecz LG lub Samsunga, czy wybór jest obojętny? Widzę, że ten LG ma UHD, natomiast nigdy nie miałem styczności z ich systemem WebOS. Samsunga mają rodzice i ten ich system operacyjny to taka lekka porażka jak dla mnie pod względem płynności działania.

Ten model LG jest też dość słabo dostępny z tego, co widzę.

Ogólnie kierowałem się przy wyborze twoim poradnikiem, ale nadal się głowię nad tym wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chwalą ten OS, ale osobiście uważam że to jest rzecz kompletnie bez znaczenia. Jeśli metr od telewizora masz do dyspozycji konsolę, do tego pewnie PC i smartfona, to ten telewizor niczym na kolana nie rzuci.

Czy brać UHD? Tutaj sprawa jest trochę trudniejsza. Wiem że niektóre LG kiepsko sobie radzą ze skalowaniem, a skoro kupujesz Slimkę, to 4K i tak nie odpali, więc obraz będzie rozciągany. Może ładnie i szybko, może nie. Poczytaj recenzje tego LG i sprawdź co mówią o input lagu. Jeśli jest dostatecznie szybki, to jego bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozczytaniu paru rzeczy z przyjemnością bym go wziął, ale jego dostępność u nas w kraju to jakaś porażka. To LG jest tylko na jednej aukcji na allegro i w jednym ze sklepów internetowych o nieznanej reputacji. Wolałbym jednak skusić się na coś dostępnego w jakiejś dużej sieci RTV lub dużym, znanym w Polsce sklepie internetowym tak żeby nie mieć problemów z ewentualną gwarancją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny w kilku sklepach - http://www.ceneo.pl/47072954#mh=w8A112P668002lguZm8WhrTZaFvVmkOcPIJWiEkyhOQpTqyoU-9CD6qNhiojkq9Tg-aX02r2pow6o3eKcxM8Utq8yb1wz2W5jC_Jkuc754x41VZzG_tDQYU0SEzRSqc87J1r7-906fUyfa1O3uKwVenEbl4ceBxbtY5_f5wRO4F7Ij7UTjqBenhCyAmPYnP4QjY8Q2

Osobiście zamówiłbym w AFG Computers. Ale jak chcesz znaną sieć, to musisz dozbierać do 2300 i kupić w Partnerze AGD RTV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...