Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 11/2016 - zapowiedź i zawartość

Polecane posty

22 godziny temu, Sosna564 napisał:

Smugg popraw posta, bo dziwnie wygląda :P

Nie wymagaj zbyt wiele - mi sie bardziej podobała ta wersja w której jednak jakąś odpowiedź dostałem, już nawet sam zacząłem coś pisać, a tu czary mary i odpowiedź Smg zniknęła :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SirK133

Z uwagami do tekstu o sieci TOR jak najbardziej się zgadzam.  Dodam tytułem uzupełnienia, że odpowiedzialność karna rozpoczyna się w Polsce w wieku 17 lat, w pewnych sprawach na co wskazuję art. 10&2 KK można odpowiadać na zasadach Kodeksu Karnego już wieku 15 lat.  Poza tym nieletni nie odpowiadają przed sądem karnym, tylko rodzinnym, w ich przypadku stosuję się ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich z roku 1982 r.. Coś o tym wie, bo mój promotor pracy magisterskiej napisał o tym kiedyś książkę, nawet miałem przedmiot taki do wyboru związany z postępowaniem w sprawach nieletnich na studiach.

Zatem w najgorszym przypadku dla takiego gimnazjalisty skończyło by się pobytem w zakładzie poprawczym. Dodam, że odpowiedzialność prawną (nie mylić z odpowiedzialnością karną!) nieletni ponosi od 13 do 17 roku życia. Jednakże jeśli taka osoba skończyła 17 lat, a nie ma jeszcze ukończonych 18 też może być umieszczona w poprawczaku, jednak tutaj decyzja należy do sądu. W zakładzie poprawczym można przebywać maksymalnie do ukończenia 21 roku życia. A co jeśli taka osoba ma poniżej 13 lat? Wtedy bekną jego rodzice, prokuratura będzie sprawdzać m.in. czy w jego rodzinie nie dochodziło do demoralizacji, przejawów związanych z nałogami (alkohol, narkotyki) lub innych negatywnych wydarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2016 o 15:33, SirK133 napisał:

Czytałem i się uśmiałem. Konkretnie o TORze oczami Policji. Jest tam taki uroczy fragment z którego wynika, że gimnazjalista który założy stronkę z której wynika, że zajmuje się czymś nielegalnym odpowiada na podstawie art. 66 ust. 1 kodeksu wykroczeń (kw):

  Odkryj ukrytą treść

a do tego najdotkliwsza ma być dla niego utrata komputera.

Otóż są to brednie z kilku powodów:

1. Wiek gimbazy, to za Wikipedią 13-16 lat, żeby odpowiadać z kw trzeba mieć lat 17 (art. 8 kw) - nieletni odpowiadają na innych zasadach.

2. Dlaczego ktoś miałby stracić komputer? Równie dobrze Smg mógłby stracić Ferrari za przekroczenie prędkości o 5 km/h, a za przechodzenie na czerwonym - buty. Przede wszystkim, żeby w ogóle sąd zasądził przepadek to komputer musiałby być własnością tego gimnazjalisty - co też takie częste nie jest.

3. To co opisano słabo pasuje pod art. 66 kw - zakładając stronę wg której ktoś jest przestępcą, jeszcze w TORze, w żaden sposób nie próbuje przekonywać Policji, że tak faktycznie jest, nie mówiąc już o próbie wywołania niepotrzebnej czynności. Owszem, zakładając taką stronę (nawet nie o sobie) i podsyłając linka Policji można by podpadać pod ten przepis ale żeby ktoś odpowiadał za to wykroczenie trzeba wykazać, że wywołanie niepotrzebnej czynności było jego celem. Sam fakt, że taką czynność wywołało sprawy nie załatwia.

Wiec mamy gimnazjalistę, który nie odpowiada na zasadach przytoczonego przepisu, za działanie w celu, którego nie miał i któremu nie grozi utrata komputera, co miało być najstraszniejszą karą świata wg CDA (bo przecież nie wymieniony w przepisie areszt, dla 13-16 latków areszt to bułeczka z masłem). Potwierdzone info, nie ma co.

 

Pozdro z trumny... ekhm... Akademii znaczy...


Piszesz jako prawnik czy "bo ja sie znam"?

Ad 1. Za malolata odpowaidaja rodzice, wiec to oni moga stracic komputer.

Ad 2. Teoretycznie nie straca, za pare lat, gdy nie bedzie dowodem w sprawie, mozliwe ze go odzyskaja.
Ad 3. Co jednak mozliwosci podpadniecia NIE wyklucza.

A lepiej dmuchac na zimne IMO, a nie potem plakac "gdybym wiedzial..."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do narzędziownika - zgadzam się z Allorem, że wraz z danym programem trzeba uważać, co się instaluję, ale to nawet czasem nie pomoga. Czasem menu programu nie informuję, w co wchodzi w skład danego programu, które tak czy siak instalują ci się na dysku. Dobrze, że mam narzędzie do optymalizacji systemu Advanced System Care, dzięki czemu w opjach deinstalacji programów mogę podpatrzeć, co mi się jakieś programisko przytrafiło i wykopać go z dysku. PUP to w dzisiejszych czasach plaga, sam coś o tym wiem.

Podobały mi się zabawne odpowiedzi MR Jedi w AR na temat Pokemonów, szczególnie o jednego do wysłania do psychiatry, dawno tak nie parskałem śmiechem. I na koniec wygląda na to, że FF XV to będzie kolejne rozczarowanie roku po Mafii 3 i No Man's Sky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiedziałem nawet gdzie napisać więc stwierdziłem że napisze w temacie dot. danego numeru.

Dodałem sobie dziś do konta na kody.cdaction.pl kod właśnie z płytki z numeru 11/2016 (nigdy mi się z tym nie śpieszy) i chciałem wykorzystać sobie kod na G2A (ponieważ nie było napisane nic o jego "Terminie przydatności do spożycia), więc skopiowałem sobie kluczyk, zalogowałem się na G2A i wyżej wspomniany klucz wkleiłem w polu "Add G2A Gift Card to your Account Balance" - po zatwierdzeniu otrzymałem informację "Limit has been reached for this Gift Card". Czy kluczyk jednak miał swój termin ważności/użyć, a może to jakiś błąd w bazie i jeden klucz został przypisane do dwóch użytkowników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...