Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kikstur

Mass Effect 2 Lair of the Shadow Broker- akcja nie idzie do przodu!

Polecane posty

Samą podstawkę mam na Originie. Tak samo DLC.
Tak więc... Zainstalowałem wszystko (czyli grę, DLC i spolszczenie do LotSB... W takiej kolejności). Po Horyzoncie dostałem wiadomość na terminalu, że Cerberus ma informacje, które Shepard może przekazać Liarze. Po jakimś czasie postanowiłem zabrać się za zadanie (czyt. po zwerbowaniu Thanea i Samary, oraz wykonaniu wszystkich zadań dla znajomej Asari). Ku mojemu zdziwieniu Liara mówiła po polsku, a po dialogu z opcji "Znajdźmy Handlarza Cieni" nic się nie dzieje (dawna kompanka siedzi jak gdyby nigdy nic na tym samym miejscu co przed rozmową).

Szukałem dosyć długo czegoś co pomoże mi rozwiązać ten problem, ale żaden nie daje rezultatów.
Jak pisałem - mam wersję Origin, a na niektórych forach zalecają usunąć dodatek i zainstalować przez spolszczenie. Problem w tym, że nie mogę pobrać samego instalatora, bo serwis pobiera i instaluje automatycznie.

PS. Próbowałem użyć sposobu, który jest w komentarzu, ale nic to nie dało (najdłużej czekałem 30 min). Poza tym... Jest tutaj pokazana sytuacja z którą się spotkałem.

Próbowałem również sposobu z zmianą drużyny i wyposażenia. Nic nie przyniosło efektów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa sposoby i żaden nie wymaga usunięcia gry (zakładając, że wszystko zrobiłeś dobrze podczas podmiany plików, aby uzyskać polskie napisy):

1. Instalujesz grę w innym profilu w wersji pełnej angielskiej (bez ingerencji w pliki, ani instalacji nakładki na LotSB) razem ze wszystkimi DLC. W tej wersji włączasz swój save i albo robisz całe DLC, albo rozpoczynasz je i od razu z nowym savem włączasz wersję z napisami polskimi.

2. Sam instalator możesz ściągnąć z serwisu Bioware Social Network http://social.bioware.com/ . W swoim profilu (klikasz na swój nick w prawym górnym rogu) masz zakładkę My Games -> Your registered game content. Jest tam opcja download do każdego dodatku ME 2. Pobierz dodatek i zainstaluj przez spolszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie!!! :D Uściskałbym cię gdybym mógł!
Użyłem drugiego sposobu. Co prawda wystąpił błąd z niejakim plikiem awc.dll, ale szybko można go pominąć szperając w plikach gry :) 
U mnie to było E:\Program Files (x86)\Origin Games\Mass Effect 2\Binaries, a następnie ME2Game.

Jeszcze raz - DZIĘKUJĘ! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, aby zainstalować spolszczenie do tej polskiej wersji z ORIGIN?
"BioWare Social Network" jest jak na razie jedynie do odczytu, a z czasem mają usunąć stronę całkowicie. To oznacza, że "drugi sposób" będzie niemożliwy do wykonania :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat, bo postanowiłem sobie przypomnieć trylogię przed wyjściem Andromedy i napotkałem w drugiej części pewien problem.

Pojawia się on w momencie którym chcę rozmawiać z Liarą i rozpocząć misję z DLC (to co pokazane na filmiku).
W wersji polskiej rozmawiamy, a ona siedzi dalej i nie da się rozpocząć misji.
W wersji angielskiej (nie ważne czy z polskimi czy angielskimi napisami) mam pierwszą kwestie rozmowy, a następnie pojawia się czarny ekran (ale gra się nie zawiesza).
Zmieniałem pliki tak ręcznie, jak i przy zastosowaniu programu "MassEffect 2 LST 11-09-04".

Oba sposoby opisane nie wymagające usunięcia gry niestety nie działają albo nie rozumiem ich znaczenia:
1. Co masz na myśli pisząc inny profil?

2. Nie mogę pobrać instalatora do DLC LotSB z Bioware Social Network http://social.bioware.com/ . Tylko, że konto tam dopiero co założyłem i wszystkie DLC ściągałem i instalowałem przez Origina.

Będę wdzięczny za pomoc. Jeśli coś niejasno opisałem to z chęcią doprecyzuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem nieco w plikach gry i napisałem do jednego z twórców spolszczenia.

Głownie chodzi o to, że sama gra nie odczytuje odpowiednich plików dodatku, przynajmniej w wersji polskiej.

Można albo zmienić wersję gry na angielską z polskimi napisami, ale wtedy dodatek będzie z oryginalnym, angielskim dubbingiem i napisami.

Oczywiście można zrobić tak, żeby mieć zarówno polski dubbing i spolszczony dodatek. Wytłumaczyłem to w tym filmiku:

 

Jeśli jednak nie chce się komuś oglądać to "przekopiowuję" niżej instrukcję z opisu filmu. Trochę z tym zabawy, ale przynajmniej da się odpalić dodatek.

 

Aby móc odpalić zarówno dubbing jak i napisy w dodatku należy:
-Przejść do folderu z grą (w moim przypadku "E:\Program Files (x86)\Origin Games\Mass Effect 2")
-Znaleźć pliki należące do dodatku. Są przechowywane w folderze z grą "...\Mass Effect 2\BioGame\DLC\DLC_EXP_Part01\CookedPC"
-Przekopiować do innego folderu pliki zakończone wyrazem "int" 
-Zmienić wszystkie "int" na "POL" -Przenieść pliki zakończone "POL" do folderu "CookedPC" danego DLC (czyli miejsca skąd wzięliśmy pliki "int")
-Pobieramy spolszczenie
-Podczas instalacji odznaczamy opcję "Instaluj DLC" ponieważ wszystkie pliki już są w odpowiednich folderach
-Odpalamy grę i idziemy do Liary na Illium, aby aktywować dodatek
-Cieszymy się "Kryjówką Handlarza Cieni" z polskimi napisami

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...