Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hyzy

Początki w pisaniu stron www.

Polecane posty

Witam, 

mam pytanie jak rozpocząć tworzenie stron www? Mam wiedzę z zakresu informatyki tylko zastanawiam się w czym pisać i czego będę potrzebować. CSS? JS? PHP? Czy może wordpress? 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku zacząć ;] Przede wszystkim określ, co tak właściwie chcesz zrobić - małe samodzielne stronki, serwisy oparte o gotowe rozwiązania, czy pisać coś większego samodzielnie. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie masz dalekosiężne plany - czy to ma być wprawka do pracy zawodowej, czy może chcesz być freelancerem i robić strony na zamówienie.

CSS znać musisz, jeśli chcesz jakiekolwiek layouty tworzyć lub choćby modyfikować istniejące szablony.

JS prawdopodobnie też na jakimś poziomie będziesz znać musiał - znacząca większość stron używa JS w mniejszym lub większym stopniu.

PHP bym odpuścił. W mojej opinii ten język ssie. Zamiast tego lepiej iść w stronę np ASP.NET MVC, czegoś opartego na Javie (JSP, JSF - nie wiem, co w javie jest popularne), czy choćby python+django. Możesz też iść w stronę JS i oprzeć się na node.js. Obecnie rozwiązania client side typu angularjs kwitną, więc warto też się temu przyjrzeć. Generalnie jeśli chcesz w przyszłości komercyjnie zajmować się web developmentem, to szedłbym w stronę .NET, Javy lub frameworków client side.

Wordpress to cała platforma. Tu w sumie zależy, co chcesz robić - czy wrzucić na serwer, ustawić szablon wyglądu, parę dodatków zainstalować, może jakieś drobne modyfikacje zrobić. Od poziomu zmian zależy poziom znajomości platformy i PHP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej już mniej więcej rozjaśniłeś mi co i jak dzięki ;P. Znasz może jakiś tani server z obsługą bazy danych, abym mógł sobie popróbować różne warianty?

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Hyzy napisał:

Znasz może jakiś tani server z obsługą bazy danych, abym mógł sobie popróbować różne warianty?

Wszystko, co chcesz robić, spokojnie możesz robić za darmo, lokalnie (na własnym komputerze). Poprzednik wspomniał o rozwiązaniu dla PHP. Jeśli chcesz się bawić w ASP.NET, to instalujesz Visual Studio i spod niego masz wszystko dostępne (strony hostują się na IIS Express, ale nic nie stoi na przeszkodzie by przenieść je na IIS). Do baz danych można zainstalować MS SQL Server Express (localDb) lub dowolną inną - spokojnie .NET (z odpowiednim sterownikiem) ogarnie. Java ma swoje środowiska jak NetBeans czy Eclipse - tu się nie orientuję, co trzeba poinstalować, ale spokojnie da się to ogarnąć. Podobnie z pythonem.

Wszystko sprowadza się do zestawienia odpowiedniego środowiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...