Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Wydaje mi się, że po prostu słabo ją poprowadzili w G3, powiem więcej, "wątek główny" był nudny, mi nawet nie chciało się go robić, a szukanie Xardasa który powiedział nam dwa zdania i wysłał na drugi koniec mapy po artefakty to w ogóle... ale świat był piękny i szkoda tylko, że wszędzie robiło się to samo + inne słabe rozwiązania i gra nudziła po jakimś czasie.

Ma być podział na rozdziały, ale cudów się nie spodziewam, ot jak w każdej grze PB - z nikogo stajesz się kimś i ratujesz świat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym polecam śledzić temat na stronie World of Risen http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1427379-The-Bug-Me-Thread-11-Your-Questions-Answered-by-Piranha-Bytes , gdzie Jenny Pankratz aktywnie udziela odpowiedzi na pytania fanów o najnowszy projekt i nie tylko. :) Można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy np. że najnowsza gra nie będzie posiadać w tytule żadnego numerka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumiemy numerek - jeśli chodzi o cyfrę to wiadomo, że można zawsze to napisać słownie biggrin_prosty.gif

W każdym razie chętnie zobaczyłbym nową serię, bo Risena ciężko byłoby ciągnąć dalej bez odrzucania pirackich klimatów, które zostały ostro skrytykowane.

Tak swoją drogą... Znacie jakieś mody do Risena 1? Coś co urozmaica podstawowy wątek jak np. Returning dla Gothica 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy to studio już szorowało o bandę, nie liczę na zbyt wiele na ich trzecie podejście. Jeśli po raz kolejny będą próbowali skopiować Gothica, którego robili już prawie w całości zupełnie inni ludzie, będzie jeszcze gorzej niż przy Risen 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka - muszę znaleźć piaty kryształowy dysk dla Mendozy. Mam te od Dona, ze świątyni, od Grygera i druida. Gdzie znajdę ostatni? Myślę, że w mieście, ale gdzie dokładnie - nie wiem. Gram magiem, jakby to było potrzebne.

Okej, już chyba wiem, chodzi o te groby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że na nextgenach wyszło Enhanced Edition Risena 3, PB wydało patch dla systemów 64-bitowych, poprawiający grafikę - tekstury, zasięg widzenia, ulepszoną głębię oddali (pełna lista zmian TU). Uaktualnienie waży 4,2 GB i Steam oczywiście ściąga je automatycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym udać się najpierw na Antigue - po złożeniu raportu Alvarezowi da nam on zadanie polegające na zdobyciu sojuszników. Ponadto wyjaśni sytuacje panującą w świecie gry i nakreśli nasz cel. Dzięki temu na innych wyspach będziesz mógł płynnie zająć się zadaniem głównym. Następnie masz dowolność - najlepiej zwiedzić wszystkie wyspy przed dołączeniem do frakcji, bo zdaje mi się, że kilka zadań przepadnie (nie mam pewności). Jeśli posiadasz DLC z dwoma wyspami to polecałbym zająć się nimi po dołączeniu do frakcji - ale to moje osobiste zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t

Jeśli masz DLC to robisz szybką wycieczkę na Wyspę Mgieł po pewien legendarny przedmiot dodający 10% do zdobywanej chwały (oczywiście nie zabijając nic po drodze; polecam użyć czaru zamieniającego w papugę). Potem, dla zgodności z fabułą: kurs na Antiguę. Co do kolejnych kierunków: bez znaczenia, choć polecałbym (jeśli posiadasz dodatki) wyspę gnomów i jedną z wysp "frakcyjnych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie Risena 2 i... grało mi się bardzo dobrze smile_prosty.gif W skrócie:

Co mi się podobało:

1. Fabuła(poza zakończeniem) - całkiem fajna historia

z pewnym zwrotem fabularnym pod koniec gry.

Szkoda tylko, że nie wiadomo co się działo z ważniejszymi postaciami pomiędzy Risenem 2 a trójką(same postacie nic nie wspominają, a stary Bezimienny raczej też nie kwapi się z tymi informacjami). Podobała mi się też przesłanka na czwartą część gry smile_prosty.gif Niestety, całość trochę psuje zakończenie.

2. Niezwykle urokliwe i klimatyczne lokacje - nie ma co tu się rozpisywać. Piranie zawsze mieli do tego rękę.

3. Dość różnorodne misje - nie były schematyczne. Zawiodły mnie trochę tylko bitwy morskie. Miały potencjał, ale nie zostało to chyba w pełni wykorzystane.

4. Motyw z towarzyszami - całkiem spoko opcja, która jednak potrafi zbytnio ułatwić grę. Sami towarzysze to ciekawe osobistości(nie mogło zabraknąć Jaffara smile_prosty.gif ). Swoją drogą, udało mi się tutaj oszukać nieco grę. Jako że grałem dobrą postacią to Mendoza po dwóch rozmowach odszedł ode mnie. Postanowiłem zatem pogadać z nim tylko raz, a potem go unikać. Skutek był taki, że gra nieco zgłupiała ? z jednej strony

(już na Wyspie Czaszki) dostaje info od Kostucha, że Mendoza zniknął(bo szaman oddał mu kryształ duszy) a z drugiej Mendoza w rzeczywistości nie zniknął a nawet się zaprzyjaźnił(można tak powiedzieć).

Ot, taki paradoks.

5. Rozwój postaci - tutaj nie ma co się rozpisywać.

6. Grafika - lokacje i modele(jak i animacje) potworów wyglądały świetnie.

7. Walka z ostatnim bossem nie zawodzi.

Co mi się nie podobało:

1. BEZNADZIEJNE zakończenie - po walce z bossem oczekiwałem konkretnego epilogu. A co dostaję?

Siostra rzuca się w moje ramiona i tyle confused_prosty.gif

2. Sztywne animacje głównego bohatera.

3. Drobne bugi.

4. Baaardzo rzadko, ale jednak się zdarzały - totalne zwiechy. Pierwszy zdarzył się przy pierwszym uruchomieniu gry, drugi był jak popatrzyłem na słońce(silnik gry chyba nie wyrobił), a trzeci raz zdarzyło się jak pierwszy raz zmieniłem nazwę gry tongue_prosty.gif Jedynym ratunkiem w takich przypadkach było wylogowanie się z systemu.

5. Wyrocznia miała czar leczący, przez co walka z nią była niezwykle upierdliwa tongue_prosty.gif

I chyba tyle.

Jeszcze o DLC:

1. Dodatek z gnomami był słaby. Historia nieporywająca i krótka. Plusami w sumie było tylko lokacja oraz gnomy, które są pociesznymi stworzeniami.

2. Wyspa mgieł była ciekawsza, bo historia była lepsza. Podobało mi się motyw, jak pożeracze dusza zmieniali się w różne rzeczy(motyw z podejrzaną kaczką mnie rozwalił tongue_prosty.gif). Przewinęły się tuż też postacie, które kojarzę z dwójki. Sama lokacja jest ok(choć te odcienie szarości jakoś psują urok miejscówki) a i można tu znaleźć unikatowy gatunek zwierząt(zębacze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pośpieszne, albo planowali wydać jakiegoś DLC'ka dającą jakąś misję po zakończeniu głównego wątku. Nic takiego jednak się nie stało i zakończenie mamy, jakie mamy.

A co do animacji - cóż, mi się po prostu podobały :) Kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Risen 3, chcę grać postacią nastawioną głównie na magię. Do jakiej frakcji powinienem dołączyć? Do łowców demonów czy do strażników? Czym tak właściwie różnie się magia kryształów od magii run? Na początku zastanawiałem się też nad Voodoo ale obejrzałem filmik z taką postacią i jakoś nie przypadła mi do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin, jeśli chcesz być nastawiony na magię to dołącz do Strażników. Chociaż w grze nie ma typowej klasy maga, to Strażnicy mają dostęp do bodajże czarów bardziej nastawionych na ofensywę i zadawanie obrażeń właśnie za ich pomocą. Magia run polega głównie na zaklęciach uzupełniających walkę wręcz. Jednak, grałem w Risen 3 rok temu i nie pamiętam dokładnie, jak to wszystko wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w pierwszego Risena. Jestem w trzecim rozdziale i mam problem. Na chwilę odłożyłem główny wątek i zabrałem się za penetrowanie miejsc które odkryłem na początku ale byłem za słabym żeby poradzić sobie z przeciwnikami tam napotkanymi. W kilku ciekawie zapowiadających się miejscach natrafiłem niestety na magiczne bariery. Wie ktoś gdzie mogę kupić zwoje na zniszczenie magicznej bariery? Niestety 3 sztuki które otrzymałem w wątku głównym od jednego z mistrzów klasztoru już wykorzystałem. Gram typowym wojownikiem więc zrobienie tych zwojów na własną rękę odpada. Przepytałem wszystkich w klasztorze, obozie bandytów i mieście ale nigdzie nie można było ich kupić. Mag od którego dostałem te zwoje niestety ma na sprzedaż tylko runy. Pomoże ktoś? Nie będę spał po nocach jeśli się nie dowiem co jest za tymi barierami :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

 

Barier są dwa rodzaje, niebieski i bodajże pomarańczowy. Nie martw się, że nie możesz się tam teraz dostać, bodajże w 4 rozdziale fabuła będzie wymagać, żebyś przez jedną z nich się przebił. Tylko dodam, że w 4 rozdziale napotkasz tzw. jaszczuroludzi, więc przygotuj się na ciężką przeprawę z nimi. Zwoje przełamujące otrzymasz w ramach fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...