Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MadMinstrel

Wersja cyfrowa CDA?

Polecane posty

Przewracając się z boku na bok dzisiejszej nocy pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zobaczyć co tam słychać w CDA. Nie kupowałem od paru ładnych lat, bo ani nie mam szczególnego upodobania do taszczenia ze sobą martwych drzew, ani też nie mam od lat napędu DVD do którego mógłbym ewentualnie wetknąć płytki.

No, ale to było wiele lat temu, teraz kończy się 2015, więc sięgam po tablet i wpisuję cdaction.pl. Na pewno można CDA już kupić sobie w PDFie i poczytać normalnie na tablecie, prawda?

Haha, ale się pomyliłem! Albo jestem ślepy. Ale raczej to pierwsze.

No, to kiedy ta cywilizowana wersja cyfrowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu nie ma wersji w PDF albo cyfrowej. Noszenie ze sobą wielkiej gazety (która też ulegnie mniejszemu lub większemu zniszczeniu) nie jest wygodne, a zamiast tego można sobie nosić ją w kieszeni. Wątpię by takie coś wpłynęło negatywnie na wyniki sprzedażowe. Zamiast czytać Wasze recenzje to czytam recenzje innych stron, ponieważ robię to jak jestem poza domem, a tam nie targam ze sobą gazety tylko telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ludzie zaczęli wtedy "piracić" czasopismo?

Tak głośno myślę.

Ja tam nic nie chcę piracić. Chciałbym sobie tego pdfa normalnie kupić, zapłacić kartą, jak w kiosku.

Zamiast płytek jakiś serwer ze wszystkim co nie jest grą plus kody na gry dla steam, origin, etc. Albo po prostu bez zawartości z płytek, ale wtedy oczekiwałbym że będzie nieco taniej. Nie żeby cena CDA jakaś wygórowana była, ale gorsza wersja to gorsza wersja, a sprawiedliwość musi być, nie?

No, ale jak Smuggler mówi, że nie, to nie, trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy 2017 rok, a edycji cyfrowej dalej brak... Dlaczego jestescie tak temu przeciwni? Miec wszystkie ulubione gazety i ksiazki na tablecie jest 10 razy wygodniej niz na papierze. Mieszkam za granica nie chce mi sie czekac na przesylke pisma poczta, plyty/gry mi i tak nie potrzebne, bo wszystko kupuje na steamie na co mam ochote, ale Was poczytac zawsze lubialem i lubie. Nie mialbym problemu wydac 5€ miesiecznie za cyfrowe wydanie, dla redakcji to dodatkowa kasa praktycznie bez kosztow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tennessee

Oto miej pretensje do wydawcy, bo ile się orientuję on decyduję o takich sprawach. Redakcja CDA nie ma w tych sprawach nic do gadania, pewnie by chcieli stworzyć wersję cyfrową, ale póki co panowie z Bauera nie dadzą im swojego pozwolenia to nici z tego przedsięwzięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze bardzo... na co zem natrafil. Okazuje sie, ze ow watek byl poruszany juz wczesniej, tedy moglem naskrobac to wszystko tutaj, a nie tam.

Tak czy inaczej, jesli kiedys to sie wydarzy (wersja cyfrowa CDA), to blagam niech to nie bedzie przycumowane do tego biednego polskiego e-kiosk.pl, bo nic mi wtedy po tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przydatna byłaby nie tyle wersja pdf ale pełna wersja z wyszukiwarką gier, porównaniami - np adventure z ostatniego roku, poszeregowane np wg ocen, rankingi sprzętu do wyszukiwania - kupuję Was regularnie ale nie trzymam wszystkch numerów, zwyczajnie nie pamiętam gdzie był opis czego, oczywiście wszystko wymienione w wersji płatnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przydatna byłaby nie tyle wersja pdf ale pełna wersja z wyszukiwarką gier, porównaniami - np adventure z ostatniego roku, poszeregowane np wg ocen, rankingi sprzętu do wyszukiwania - kupuję Was regularnie ale nie trzymam wszystkch numerów, zwyczajnie nie pamiętam gdzie był opis czego, oczywiście wszystko wymienione w wersji płatnej.

Takze proponowalem cos zblizonego raptem kilka dni temu:

 

 

CD-A to przede wszystkim czasopismo recenzujace gry i informujace o grach w produkcji... i wolalbym, zeby nadal ten aspekt byl najwazniejszy. Nie rozumiem tej goraczki na "lowienie pelniakow".

 

A wracajac do "Metryki gry" z mego poprzedniego postu... Gdyby Redakcja przychylila sie do dodania tam jeszcze "oceny gry", to wowczas mozna by tez pomyslec o "bazie gier". Przykladowo dzieki Wam dowiedzialem sie o grze "Conarium" i nie wiem czy bym jeszcze pamietal, by ja kupic, gdybym nie dodal jej od razu do "wishlist" na Steam.

A gdyby byla taka baza z grami, gdzie mozna by bylo sortowac gry na podstawie takich kryteriow jak: tytul gry, gatunek, rok wydania, ocena gry w CD-A, autor recenzji, numer CD-A, itp, to wtedy moglbym teraz z niej skorzystac i przypomniec sobie np. gry z gatunku horror, z roku 2017, ktore otrzymaly w CD-A ocene co najmniej 8.

Wiem, ze uzupelnienie bazy byloby czasochlonne (mozna na poczatek skupic sie na grach najnowszych, czyli z 2018/2017 do 2011 roku, a pozniej ewentualnie zabrac sie za starsze), ale sa czytelnicy (z jakas wieksza liczba postow, czyli zaufani), ktorzy kolekcjonuja numery CD-A i byc moze byliby chetni pomoc w jej uzupelnieniu. Potrzebowali by tylko uprawnien do edycji takiej podstrony.

Wiem, co niektorzy moga pomyslec: "dadza oceny gier CD-A do bazy na stronie, to po co bedzie kupowac magazyn?" Co dla mnie z kolei jest niezrozumiale, bo ocene traktuje jako zwienczenie recenzji, natomiast to jej tresc jest cala esencja. =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 02:34, goliat napisał:

@Tennessee

Oto miej pretensje do wydawcy, bo ile się orientuję on decyduję o takich sprawach. Redakcja CDA nie ma w tych sprawach nic do gadania, pewnie by chcieli stworzyć wersję cyfrową, ale póki co panowie z Bauera nie dadzą im swojego pozwolenia to nici z tego przedsięwzięcia.

Ja tam bym nie chciała. ;) Swoją drogą, "panowie z Bauera"... wiesz, że szefową Bauer Media Group i właścicielką 85% udziałów jest kobieta, Yvonne Bauer? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem, ze warto byloby pokazac czytelnikom CDA, jak wyglada obcowanie z e-wydaniem takiego gejmingowego pisma. W tym wypadku beda to magazyny nabyte przeze mnie w cyfrowej dystrybucji sklepu Barnes & Noble. W przyszlosci pokaze rowniez, jak taki ekosystem wyglada w przypadku zakupu w Google Play Store.

Spoiler

Niemal identycznie, acz z malym szczegolem, ktory zdecydowal o tym, ze finalnie wybralem cyfrowa dystrybucje od Google.

Od razu musze zaznaczyc, ze najprzyjemniej obcuje sie z takim e-formatem na tablecie z porzadnym ekranem. W moim wypadku jest to Asus Google Nexus 7 2013 (1920×1200 (16:10) pixel resolution (960dp × 600dp; 323 ppi; WUXGA)), w wersji z LTE. Mam go od 4 lat i jest to jeden z moich najlepszych zakupow. :-]

 

1. Ogolny przeglad ekosystemu apki NOOK na tablet. Za przyklad posluzyl magazyn GamesTM.

a) przeglad miniatur stron, u dolu

2Mnfj.png

b) index stron i zakladki

2Mnfn.png

c) tryb "tekstowy" strony z opcjami zmiany koloru tla, rodzaju i wielkosci czcionki oraz marginesow

2Mnfk.png

2Mnfm.png

d) przeglad miniatur stron, siatka

2Mnfo.png

2. Przeglad widoku strony z recenzja w wybranych magazynach.

a) GamesTM

2Mnfh.png

b) GamesMaster

2Mnfr.png

c) Edge

2Mnfp.png

d) Game Informer

2Mnfq.png

e) PC Gamer

2Mnfs.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...